22-04-2021

Dokuz Nikon ürünü "Red Dot Award: Product Design 2021" ödülünü aldı

Amsterdam - Hollanda, 22 Nisan 2021: Nikon, aralarında amiral gemisi DSLR fotoğraf makinesi D6'nın yanı sıra Z 7II ve Z 6II gibi ikinci nesil aynasız fotoğraf makinelerinin de bulunduğu dokuz ürününün "Red Dot Award: Product Design 2021" ödülünü aldığını duyurmaktan memnuniyet duyar.

Yaklaşık 60 ülkeden başvurular alındı ve dünyanın dört bir yanından tanınmış tasarım uzmanlarından oluşan bir panel tarafından değerlendirme yapıldı. Ürünler; inovasyon, işlevsellik, ergonomi ve dayanıklılık gibi özelliklere göre değerlendirildi.

Kazanan ürünler, 21 Haziran 2021 tarihinden itibaren internet üzerinden sergilenecek. Ayrıca bu ürünlere 22 Haziran 2021'de Almanya, Essen'deki Red Dot Tasarım Müzesi'nde düzenlenecek olan “Design on Stage” adlı özel sergide yer verilecek.

Nikon’un “Red Dot Award: Product Design 2021” ödülünü kazanan ürünleri şöyle:

Nikon D6 Tam Çerçeveli Dijital SLR Fotoğraf Makinesi

D6, Nikon'un amiral gemisi dijital SLR fotoğraf makinesidir. Profesyonel spor fotoğrafçıları ve foto muhabirlerinin en iyi performanslarını sergilemeleri için gerekli desteği sağlayan bu model, Nikon tarihindeki en güçlü AF sistemi ile donatılmıştır. Zengin NIKKOR F objektif serisiyle birlikte fotoğrafçılar, hayatta bir kez yapılan belirleyici çekimleri daha fazla doğrulukla yapabilirler.

Nikon Z 7II ve Nikon Z 6II Tam Çerçeveli Aynasız Fotoğraf Makineleri, MB-N11 Çok Yönlü Pil Paketi

Z 7II ve Z 6II, büyük çaplı Z objektif yuvasının kullanıldığı, Z 7 ve Z 6'dan sonra piyasaya sürülen, ikinci nesil aynasız fotoğraf makineleridir. Tek bir sürekli arka arkaya çekim özelliğiyle çekim sayısını artırıp aynı zamanda çift kart yuvası desteği sağlayarak kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan çift EXPEED 6'nın kullanılması sayesinde güvenilirlik ve işlevsellik iyileştirilmiştir. 

Dikey çekim için ideal olan MB-N11 Çok Yönlü Pil Paketi, sağlam ve rahat bir tutuş sunarken olası çekim sayısını da artırır. Çalışırken değiştirilebilen sistemi destekleyen MB-N11 Çok Yönlü Pil Paketi, video kaydederken veya hızlandırılmış film çekimi yaparken olduğu gibi uzun süreli kullanım için idealdir.

Aynasız Fotoğraf Makineleri İçin Zoom Özellikli NIKKOR Z f/2.8 Objektif Serisi

NIKKOR Z 14-24mm f/2.8 S, NIKKOR Z 24-70mm f/2.8 S ve NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S, tüm zoom aralığı boyunca sabit hızlı f/2,8'lik maksimum diyafram açıklığını koruyan zoom özellikli objektiflerdir. Geniş çaplı objektif yuvasının kullanılması, objektif tasarımında yüksek esneklik sağlayarak optik performansı büyük ölçüde artırır. Bu objektifler, manzara ve portre çekimlerinden vahşi yaşam çekimlerine kadar çok çeşitli sahnelerde görüntüleme ifadesi olanaklarını artıran, geniş bir odak uzaklığı yelpazesini (14 mm ila 200 mm) kapsar.

10x25 STABILIZED Dürbünler

10x25 STABILIZED, Nikon'un STABILIZED işlevi ile donatılmış ilk kompakt dürbünleridir. Kompakt, hafif ve çift menteşeli katlanabilir gövde, sadece uzun süreli değil, aynı zamanda tek elle kullanım için de uygundur.

ECLIPSE Ei Eğitim Mikroskobu

Eğitim mikroskobu ECLIPSE Ei, sezgisel kullanım ve gelişmiş bir öğrenme deneyimi için tasarlanmıştır. Çevrimiçi Kılavuz, eğitim videolarına hızlı ve kolay erişim sağlayarak öğrencilerin bağımsız olarak öğrenmelerini destekler.

Red Dot Design Award, 65 yıldır gerçekleştirilen, dünya standartlarında bir yarışmadır. Daha fazla bilgi edinmek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz: https://www.red-dot.org/

Nikon Hakkında

Nikon, dünyanın önde gelen görüntüleme ürün ve hizmetleri sağlayıcısıdır. Tüketici ürünlerinden profesyonel fotoğraf makinelerine, objektiflerden sistem aksesuarlarına kadar yenilikçi optik teknolojisi, 100 yılı aşkın deneyimle desteklenmektedir. Marka, Nikon'un devrim niteliğindeki Z serisi aynasız fotoğraf makineleri ve optik performansın yeni bir boyutunu temsil eden NIKKOR Z serisi objektifler sayesinde dünya çapında tasarım ve performans alanında yeni standartları belirlemesiyle tanınmaktadır.

Önde gelen görüntüleme kültürüne bağlı olan Nikon, dünyanın en iyi görsel sanatçılarından bazılarının yaratıcı potansiyellerine görsel hikâye anlatımı yoluyla ulaşmalarını sağlamaktadır. Ödüllü ekipmanları ile fotoğrafçıları ve video grafikerleri yaratıcı vizyonlarını en üst düzeyde gerçekleştirmeleri konusunda desteklemektedir.

Güvenilir bir vizyon sahibi iş ortağı olarak, Nikon School gibi girişimler aracılığıyla, etkileşimli topluluğu, rakipsiz teknik uzmanlığı ve eğitim kaynaklarına erişim olanağı sayesinde her seviyeden içerik sahibini bir araya getirmektedir.

Nikon’un ödüllü ürünleri hakkında daha fazla bilgi için, lütfen www.europe-nikon.com adresini ziyaret edin.