13-10-2021

NIKON, NIKKOR Z SERİSİNE ÇOK YÖNLÜ DX ZOOM OBJEKTİFİ EKLEDİ

Amsterdam - Hollanda, 13 Ekim 2021: Nikon, bugün geniş, standart veya telefoto odak uzunluklarında çekim yapanlar için üstün görüntü kalitesi ve çok yönlülük sunan NIKKOR Z DX 18-140mm f/3.5-6.3 VR'yi lanse ediyor.

İdeal bir seyahat arkadaşı olan, gelişmiş DX objektif, hem uzak mesafeden hem de daha yakın çekimler için mükemmel optik özelliklere sahiptir. Yani bu objektif, geniş manzaralardan karmaşık portrelere kadar her türlü fotoğraf senaryosunda kullanılabilir.

Akıllı telefon çekimlerinden ilerleme kaydedenler için ideal olan bu kullanımı kolay objektif, büyük set çantası ihtiyacını ortadan kaldırır. Yalnızca 315 g ağırlığında olan bu objektifin 18-140 mm'lik odak uzaklığı aralığı, olağanüstü taşınabilirlik için gereken hafif ağırlık ile seyahat ederken tipik sahneleri yakalama kabiliyeti arasında optimum dengeyi sağlar.

Aynı zamanda dâhilî titreşim azaltma sistemi, el veya fotoğraf makinesi sarsıntısını ortadan kaldırmaya yardımcı olarak kullanıcıların beş duraklamaya kadar daha yavaş enstantane hızlarında çekim yapmalarına olanak tanır. Böylece, ister atmosferik bir iç mekân çekimi, isterse gece şehir manzarası çekimi olsun, kötü ışık koşullarında bile net ve bulanık olmayan görüntüler ortaya çıkar.

Ayrıca NIKKOR Z DX 18-140mm f/3.5-6.3 VR, "elinden her iş gelen" objektif unvanına ek olarak keskin ve akıcı video kaydını da destekler. Otomatik netleme hızlı olduğundan, netlemeyi gerekli yerde tutmak için Z serisi fotoğraf makinesinin Göz Algılama AF özelliği ile mükemmel performans gösterir. Böylece, seyahat ve maceralardan güzel çekimler elde edebilirsiniz.

Dış etkenlere karşı koruma sağlamak üzere tasarlanan DX objektif, toza ve suya karşı etkili bir yalıtım içerir, ki bu da bu objektifin çoğu ortamda kullanılabileceği anlamına gelir.

NIKKOR Z DX 18-140mm f/3.5-6.3 VR - mükemmel seyahat arkadaşınız:

• Üstün optik özelliklere sahip, çok yönlü ve DX biçimli zoom objektifi
• Hareket hâlindeyken ideal olan kompakt ve hafif gövde
• Sizi konunuza hiç olmadığı kadar yakınlaştıran, güçlü 7,8 kat zoom objektifi
• Geniş odak uzaklıklarında 0,20 m'lik inanılmaz minimum netleme mesafesi
• Kullanıcının fotoğraf makinesi sarsıntısı olmadan 5 duraklamaya kadar daha yavaş deklanşör hızlarında çekim yapmasına olanak tanıyan titreşim azaltma modu
• Daha da hassas diyafram kontrolü ve sürekli sabit pozlama kontrolü sağlamak için fotoğraf makinesinden gelen sinyallerin kullanıldığı elektromanyetik diyafram mekanizması
• Kullanımı kolay kontrollerle video ve durağan görüntüler için harika
• Toza ve suya karşı koruma sağlayan yalıtım

Nikon Hakkında

Nikon, dünyanın önde gelen görüntüleme ürün ve hizmetleri sağlayıcısıdır. Tüketici ürünlerinden profesyonel fotoğraf makinelerine, objektiflerden sistem aksesuarlarına kadar yenilikçi optik teknolojisi, 100 yılı aşkın deneyimle desteklenmektedir. Marka, Nikon'un devrim niteliğindeki Z serisi aynasız fotoğraf makineleri ve optik performansın yeni bir boyutunu temsil eden NIKKOR Z serisi objektifler sayesinde dünya çapında tasarım ve performans alanında yeni standartları belirlemesiyle tanınmaktadır.

Önde gelen görüntüleme kültürüne bağlı olan Nikon, dünyanın en iyi görsel sanatçılarından bazılarının yaratıcı potansiyellerine görsel hikâye anlatımı yoluyla ulaşmalarını sağlamaktadır. Ödüllü ekipmanları ile fotoğrafçıları ve video grafikerleri yaratıcı vizyonlarını en üst düzeyde gerçekleştirmeleri konusunda desteklemektedir.

Güvenilir bir vizyon sahibi iş ortağı olarak, Nikon School gibi girişimler aracılığıyla, etkileşimli topluluğu, rakipsiz teknik uzmanlığı ve eğitim kaynaklarına erişim olanağı sayesinde her seviyeden içerik sahibini bir araya getirmektedir.