14-12-2021

YENİ NIKKOR Z 28-75MM f/2.8 İLE ÖZGÜRCE İÇERİK OLUŞTURUN

Amsterdam - Hollanda, 14 Aralık 2021: Nikon, bugün Nikon Z ailesine tam çerçeveli standart zoom özellikli yeni bir objektifi dâhil etti. NIKKOR Z 28-75mm f/2.8, çok yönlü geniş açı ila telefoto zoom aralığına, hızlı sabit diyaframa ve keskin netlemeye sahiptir. Sokak sahnelerinden manzaralara ve portrelere kadar, yaratıcılıklarını geliştirmek isteyen Nikon Z kullanıcıları için harika bir gezinme objektifidir.

Hafif yapısı ve keskin optik özellikleriyle NIKKOR Z 28-75mm f/2.8, kullanıcıların kendilerine ilham veren her şeyin muhteşem görüntülerini yakalamalarına olanak tanır. Çok yönlü zoom aralığı bir dizi klasik odak uzaklığını kapsarken, f/2,8 sabit diyafram açıklığı da yeni fikirleri denemek için daha fazla özgürlük sağlar: Kullanıcılar, loş ışıklı ortamlardaki havayı kolayca yakalayabilir veya sığ alan derinliğinin yaratıcı potansiyelini keşfedebilirler. Ayrıca, mevcut ışıkta daha yüksek deklanşör hızlarıyla çekim yapabilir ve parlaklıktan ödün vermeden hareketi dondurabilirler.

NIKKOR Z 28-75mm f/2.8, bir konuya yakın çekim yapılırken bile hızlı ve keskin bir şekilde netleme yapar ve kullanıcıların portrelerini bir sonraki seviyeye taşımalarına olanak tanıyan güzel bir bokeh efekti sağlar. Bu tam çerçeveli Z serisi objektif, video için de çok uygundur: Zoom aralığı, orta kapsamlı çekimlerden geniş kapsamlı çekimlere kadar uzanabilir ve netleme gürültüsü bastırılır.

Nikon Europe Ürün Müdürü Zurab Kiknadze: “f/2,8'lik maksimum diyafram açıklığına sahip objektifler, şimdiye kadar profesyoneller için geliştirildi, ancak Z serisi objektif yuvasının optik avantajları, NIKKOR Z 28-75mm f/2.8'i daha uygun bir fiyata sunabileceğimiz anlamına geliyor. Bunun gibi hızlı ve sabit diyafram açıklığına sahip bir objektifin sunabileceği sanatsal olanaklardan yararlanan daha fazla fotoğrafçının becerilerini bir üst seviyeye çıkardığını görmekten heyecan duyuyoruz.”

Temel özelliklerin özeti: NIKKOR Z 28-75mm f/2.8

Standart zoom aralığı: 28 mm'de kadrajınızı daha fazlasıyla doldurun. 75 mm'de etkileyici portreler çekin.
f/2,8'lik maksimum diyafram: Sabit ve hızlı diyafram, tüm zoom aralıklarında istikrarlı pozlamanın yanı sıra düşük ışıkta net çekimler sağlar. Ayrıca kullanıcılar, doğal ışıkta daha yüksek deklanşör hızlarıyla çekim yapabilirler.
Güzel bokeh efekti: Büyük Z serisi objektif yuvası ve f/2,8 yuvarlak 9 bıçaklı diyafram, inanılmaz derecede yumuşak ve doğal görünümlü bokeh efektleri sağlar.
Muhteşem yakın çekimler: Minimum netleme mesafesi 28 mm'de yalnızca 0,19 m ve 75 mm'de ise 0,39 m'dir.
Hızlı ve kusursuz netleme: Yakın mesafeden çekim yaparken bile netleme akıcı, sessiz ve çok keskindir.
Harika görünen videolar: Netleme gürültüsü bastırıldığından, çekimin görüş açısını etkilemeden netlemeyi ayarlayabilirsiniz. Sorunsuz diyafram kontrolü, güzel ve doğal görünümlü parlaklık değişikliklerini yakalamaya olanak tanır.
Sezgisel kontrol: Tıklama sesi duyulmayan ve kolay kullanımlı kontrol halkası; hassas manuel netlemenin yanı sıra diyaframı, ISO değerini veya pozlama telafisini ayarlamak için kullanılabilir.
Toz ve suya karşı dirençli yapı: NIKKOR Z 28-75mm f/2.8, objektifin temizlenmesini kolaylaştıran kaplaması sayesinde toz ve suya karşı dirençlidir¹.


¹ Objektifin her durumda ve her koşulda toz ve suya karşı dirençli olacağı garanti edilmez.

Nikon Hakkında

Nikon, dünyanın önde gelen görüntüleme ürün ve hizmetleri sağlayıcısıdır. Tüketici ürünlerinden profesyonel fotoğraf makinelerine, objektiflerden sistem aksesuarlarına kadar yenilikçi optik teknolojisi, 100 yılı aşkın deneyimle desteklenmektedir. Marka, Nikon'un devrim niteliğindeki Z serisi aynasız fotoğraf makineleri ve optik performansın yeni bir boyutunu temsil eden NIKKOR Z serisi objektifler sayesinde dünya çapında tasarım ve performans alanında yeni standartları belirlemesiyle tanınmaktadır.

Önde gelen görüntüleme kültürüne bağlı olan Nikon, dünyanın en iyi görsel sanatçılarından bazılarının yaratıcı potansiyellerine görsel hikâye anlatımı yoluyla ulaşmalarını sağlamaktadır. Ödüllü ekipmanları ile fotoğrafçıları ve video grafikerleri yaratıcı vizyonlarını en üst düzeyde gerçekleştirmeleri konusunda desteklemektedir.

Güvenilir bir vizyon sahibi iş ortağı olarak, Nikon School gibi girişimler aracılığıyla, etkileşimli topluluğu, rakipsiz teknik uzmanlığı ve eğitim kaynaklarına erişim olanağı sayesinde her seviyeden içerik sahibini bir araya getirmektedir.