18-11-2021

GENİŞ AÇIYLA YARATICI ÇEKİMLER. BUGÜNE KADARKİ EN KÜÇÜK Z SERİSİ PRIME OBJEKTİF

Amsterdam - Hollanda, 18 Kasım 2021: Nikon, bugün şimdiye kadarki en küçük ve en hafif tam çerçeveli Z serisi prime objektifi¹ sunar: NIKKOR Z 28mm f/2.8. Bu sokakta kullanıma uygun hikâye anlatıcısı, mükemmel bir günlük objektif ortaya çıkarır. Geniş ama çok geniş olmayan, olağanüstü uygun fiyatlı ve son derece güçlü model, sokak sahnelerinden manzaralara ve durumsal portrelere kadar her şey için hazır.

Bu parlak 28 mm'lik prime objektif, sahnenin daha fazlasını göstermek için doğru olan geniş bir görüş açısı sunarken, 0,19 m'lik minimum netleme mesafesi de bu objektifi dramatik yakın çekimler için en etkili noktaya getirir. Geniş Z serisi objektif yuvası ve yuvarlak f/2,8 diyafram açıklığı, düşük ışıkta üstün performans sağlamak için bir araya getirilmiştir. Böylece görüntülü içerik üreticileri, konularını inanılmaz derecede yumuşak ve doğal görünümlü arka plan bokeh efektine göre ön plana çıkarabilirler.

NIKKOR Z 28mm f/2.8, harika görünen video çekimleri yapmayı da kolaylaştırır. 28 mm'lik odak uzaklığı sinematik bir klasiktir ve kullanıcılar, bu kadar hafif bir objektifle elde veya dengeleme halkası ile çekim yapmayı seçebilirler.

En önemli temel özelliklerin özeti: NIKKOR Z 28mm f/2.8

Parlak f/2,8 geniş açılı objektif: 28 mm'lik odak uzaklığı sayesinde zengin renk ve kontrast içeren geniş açılı çekimler yapılabilir.
Ultra taşınabilir yapı: Objektif, 43 mm uzunluğunda ve yaklaşık 155 gr ağırlığındadır. Fotoğraf makinesinin üzerinde kolayca tutulabilecek veya ceket cebine sığabilecek kadar küçüktür.
Güzel bokeh efekti: Geniş Z objektif yuvası ve sabit f/2,8 yuvarlak 7 bıçaklı diyafram, inanılmaz derecede yumuşak ve doğal görünümlü bokeh efektleri sağlar.
Mükemmel yakın çekimler: 0,19 m'lik minimum netleme mesafesi, kullanıcıların yakın planda çekim sırasında keskin bir şekilde netleme yapmalarına olanak tanır.
Hızlı ve sessiz AF: Son derece alçak sesli stepping motor ile çalışan ve Z serisi objektif yuvasının topladığı ekstra ışıkla zenginleşen netleme; hızlı, doğru ve sessizdir.
Videolar için harika: Netleme gürültüsü büyük ölçüde ortadan kaldırıldığından, çekimin görüş açısı belirgin bir şekilde etkilenmeden netleme ayarlanabilir.
42 mm'lik DX kırpma özelliği: DX biçimli bir Nikon Z serisi fotoğraf makinesiyle kullanıldığında 42 mm'lik görüş açısı sunar.
Kolay kontrol: Sessiz kontrol halkası; netleme, diyafram, pozlama telafisi veya ISO değeri kontrol edilecek şekilde ayarlanabilir.
İyi korumalı yapı: Toz ve su damlalarına karşı koruma sağlayacak şekilde yalıtılmıştır.²

NIKON HAKKINDA

Nikon, dünyanın önde gelen görüntüleme ürün ve hizmetleri sağlayıcısıdır. Tüketici ürünlerinden profesyonel fotoğraf makinelerine, objektiflerden sistem aksesuarlarına ve spor optiklerine kadar yenilikçi optik teknolojisi, 100 yılı aşkın deneyimle desteklenmektedir. Marka, Nikon'un devrim niteliğindeki Z serisi aynasız fotoğraf makineleri ve optik performansın yeni bir boyutunu temsil eden NIKKOR Z serisi objektifler sayesinde dünya çapında tasarım ve performans alanında yeni standartları belirlemesiyle tanınmaktadır.

Önde gelen görüntüleme kültürüne bağlı olan Nikon, dünyanın en iyi görsel sanatçılarından bazılarının yaratıcı potansiyellerine görsel hikâye anlatımı yoluyla ulaşmalarını sağlamaktadır. Ödüllü ekipmanları ile fotoğrafçıları ve video grafikerleri yaratıcı vizyonlarını en üst düzeyde gerçekleştirmeleri konusunda desteklemektedir.

Güvenilir bir vizyon sahibi iş ortağı olarak, Nikon School gibi girişimler aracılığıyla, etkileşimli topluluğu, rakipsiz teknik uzmanlığı ve eğitim kaynaklarına erişim olanağı sayesinde her seviyeden içerik sahibini bir araya getirmektedir.

¹ 18 Kasım 2021 tarihinde piyasaya sürülen, değiştirilebilir objektiflere sahip aynasız fotoğraf makineleri için NIKKOR Z serisi prime objektifler arasında.
² Objektifin her durumda ve her koşulda toz ve suya karşı dirençli olacağı garanti edilmez.