Nikon Imaging | Türkiye | Europe

21-07-2020

YENİ NIKON Z 5 VE NIKKOR Z 24-50mm f/4-6.3 İLE TAM ÇERÇEVE AYNASIZ FOTOĞRAF MAKİNESİNE GEÇİN

Amsterdam - Hollanda, 21 Temmuz 2020: Nikon, bugün Nikon Z ailesine yeni katılan tam çerçeve fotoğraf makinesini lanse ediyor. Sağlam, hafif ve taşıması kolay Nikon Z 5, tam çerçeve aynasız çekime geçmek isteyen herkese mükemmel bir fırsat sunuyor. Fotoğraf makinesiyle birlikte, piyasadaki en kısa ve en hafif tam çerçeve aynasız zoom özellikli objektif olan portatif NIKKOR Z 24-50mm f/4-6.3 de lanse ediliyor.¹ Nikon Z 5 ile mükemmel uyum sağlayan bu objektif, gerçekten taşınabilir tam çerçeve zoom özellikli objektife geçmek isteyen Nikon Z serisi içerik oluşturucuları için de harika bir seçenek sunuyor.

Nikon Z 7 ve Z 6'dan daha düşük bir model olan Nikon Z 5, tam çerçeve çekimin güzelliğini keşfe çıkmak isteyen herkes için tasarlanmıştır. İster durağan görüntüler, isterse 4K film çekiyor olun, resimlerinizin ayrıntı, derinlik ve renk açısından heyecan verici yepyeni boyutlara çıktığını göreceksiniz. Ultra geniş Z serisi objektif yuvasının ışık toplama özelliklerinden tam olarak yararlanan tam çerçeve 24,3 MP CMOS sensör sayesinde, yüksek ISO değerlerinde bile çarpıcı dinamik aralığa sahip net görüntüler elde edebileceksiniz. Nikon'un 273 noktalı Karma AF sistemi, çerçeve boyunca keskin netleme sağlarken, meşhur Z 6 ve Z 7 ile aynı EVF değeri de ultra keskin bir görünüm sunuyor. Çift kart yuvası, esnek depolama alanı sunarken, derin fotoğraf makinesi kavraması da dâhil olmak üzere Nikon Z serisinin sevilen ergonomik özellikleri de kullanıcıları zahmetsiz taşıma olanağına kavuşturuyor. Fotoğraf makinesinin USB² üzerinden de çalıştırılabilmesi, oturma odası penceresinden uzun süre hızlandırılmış videolar çekmek için idealdir!

Nikon Z 5, geniş açılı prime objektiflerden telefoto zoom özellikli objektiflere kadar Nikon'un tüm başarılı ve kompakt tam çerçeve NIKKOR Z serisi objektifleriyle uyumludur. Ayrıca, temel fotoğraf makinesi ve objektif setine süper portatif NIKKOR Z 24-50mm f/4-6.3 objektif de dâhildir. Piyasadaki muhteşem odak uzaklıklarından bazılarını kapsayan bu küçük ve keskin özellikteki çok yönlü yeni standart zoom özellikli objektif, durağan görüntüler ve filmler için olağanüstü performans sunuyor. Ayrıca Nikon Z 5, F serisi objektif yuvası bulunan NIKKOR objektiflerin görüntü kalitesinde azalma olmadan kullanılmasına olanak tanıyan FTZ Objektif Yuvası Adaptörü ile de tamamen uyumludur.

Nikon Europe Ürün Müdürü Jordi Brinkman: “Nikon Z 5 ve NIKKOR Z 24-50 mm objektif, Nikon Z serisi tam çerçeve çekimin avantajlarını keşfetmek için muhteşem bir fırsat sunuyor. Daha zengin renklerden daha fazla alan derinliğine kadar Nikon Z serisinin çarpıcı görüntü kalitesine eşsiz şekilde portatif bir pakette sahip oluyorsunuz. Yaratıcılığınızı geliştirmek ve uzun süredir istediğiniz tam çerçeve görüntüleri oluşturmak için mükemmel bir fırsat.” diyor.

Nikon, fotoğrafçıların yaratıcı yönünü harekete geçiren, yüksek performanslı objektif çeşitliliğine sahip NIKKOR Z objektif ailesini genişletmeye devam edecek. NIKKOR Z 14-24mm f/2.8 S'nin bu yılın sonuna doğru lanse edilmesi planlanıyor. Ayrıca, yeni NIKKOR Z serisi objektifler için yol haritası da kullanıma sunuldu.

Yaratıcılığınızı geliştirin. Nikon Z 5.

Çarpıcı Nikon Z serisi görüntü kalitesi: Ultra geniş Nikon Z serisi objektif yuvası, güçlü EXPEED 6 işlemci ve 100-51200 ISO aralığına sahip tam çerçeve 24,3 MP CMOS sensör.
Küçük paket, büyük etki: Temel Z 5 fotoğraf makinesi ve objektif setine süper portatif NIKKOR Z 24-50mm f/4-6.3 objektif de dâhildir.
273 noktalı Karma AF: Çerçeve boyunca akıcı, hızlı ve hassas netleme sağlar. Göz Algılama AF özelliği, mükemmel insan portreleri için gözlere kilitlenir. Hayvan Algılama AF özelliği de aynı şeyi kediler ve köpekler için yapar.
5 eksenli Titreşim Azaltma: Durağan görüntüler keskin ve videolar da sabit olur.
Ultra keskin 3690 k noktalı elektronik vizör: Yüksek çözünürlüklü EVF, hiçbir şeyi çerçevenin dışında bırakmaz. Pozlama, ISO ve beyaz dengesi gibi önemli ayarlar, gerçek zamanlı olarak uygulanır.
Nikon Z serisinin ergonomik özellikleri: Derin kavrama özelliği güvenlik hissi sunarken, tuş kontrolleri de fotoğraf makinesine mükemmel şekilde yerleştirilmiştir.
Hafif ama sağlam: Magnezyum alaşım gövde, hava koşullarına karşı tam yalıtımlı yapısıyla tozu ve nemi dışarıda tutar.
Çift kart yuvası ve USB ile çalıştırma özelliği: Hızlı UHS-II SD kartları kabul eder ve fotoğraf makinesi USB² ile şarj edilebilir (fotoğraf makinesi kapalıyken) veya çalıştırılabilir.
Eğilebilen dokunmatik ekran: Netlemeye dokunup çekim yapın ve görüntü alanının %100 görünümünü görmek için iki kez dokunun.
Akıcı 4K filmler: NIKKOR Z tam çerçeve objektifler, harika alan derinliği sağlar. Fotoğraf makinesinde göz alıcı hızlandırılmış filmler oluşturabilir ve film kaydederken durağan görüntüleri de çekebilirsiniz.
Yerleşik Wi-Fi® ve Bluetooth®. Nikon'un SnapBridge uygulaması, fotoğraf ve videoları aktarmayı veya akıllı cihazları bir uzak ekrana ve uzaktan kumandaya dönüştürmeyi kolaylaştırıyor.

Cesur olun. Özgür olun. NIKKOR Z 24-50mm f/4-6.3.

Süper portatif tam çerçeve zoom özelliği: 24 - 50 mm geniş açıdan standart odak uzaklığına kadar pek çok aralığı kapsar ve 52 mm filtrelerin kullanılmasına olanak tanır.
Geri çekilebilir tasarım: Yalnızca zoom halkasını çevirerek objektifi uzatabilir veya geri çekebilirsiniz.
Nikon Z serisi görüntü kalitesi: Görüntüler ve videolar, güzel bir şekilde keskin ve çerçeve boyunca eşit olarak aydınlatılır.
Zengin renkler: ED mercek ve asferik mercekler, zoom aralığının tamamında dağılmayı en aza indirir.
Sürekli minimum netleme mesafesi: Zoom aralığında yalnızca 0,35 m.
Filmlerde harika: Netleme alçak sesle çalışır. Daha düzgün ve daha profesyonel görünümlü sonuçlar için netleme gürültüsü azaltılır.
Özelleştirilebilir kontrol halkası: Diyafram kontrolü, pozlama telafisi veya ISO ayarları için kullanılabilir.

¹ 21 Temmuz 2020 itibariyle piyasaya sürülen tam çerçeveli ve değiştirilebilir objektifli aynasız fotoğraf makineleri için standart zoom özellikli objektifler arasında en kısa ve en hafif modeldir.
² Tip C - Tip C USB kablosu gereklidir.