14-09-2021

Şimdiye kadarki en küçük tam çerçeveli Z serisi objektif ile kendinizi ifade edin!

Amsterdam - Hollanda, 14 Eylül 2021: Nikon, bugün Nikon Z serisine yeni katılan en küçük ve en hafif tam çerçeveli prime objektifi lanse ediyor! Şiirsel güzellikteki NIKKOR Z 40mm f/2, günlük kullanıma uygun bir süper kahraman: Keskin, hızlı ve dikkat çekmeden kullanabileceğiniz kadar küçük yapısıyla vlog'lardan canlı enstantane çekimlere kadar her şey için harika.

* Ürünün görünümü, yukarıda görünen fotoğraftan farklı olabilir.

Bu mükemmel standart prime objektif; samimi portreler, röportajlar ve "nasıl yapılır?" videoları için ideal olan, doğal bir görüş açısı sunar. Konularınız, yüzlerine karşı tutulmuş büyük bir objektif olmadan, kendilerini daha rahat hissedecekler. Ayrıca bu objektif o kadar küçük ve hafif ki, birinci şahıs perspektifinden çekici filmler çekmek için de ideal.

Geniş Z serisi objektif yuvası, objektifin geniş f/2 maksimum diyafram açıklığıyla bir araya gelerek loş ışıklı ortamlardaki havayı yakalamak için ideal olan, harika düşük ışık performansı sunar. 9 bıçaklı yuvarlak diyafram, yumuşak ve doğal görünümlü bokeh efekti sağlar. Böylece fotoğrafçılar ve film çekenler, konularını gerçekten öne çıkaran, hafifçe bulanık ve son derece pürüzsüz arka planlara sahip görüntüler yakalayabilirler.

Nikon Europe Ürün Müdürü Dirk Jasper: “Bu çok yönlü prime objektifi sürekli genişleyen Nikon Z sistemi ailesine dâhil etmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu objektifle Nikon Z dünyasına paranızın tam karşılığını veren, harika bir giriş yapabilirsiniz. O kadar kompakt ve hafif ki, bir ana gezinme objektifi veya hafif bir ikinci objektif kadar ideal.”

Temel özelliklerin özeti: NIKKOR Z 40mm f/2

Mükemmel f/2 standart prime objektif: Z serisi tam çerçeveli fotoğraf makinelerinde 40 mm'lik görüş açısı. Z serisi DX biçimli fotoğraf makinelerinde 60 mm'lik görüş açısı.
Yaşam kadar gerçek: Bu objektif; güzel ayrıntılar, derinlik ve renkleri barındıran durağan fotoğraflar ve filmler oluşturur.
Sanatsal bokeh efekti: Konuları güzel ve hafifçe bulanık arka planlarda keskin bir şekilde netlemek hiç bu kadar kolay olmamıştı.
Yakın çekimde harika görüntüler: Yalnızca 0,29 m'lik minimum netleme mesafesi. Yakın çekimde bile mükemmel keskinlik.
Hızlı ve sessiz otomatik netleme: Son derece alçak sesli stepping motor ile çalışan ve Z serisi objektif yuvasının topladığı ekstra ışıkla zenginleşen netleme; hızlı, doğru ve sessizdir.
Video için geliştirilen tasarım: Videolarınız, seslere odaklanarak mahvolmaz. Netleme gürültüsü büyük ölçüde azaltıldığından, görüş açısını belirgin bir şekilde etkilemeden netlemeyi ayarlayabilirsiniz.
Cepte taşınabilir: Fotoğraf makinesinin üzerinde tutulabilecek veya ceket cebine sığabilecek kadar küçüktür.
Uyarlanabilen özellikler: Sessiz kontrol halkası; netleme, diyafram, pozlama telafisi veya ISO değeri kontrol edilecek şekilde ayarlanabilir.
Korumalı yapı: Toz ve su damlalarına karşı koruma sağlayacak şekilde yalıtılmıştır.¹

¹ Objektifin her durumda ve her koşulda toz ve suya karşı dirençli olacağı garanti edilmez.

Nikon Hakkında

Nikon, dünyanın önde gelen görüntüleme ürün ve hizmetleri sağlayıcısıdır. Tüketici ürünlerinden profesyonel fotoğraf makinelerine, objektiflerden sistem aksesuarlarına kadar yenilikçi optik teknolojisi, 100 yılı aşkın deneyimle desteklenmektedir. Marka, Nikon'un devrim niteliğindeki Z serisi aynasız fotoğraf makineleri ve optik performansın yeni bir boyutunu temsil eden NIKKOR Z serisi objektifler sayesinde dünya çapında tasarım ve performans alanında yeni standartları belirlemesiyle tanınmaktadır.

Önde gelen görüntüleme kültürüne bağlı olan Nikon, dünyanın en iyi görsel sanatçılarından bazılarının yaratıcı potansiyellerine görsel hikâye anlatımı yoluyla ulaşmalarını sağlamaktadır. Ödüllü ekipmanları ile fotoğrafçıları ve video grafikerleri yaratıcı vizyonlarını en üst düzeyde gerçekleştirmeleri konusunda desteklemektedir.

Güvenilir bir vizyon sahibi iş ortağı olarak, Nikon School gibi girişimler aracılığıyla, etkileşimli topluluğu, rakipsiz teknik uzmanlığı ve eğitim kaynaklarına erişim olanağı sayesinde her seviyeden içerik sahibini bir araya getirmektedir.