28-10-2021

NIKON, YÜKSEK PERFORMANSLI VE KOMPAKT S SERİSİ ZOOM ÖZELLİKLİ OBJEKTİFİ LANSE EDİYOR

Amsterdam - Hollanda, 28 Ekim 2021: Nikon, bugün en yeni zoom özellikli objektifi olan çok yönlü NIKKOR Z 24-120mm f/4 S'yi lanse ediyor. Hafif yapısı, gelişmiş optik özellikleri ve geniş zoom aralığıyla bu objektif, her senaryo için uygun bir objektiftir. Antik mimari ve canlı sokak fotoğrafçılığından ayrıntılı portrelere ve geniş manzaralara kadar bu objektif, kullanıcıların objektif değiştirmek zorunda kalmadan tüm açıları yakalamalarına olanak tanır.

NIKKOR Z 24-120mm f/4 S, seyahat ederken yanınızda taşımaya uygun, yüksek performanslı bir objektiftir. Sabit maksimum f/4'lük diyafram açıklığıyla çarpıcı ayrıntılar sunan bu objektif, kontrollü ve yaratıcı çekimler yapmak için üretilmiştir. Sorunsuz çalışma kabiliyeti ve çoklu netleme sistemi gibi özellikleriyle tüm zoom aralığında inanılmaz derecede hızlı ve doğru otomatik netleme sağlar.

Yüksek performansı hafif ve kompakt gövdeyle bir araya getiren NIKKOR Z 24-120mm f/4 S, hem durağan görüntü hem de video çekenler için "seyahat etmeye hazır"dır. Neredeyse hiç netleme gürültüsü olmadan mükemmel video performansı sunarak kayıt sırasında yeniden netleme yaparken istikrarlı çerçeveleme sağlar. Sabit pozlama kontrolü, iç mekânlardan dış mekânlara veya daha karanlık ve daha aydınlık sahneler arasında geçiş yapan kullanıcılara parlaklıkta doğal geçiş olanağı tanıyarak güzel görünen çekimler sunar.

Aynı zamanda objektifin ARNEO Kaplaması ve Nano Kristal Kaplaması, kristal berraklığında çekimler sağlamak için herhangi bir yönden gelen tesadüfi ışığın neden olduğu gölgelenme ve parlamayı önlemeye yardımcı olur.

Toza ve suya karşı koruma sağlayacak şekilde yalıtılmış yapıdaki NIKKOR Z 24-120mm f/4 S, ön elemanda kir tutmayan ve kolayca silinerek temizlenen Nikon Flor kaplamasına sahiptir.

NIKKOR Z 24-120mm f/4 S - tek objektif, sonsuz olanaklar:

• Üstün optik özelliklere sahip, geniş ila orta telefoto zoom objektifi
• Geniş zoom aralığında olağanüstü görüntüler
• Fotoğraf makinesi için çok yönlülük ve çeviklik sağlayan f/4'lük sabit diyafram açıklığı
• Video ve durağan görüntüler arasında istikrarlı zoom
• Kısa minimum netleme mesafesi ve 0,39 maksimum reprodüksiyon oranı
• 24-120 mm'lik esnek odak uzaklığı aralığı
• Çok az veya sıfır odak gürültüsüne sahip, mükemmel video performansı
• Kullanıcının tercihlerine göre çeşitli işlevleri atamak için özel işlev düğmesi ve kontrol halkasına sahip özelleştirilebilir kontroller
• Kolayca taşınabilen, hafif ve kompakt gövde
• Hızlı ve doğru otomatik netleme sağlamak için iki adet AF sürücü ünitesinin kullanıldığı çoklu netleme sistemi
• Gölgelenme ve parlamayı ortadan kaldırmaya yardımcı olan ARNEO Kaplama ve Nano Kristal Kaplama
• Nikon'un Flor kaplaması da dâhil olmak üzere kiri uzaklaştıran, toza ve suya karşı koruma sağlayan yalıtım

Bugün saat 19.00'da Nikon Europe YouTube kanalında gerçekleşecek kısa canlı yayında Z 9 lansmanı hakkında Q&A (Soru-Cevap) etkinliğinin de olacağı canlı sohbet yapılacak.

Buna ek olarak 5 Kasım'da 14.00 – 22.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek özel sanal etkinlikte (#NikonDays etkinliği) Nikon'un en gelişmiş amiral gemisi fotoğraf makinesi Z 9 da dâhil olmak üzere tüm Z serisi sistemi kutlanacak.

Profesyoneller ve fotoğraf meraklıları; Fransızca, İngilizce ve Almanca dillerinde oturumlara katılabilecekler. Nikon'un Avrupa genelinde önde gelen vahşi yaşam, spor, otomotiv, moda ve düğün fotoğrafçıları ile Zoom uzmanlık dersleri ve yuvarlak masa toplantıları olacak. Z 9, Z Sistemi ve objektif yol haritasına derinlemesine bakışlar da yer alacak.

Etkinliğe katılım ücretsizdir. Konu ne olursa olsun, ilham verici ve dolu dolu etkinlik programının merkezinde, fotoğrafçıların durağan görüntü ve videolardaki yaratıcılık potansiyellerini nasıl gerçekleştirebilecekleri konusundaki tavsiye ve öneriler yer alacak.

Etkinliğe katılmak için buradan kaydolabilirsiniz: https://nikondays.nikoneurope.com
Tam program listesine erişmek için https://nikondays.nikoneurope.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz

Nikon Hakkında

Nikon, dünyanın önde gelen görüntüleme ürün ve hizmetleri sağlayıcısıdır. Tüketici ürünlerinden profesyonel fotoğraf makinelerine, objektiflerden sistem aksesuarlarına kadar yenilikçi optik teknolojisi, 100 yılı aşkın deneyimle desteklenmektedir. Marka, Nikon'un devrim niteliğindeki Z serisi aynasız fotoğraf makineleri ve optik performansın yeni bir boyutunu temsil eden NIKKOR Z serisi objektifler sayesinde dünya çapında tasarım ve performans alanında yeni standartları belirlemesiyle tanınmaktadır.

Önde gelen görüntüleme kültürüne bağlı olan Nikon, dünyanın en iyi görsel sanatçılarından bazılarının yaratıcı potansiyellerine görsel hikâye anlatımı yoluyla ulaşmalarını sağlamaktadır. Ödüllü ekipmanları ile fotoğrafçıları ve video grafikerleri yaratıcı vizyonlarını en üst düzeyde gerçekleştirmeleri konusunda desteklemektedir.

Güvenilir bir vizyon sahibi iş ortağı olarak, Nikon School gibi girişimler aracılığıyla, etkileşimli topluluğu, rakipsiz teknik uzmanlığı ve eğitim kaynaklarına erişim olanağı sayesinde her seviyeden içerik sahibini bir araya getirmektedir.