14-11-2019

NIKON, DÜRBÜN TELESKOBU SUNAR 20x120 IV / 25x120

Amsterdam, Hollanda, 14 Kasım 2019: Nikon, bugün Dürbün Teleskop 20×120 IV, 25×120 ve uyumlu adaptörlü destek standını tanıtıyor. Bu geniş dürbünler gözetim, ticari balıkçılık, yelkencilik veya astronomik gözlem gibi profesyonel amaçlı gözlemden hobi amaçlı gözleme kadar geniş yelpazede uygulama seçenekleri için idealdir.

Dürbün Teleskop 20x ve 25x modellerinin her ikisi de, geniş 120 mm objektif çapı sayesinde parlak ve yüksek çözünürlüklü bir görüntü sunar. Dürbün Teleskop 20x120 IV’de bulunan üstün optik sistem, çeşitli sapmaları etkili bir şekilde telafi ederek keskin bir görüntü ve gerçek renkler sunar. Dürbün Teleskop 25x120, geniş görüş alanının (64,7˚ görünür görüş alanı) yanı sıra üstün görüntü düzlüğü ile son derece güçlü ve dinamik gözlem sağlar.

Dürbün gövdesi, su veya çiy tanelerinin girmesini önlemek için hava ve su geçirmez bir yapıya sahiptir ve iç kısmının buğu yapmaz özelliğini korumak için nitrojen gazıyla doldurulmuştur. Uzun süreli kullanımda en iyi performansı almaya devam etmek için yüksek korozyona dayanıklılık ve sarsıntı direnci özellikleriyle donatılmıştır.

Daha stabil görünüm ve daha kolay gözlem için her iki model de isteğe bağlı adaptörlü destek standına takılabilir.

Çatal yuvaya sahip Dürbün Teleskop 20x120 IV

Çatal yuva ve destek standına (adaptörlü) sahip Dürbün Teleskop 25x120

Önemli Özellikler

• Geniş 120 mm objektif çapı parlak ve yüksek çözünürlüklü bir görüntü sunar.
• Dürbün Teleskop 20x120 IV’de, çeşitli sapmaları etkili bir şekilde telafi ederek keskin bir görüntü ve doğru renkler sunan üstün bir optik sistem bulunur.
• Dürbün Teleskop 25x120, geniş görüş alanı (64,7˚ görünür görüş alanı) ve üstün görüntü düzlüğü ile son derece güçlü ve dinamik gözlem sağlar.
• Uzun göz-dürbün mesafesi tasarımı, net bir görüş alanı ve boynuz şekilli kauçuk vizör lastikleri daha kolay görüntüleme sunar.
• Hava ve su geçirmez gövde, su veya çiy tanelerinin girmesini önler ve nitrojen gazıyla doldurulan buğu yapmaz yapısı dürbünlerin iç kısmının buğu yapmaz özelliğini korur. Yüksek korozyona karşı dayanıklılığı ve sarsıntı direnci, uzun süreli kullanımda performansı korur.
• Sağlam çatal yuva ile donatılmış olmasından dolayı, 360˚ yatay yönde ve -30˚ (aşağı doğru) ila +70˚ (yukarı doğru) eğilebilmesi ile kolay tutuş sağlanır.
• Dayanıklı adaptörlü destek standı (isteğe bağlı) kullanmak, gözlem yapmayı kolaylaştırır ve daha stabil bir görünüm sağlar.