22-09-2021

NIKON, DOĞANIN GÜZELLİĞİNİ HAYATINIZA KATMAK İÇİN İKİ YENİ MONARCH DÜRBÜNÜ SUNAR

Amsterdam, Hollanda, 22 Eylül 2021: Nikon bugün Spor Optikleri yelpazesine MONARCH M7 ve MONARCH M5 olmak üzere iki dürbün ekleneceğini duyurdu. Doğa ve dış mekan tutkunları için tasarlanan her iki model de yeniden tasarlanmış, dayanıklı ve şık gövdeleri ile dış dünyanın net ve doğal bir görüntüsünü yansıtıyor. Optik mükemmelliğin üstün kullanım ile birleştirildiği ürünler, tüm dış mekan çekimlerinde yanınızda olacak bir MONARCH sağlamak için çeşitli farklı yapılandırma özelliklerinde mevcuttur.

İster hevesli bir kuş gözlemcisi olun, ister vahşi yaşam tutkunu olun, MONARCH M7 dürbünler sizi mükemmel bir şekilde tamamlar. Bu dürbün sınıfı için benzeri görülmemiş şekilde 60˚’nin üzerinde görünür görüş alanı sunan tüm MONARCH M7 modelleri muhteşem bir görüntüleme sağlar. Hızlı uçan kuşların yerini tespit etmekten tutun vahşi yaşamda yuvalanan kuşları aramaya kadar, her seferinde sağlam görüntü kalitesi sunar, bu da dikkat çekici hiçbir anı kaçırmayacağınız anlamına gelir.

Etkileyici MONARCH M5, dağ tırmanışı ve doğa yürüyüşü gibi yüksek enerji gerektiren hobilere yönelik olduğu kadar kamp yapmak gibi daha rahatlatıcı aktiviteler için de uygundur. Tüm modeller, renk bozulmasına neden olan renk sapmasını düzelten ve daima net bir görüş sunan ekstra düşük dağılımlı (ED) cam ile donatılmıştır.

İster MONARCH M7, ister MONARCH M5 olsun, kullanıcılar zengin görüntüleri yüksek çözünürlükte görmeyi bekleyebilir ve bu da doğanın renklerinin muhteşemliğinin hayata yansıtılmasıyla sonuçlanır. Her iki model de, görüş aralığında üstün nitelikte değişmeyen geçirgenliği garanti etmek için Dielektrik yüksek yansıtıcılı çok katmanlı prizma kaplaması bulunur.

Vahşi yaşamın ortaya çıkmasını beklerken en önemli şeyin konfor olduğu bilinciyle tasarlanan MONARCH serisinde, sağlam bir tutuş ve darbe direnci için kauçuk koruyucu sayesinde yapılan her iki yeni eklemeyi de tutmak kolaydır. Aynı zamanda dayanıklı olan MONARCH M7 ve MONARCH M5, 10 dakika boyunca bir metreye kadar su geçirmez ve ayrıca buğu yapmaz. Çoklu tıklama desteğine sahip çevir-kaydır vizör lastiği gözlerin doğru bakış noktasına kolaylıkla konumlanmasını sağlar.

Kompakt ve hafif olmasına rağmen, hem MONARCH M7 hem de MONARCH M5, kullanıcıların eller serbest hareket etmesine izin verecek şekilde tripoda takılabilir. Bu, özellikle uzun bir süre boyunca sabit bir konumdayken, örneğin beklediğiniz o zor bulunur nadir kuşu bir an için görmeyi umarak saklandığınız zamanlarda kullanışlıdır.

Nikon Hakkında

Nikon, dünyanın önde gelen fotoğrafçılık ürün ve hizmetleri sağlayıcısıdır. Tüketici ürünlerinden profesyonel fotoğraf makinelerine, objektiflerden sistem aksesuarlarına kadar yenilikçi optik teknolojisi, 100 yılı aşkın deneyimle desteklenmektedir. Marka, Nikon'un devrim niteliğindeki Z serisi aynasız fotoğraf makineleri ve optik performansın yeni bir boyutunu temsil eden NIKKOR Z serisi objektifler sayesinde dünya çapında tasarım ve performans alanında yeni standartları belirlemesiyle tanınmaktadır.

Önde gelen görüntüleme kültürüne bağlı olan Nikon, dünyanın en iyi görsel sanatçılarından bazılarının yaratıcı potansiyellerine görsel hikâye anlatımı yoluyla ulaşmalarını sağlamaktadır. Ödüllü ekipmanları ile fotoğrafçıları ve video grafikerleri yaratıcı vizyonlarını en üst düzeyde gerçekleştirmeleri konusunda desteklemektedir.

Güvenilir bir vizyon sahibi iş ortağı olarak, Nikon School gibi girişimler aracılığıyla, etkileşimli topluluğu, rakipsiz teknik uzmanlığı ve eğitim kaynaklarına erişim olanağı sayesinde her seviyeden içerik sahibini bir araya getirmektedir.