28-10-2021

Nikon Z serisi objektif yuvası sistemi için Nikon, NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S süper telefoto prime objektifi geliştirdi

Amsterdam - Hollanda, 28 Ekim 2021: Nikon, tam çerçeveli (Nikon FX biçimli) aynasız fotoğraf makineleri için Nikon Z serisi objektif yuvasının kullanıldığı NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S süper telefoto prime objektifin geliştirildiğini duyurmaktan mutluluk duyar.

* Ürünün gerçekteki görünümü, yukarıda görünen fotoğraftan farklı olabilir.

İlk NIKKOR Z serisi süper telefoto prime objektifi olan NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S, optik performansta en üst seviyeyi hedefleyen NIKKOR Z serisi objektif ailesinde S Serisinin bir üyesidir. NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S, güzel bokeh efekti ve yüksek çözünürlük sunarak gerçekçi ve olağanüstü görüntüler vadediyor.

Bu objektif, Nikon tarihindeki en yüksek yansıma önleme performansını sunan yeni bir kaplamaya sahip olacak. Üstün çalışma kabiliyetinin yanı sıra video kaydını destekleyen tasarımı ile NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S, profesyonel fotoğrafçıların görüntüleme ifadesindeki yaratıcılıklarını destekleyecektir.

Nikon, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılarken görüntüleme ifadesinin olanaklarını genişletme umuduyla görüntüleme kültürünün gelişimine katkıda bulunarak optik performansta yeni bir boyutun peşinden gitmeye devam edecek.

Nikon Hakkında

Nikon, dünyanın önde gelen görüntüleme ürün ve hizmetleri sağlayıcısıdır. Tüketici ürünlerinden profesyonel fotoğraf makinelerine, objektiflerden sistem aksesuarlarına kadar yenilikçi optik teknolojisi, 100 yılı aşkın deneyimle desteklenmektedir. Marka, Nikon'un devrim niteliğindeki Z serisi aynasız fotoğraf makineleri ve optik performansın yeni bir boyutunu temsil eden NIKKOR Z serisi objektifler sayesinde dünya çapında tasarım ve performans alanında yeni standartları belirlemesiyle tanınmaktadır.

Önde gelen görüntüleme kültürüne bağlı olan Nikon, dünyanın en iyi görsel sanatçılarından bazılarının yaratıcı potansiyellerine görsel hikâye anlatımı yoluyla ulaşmalarını sağlamaktadır. Ödüllü ekipmanları ile fotoğrafçıları ve video grafikerleri yaratıcı vizyonlarını en üst düzeyde gerçekleştirmeleri konusunda desteklemektedir.

Güvenilir bir vizyon sahibi iş ortağı olarak, Nikon School gibi girişimler aracılığıyla, etkileşimli topluluğu, rakipsiz teknik uzmanlığı ve eğitim kaynaklarına erişim olanağı sayesinde her seviyeden içerik sahibini bir araya getirmektedir.