Nikon Imaging | Türkiye | Europe

02-09-2020

YENİ COOLSHOT 40i GII LAZER TELEMETRE İLE GOLF OYUNUNUZU GELİŞTİRİN

Amsterdam, Hollanda, 2 Eylül 2020: Nikon bugün COOLSHOT 40i’ye bir güncelleme olan, golf oyuncularına yönelik COOLSHOT 40i GII lazer telemetresini tanıtıyor.

COOLSHOT 40i GII, bayrak direğine ölçüm yapmayı daha rahat hale getirmek için golf oyuncularına 7,5-1460 m ile çok daha fazla maksimum ölçüm aralığı rahatlığı sunuyor. LOCKED ON teknolojisi, ölçümü arka plana değil, bayrak direğinin kendisine yaparak kesinlik sunuyor.

COOLSHOT 40i GII’de iki ölçüm modu olduğu için bu lazer telemetre düzenli oyunlarda ve resmi müsabakalarda kullanıma yönelik tasarlanmıştır: Golf modu (eğim ayarlı mesafe ve fiili mesafe) ve Fiili mesafe modu (sadece fiili mesafe). Sadece bir düğmeye dokunarak bu modlar arasında geçiş yapmak basittir. Yetkililer, bir turnuva oynanırken Yükseliş/Azalış ölçümünün kullanımda olduğunu gösteren Fiili Mesafe Gösterge LED lambasının yanıp söndüğünü net bir şekilde görebilir.

Normal oyun için Golf modunun eğim ayarlı mesafe ölçümü, iniş/çıkış özellikleri mesafeyi hesaplamayı zorlaştırdığında sahalarda performansı iyileştirmeye yardımcı olur. HYPER READ teknolojisi yaklaşık 0,3 saniyede anlık mesafe ölçümü sunarken, kompakt ve hafif gövde sahada uzun günler boyunca rahat kullanım sağlar.

Yeni COOLSHOT 40i GII, oyunlarını keskinleştirmek isteyen golf oyuncuları için ideal seçimdir.

*Resmi bir müsabakada COOLSHOT kullanmak istiyorsanız, yerel kuralları önceden kontrol ettiğinizden emin olun.

Önemli Özellikler

• Ölçüm aralığı: 7,5-1460 m
• LOCKED ON Teknolojisi*: LOCKED ON işareti, nesneye en yakın mesafe konusunda sizi bilgilendirir. Üst üste binen nesneleri ölçerken en yakın nesneye olan mesafe vizörde LOCKED ON işareti ile görüntülenir. Örneğin bir golf sahasında, arka planda ağaçlar olmasına rağmen bir bayrak direğine olan mesafenin ölçüldüğü net şekilde görülür.
• Mesafeye bakılmaksızın hızlı ve stabil ölçüm - HYPER READ.
• Ölçüm sonucunu yaklaşık 0,3 saniyede gösterir.
• Topu ne kadar uzağa göndermeniz gerektiğine dair kılavuzluk sağlayan ve inişli/çıkışlı bir parkurda golf oynarken oldukça kullanışlı olan Golf modu, eğim ayarlı mesafeyi (Yatay mesafe ± Yükseliş) görüntüler - ID (Yükseliş/Azalış) Teknolojisi.
• İki ölçüm ekran modu: Fiili mesafe modu ve Golf modu (eğim ayarlı mesafe ve fiili mesafe modu) bulunur. Düğmeye bir kez basıldığında iki mod arasında kolayca geçiş yapılabilir. Fiili mesafe modu, resmi golf karşılaşmalarında kullanılabilir; Golf modu ise topu ne kadar ileriye göndermeniz gerektiğine dair kılavuz mesafesini gösterir.
• Fiili Mesafe Göstergesi, yükseliş/azalış ölçüm işlevinin (ID Teknolojisi) uygulanmadığını göstermek için kullanılmaktadır. Fiili mesafe modunu kullanırken göstergenin çalışır durumda olduğunu belirten yeşil ışık yanıp söner. Yükseliş/azalış ölçüm işlevinin (ID Teknolojisi) kullanılmıyor olması gözlemciler tarafından kolaylıkla doğrulanabilir.
• Birinci Hedef Öncelikli modu kullanılmaktadır. Üst üste binen nesneleri ölçerken en yakın nesnenin mesafesi görüntülenir — arka planda ağaçların bulunduğu bir golf sahasındaki bayrak direğine olan mesafeyi ölçerken kullanışlıdır.
• Tek veya sürekli ölçüm (8 saniyeye kadar).
• Parlak, net görüntüler için çok katmanlı kaplamaya sahip yüksek kaliteli 6x monoküler.
• Kolay görüntüleme için geniş oküler (18mm).
• Uzun göz-dürbün mesafesi tasarımı, gözlük kullananlar için kolay bir görüntüleme sağlar.
• Yağmur geçirmez — JIS/IEC koruma sınıfı 4 (IPX4) eş değeri (Nikon’un test koşulları altında).

* Tek ölçümler: Üst üste binen nesneler ölçülürken ve en yakın nesneye olan mesafe görüntülenirken LOCKED ON işareti görünür.
* Sürekli ölçüm: Gösterilen değerler daha yakın bir nesneye geçtiğinde, LOCKED ON işareti görünür.