09-06-2022

HER MACERA İÇİN. NIKON İKİ YENİ PROSTAFF DÜRBÜNÜ DUYURUYOR.

Amsterdam, Hollanda, 9 Haziran 2022: Nikon bugün PROSTAFF ailesine iki yeni modelin katıldığını duyuruyor: PROSTAFF P7 dürbünler ve PROSTAFF P3 dürbünler. Her iki model de kuşları izleme ve yaban hayvanlarını gözlemleme dahil olmak üzere geniş bir hobi yelpazesi için oldukça uygun. PROSTAFF P7, kullanıcılara muhteşem çözünürlük ve yüksek kontrastlı görüntüler sunar. Daha küçük PROSTAFF P3, büyük kardeşleri kadar çekici ve dayanıklıdır, kullanımı son derece kolaydır ve bu da acemi kullanıcılar için ideal tercih olmasını sağlar.

Kendinden modelin (PROSTAFF P7S) halihazırdaki mükemmel itibarına dayanan PROSTAFF P7 dürbünler, bu fiyat noktasında beklentilerin çok üzerinde bir optik performans sunar. Kullanıcılar düşük ışık seviyesinde bile son derece parlak, keskin görüntülerin tadını çıkarır. PROSTAFF P7 ayrıca kullanıcıların güvenli bir şekilde netleme yapmasına olanak tanıyan dioptri kilitleme sistemine sahiptir.

PROSTAFF P3 dürbünler, çok sevilen PROSTAFF 3S dürbünlerin yerini alıyor ve kullanıcıların doğrudan kaliteli optiklerle buluşmasını sağlıyor. Bu lenslere uygulanan çok katmanlı kaplamalar ve prizmaların ayna yüzeylerindeki oldukça yansıtıcı gümüş alaşım kaplama sayesinde PROSTAFF P3 herkesin tadını çıkarabileceği muhteşem, görüntüler sunuyor.

Her iki modelin de kullanıcıları kompakt tasarımın ve geniş görüş alanının keyfini çıkarır, bu sayede hızlı veya düzensiz hareket eden objeleri bulmak ve takip etmek kolaylaşır. Her iki model de su geçirmezdir ve maceraya hazırdır.

Adam Randall, Ürün Yöneticisi, Nikon Europe, şöyle diyor: “Biri profesyonel hobi sahipleri, diğeri ise ilk defa dürbün kullananlar için olmak üzere iki yeni PROSTAFF modelini duyurduğumuz için çok heyecanlıyız. Her iki model de çantada taşınabilecek veya kullanıcıların boyunlarına asabilecekleri şekilde kompakt, hafif ve dayanıklıdır ve bu harika bir özelliktir. Ayrıca, her modelde dört farklı boyut seçeneği ile ihtiyaçlarınız için ideal büyütmeyi ve lens çapını bulmak çok kolay.”

Temel özelliklerin özeti: PROSTAFF P7

Yüksek performanslı hobi dürbünleri: daha parlak görüntüler için çok katmanlı kaplamalara sahip lensler ve prizmalar ile kaliteli optik tasarım. Faz düzeltme kaplamalı roof prizmaları sayesinde düşük ışıkta bile mükemmel çözünürlük elde etmek mümkün.
Kendinize en uygun boyutu seçin: 8x42, 10x42, 8x30, ve 10x30 boyutları mevcut.
Geniş görüş alanı: PROSTAFF P7 8x30 dürbünler oldukça geniş 62,6 görüş alanı sunarken, PROSTAFF P7 10x42 daha da geniş 62,9 bir görüş alanı sunar.
Mükemmel netleme: sağ borudaki dioptri ayarlayıcı sayesinde her iki göz arasındaki görüş farkı için odağı kalibre edebilirsiniz. Diyoptri ayarını yaptıktan sonra yanlışlıkla ayarı değiştirmekten kaçınmak için ayarlayıcıyı kilitleyebilirsiniz.
Oldukça güçlü: su geçirmez (10 dakika boyunca 1 metreye kadar) ve buğu yapmaz tasarımı sayesinde hava şartları nasıl olursa olsun görüntü hep net kalır. Kauçuk koruması dürbünleri çarpmalara ve darbelere karşı korur.
Son derece rahat: her PROSTAFF P7 modelinde uzun göz-dürbün mesafesi (15 mm veya daha fazla) bulunur, bu da bu dürbünleri gözlük kullanıcıları için ideal kılar. Çoklu tıklama ve çevir-kaydır vizör lastiği sayesinde gözlük takmasanız da kolayca doğru göz pozisyonunu ayarlayabilirsiniz.
Temizlemesi kolay: Objektif elemanları ve göz merceği üzerindeki yağ ve su geçirmez kaplama sayesinde nemi, parmak izlerini ve lekeleri kolayca silerek, her zaman en iyi görüntüye sahip olursunuz.

Temel özelliklerin özeti: PROSTAFF P3

Amatör hobi sahipleri için dürbünler: bu lenslerde daha parlak görüntü sunabilmek için çok katmanlı kaplama bulunur ve prizmaların ayna yüzeyinde gümüş alaşımlı bir kaplama bulunmaktadır.
Kendinize en uygun boyutu seçin: 8x42, 10x42, 8x30, ve 10x30 boyutları mevcut.
Geniş görüş alanı: PROSTAFF P3 8x30 dürbünler oldukça geniş 62,6 görüş alanı sunarken, PROSTAFF P3 10x42 daha da geniş 62,9 bir görüş alanı sunar.
Oldukça güçlü: su geçirmez (10 dakika boyunca 1 metreye kadar) ve buğu yapmaz tasarımı sayesinde hava şartları nasıl olursa olsun görüntü hep net kalır. Kauçuk koruması dürbünleri çarpmalara ve darbelere karşı korur.
Son derece rahat: her PROSTAFF P3 modelinde uzun göz-dürbün mesafesi (15 mm veya daha fazla) bulunur, bu da bu dürbünleri gözlük kullanıcıları için ideal kılar. Çoklu tıklama ve çevir-kaydır vizör lastiği sayesinde gözlük takmasanız da kolayca doğru göz pozisyonunu ayarlayabilirsiniz.

Nikon Hakkında

Nikon, dünyanın önde gelen fotoğrafçılık ürün ve hizmetleri sağlayıcısıdır. Tüketici ürünleri ve profesyonel fotoğraf makinelerinden objektiflere, sistem aksesuarlarına, spor ve hobi optiklerine kadar yenilikçi optik teknolojisi, 100 yılı aşkın deneyimle desteklenmektedir. Marka, Nikon’un devrim niteliğindeki Z serisi aynasız fotoğraf makineleri ve optik performansın yeni bir boyutunu temsil eden NIKKOR Z serisi objektifler sayesinde dünya çapında tasarım ve performans alanında yeni standartları belirlemesiyle tanınmaktadır.

Önde gelen görüntüleme kültürüne bağlı olan Nikon, dünyanın en iyi görsel sanatçılarından bazılarının yaratıcı potansiyellerine görsel hikâye anlatımı yoluyla ulaşmalarını sağlamaktadır. Ödüllü fotoğrafçılık ekipmanları ile fotoğrafçıları ve video grafikerleri yaratıcı vizyonlarını en üst düzeyde gerçekleştirmeleri konusunda desteklemektedir. Ödüllü spor ve hobi optikleri, dünyayı kuş gözlemciliği ve yıldız gözlemciliğinden tiyatro, golf ve seyahate kadar uzanan uğraşlar için daha da yakınlaştırmaktadır.

Nikon, güvenilir bir vizyon sahibi iş ortağı olarak Nikon School gibi girişimler aracılığıyla, etkileşimli topluluğu, rakipsiz teknik uzmanlığı ve eğitim kaynaklarına erişim olanağı sayesinde her seviyeden içerik sahibini bir araya getirmektedir.