14-12-2021

Nikon Z serisi objektif yuvası sistemi için Nikon, NIKKOR Z 800mm f/6.3 VR S süper telefoto prime objektifi geliştirdi

Amsterdam - Hollanda, 14 Aralık 2021: Nikon, tam çerçeveli (Nikon FX biçimli) aynasız fotoğraf makineleri için Nikon Z serisi objektif yuvasının kullanıldığı NIKKOR Z 800mm f/6.3 VR S süper telefoto prime objektifin geliştirildiğini duyurmaktan mutluluk duyar.

* Ürünün gerçekteki görünümü, yukarıda görünen fotoğraftan farklı olabilir.

NIKKOR Z 800mm f/6.3 VR S, renk akmasını tamamen azaltırken olağanüstü çözünürlükle güçlü işleme sağlayan bir S-Line* objektiftir. Bir NIKKOR Z modelinde ilk kez bir PF (Fresnel Kırınımı, Phase Fresnel) mercek kullanılarak kompakt ve hafif bir gövde oluşturuldu ve süper telefoto objektif olmasına rağmen son derece taşınabilir hâle getirildi. Yüksek işleme performansı ve mükemmel taşınabilirliği ile bu objektif, ileri düzey amatörlerden profesyonellere kadar birçok fotoğrafçının görüntüleme ifadesini güvenilir bir şekilde destekleyecektir.

Nikon, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılarken görüntüleme ifadesinin olanaklarını genişletme umuduyla görüntüleme kültürünün gelişimine katkıda bulunarak optik performansta yeni bir boyutun peşinden gitmeye devam edecek.

* S-Line, yüksek standartta tasarım ilkelerine ve kalite kontrolüne bağlı kalarak olağanüstü optik performans sergileyen bir NIKKOR Z serisi objektif sınıfıdır.

NIKKOR Z Serisi Objektif Ailesinin 2023'e Kadarki Genişlemesi

** DX biçiminde etkin odak uzaklığı
*** Bu serinin içerikleri, önceden bildirimde bulunulmaksızın veya üreticiye hiçbir yükümlülük getirmeksizin değiştirilebilir.

Nikon Hakkında

Nikon, dünyanın önde gelen görüntüleme ürün ve hizmetleri sağlayıcısıdır. Tüketici ürünlerinden profesyonel fotoğraf makinelerine, objektiflerden sistem aksesuarlarına kadar yenilikçi optik teknolojisi, 100 yılı aşkın deneyimle desteklenmektedir. Marka, Nikon'un devrim niteliğindeki Z serisi aynasız fotoğraf makineleri ve optik performansın yeni bir boyutunu temsil eden NIKKOR Z serisi objektifler sayesinde dünya çapında tasarım ve performans alanında yeni standartları belirlemesiyle tanınmaktadır.

Önde gelen görüntüleme kültürüne bağlı olan Nikon, dünyanın en iyi görsel sanatçılarından bazılarının yaratıcı potansiyellerine görsel hikâye anlatımı yoluyla ulaşmalarını sağlamaktadır. Ödüllü ekipmanları ile fotoğrafçıları ve video grafikerleri yaratıcı vizyonlarını en üst düzeyde gerçekleştirmeleri konusunda desteklemektedir.

Güvenilir bir vizyon sahibi iş ortağı olarak, Nikon School gibi girişimler aracılığıyla, etkileşimli topluluğu, rakipsiz teknik uzmanlığı ve eğitim kaynaklarına erişim olanağı sayesinde her seviyeden içerik sahibini bir araya getirmektedir.