01-04-2021

Nikon, Avrupa fotoğrafçılık ürünleri ve sağlık hizmetleri şirketleri için yeni organizasyon yapısını duyurdu

Amsterdam, Hollanda, 1 Nisan 2021 – Nikon, bugün Avrupa fotoğrafçılık ürünleri ve sağlık hizmetleri şirketleri için yeni organizasyon yapısını duyurdu. Bunun tasarlanma nedeni, hızla değişen bir pazarda atikliği ve rekabet gücünü artırmak ve Avrupa genelinde Nikon’un yüksek kaliteli ürün ve hizmet portföyünün büyümesini desteklemektir. Bu değişiklik, 1 Nisan 2021 tarihi itibarıyla etkili olacaktır.

Avrupa içerisindeki Nikon Group şirketlerine kurumsal destek işlevleri sağlayan Nikon Holdings Europe BV, 1 Nisan 2021 tarihinde Nikon Europe BV ve Nikon Instruments Europe BV ile birleştirilecek. Nikon Holdings Europe BV, kalan şirket olarak devam edecek.

Ayrıca Nikon Holdings Europe BV; Nikon GmbH, Nikon France S.A.S., Nikon CEE GmbH ve Nikon Instruments S.p.A. ile sınır ötesi yasal birleşmeler gerçekleştirecek ve bu şirketlerin her biri 1 Nisan 2021* tarihinde Nikon Holdings Europe BV’nin şubeleri olarak devam edecek.

Birleşmeden sonra, Nikon Holdings Europe BV’nin adı, Nikon Europe BV olarak değiştirilecek.

Bu değişiklikler, ölçek gücünü yerel uzmanlıkla birleştirerek Nikon’un organizasyonunu güçlendirmesine olanak tanıyacak ve ticari ortaklarına ve tüketicilerine yakın kalarak operasyonel mükemmelliği artıracak.

Güncellenen Şirkete Genel Bakış

Şirket Adı: Nikon Europe BV
Adres: Tripolis 100, Burgerweeshuispad 101, 1076 ER Amsterdam, Hollanda
Sermaye:  20,000 EUR (yaklaşık ¥2,400,000)
Yönetici ve Başkan: Tetsuya Morimoto
Çalışan Sayısı:  Yaklaşık 550
Ana Şirketler: Avrupa’daki bağlı kuruluşların fonlarının merkezi olarak sağlanması, idaresi ve yönetimi.
Kamera ve mikroskopların ihracatı, satışı ve servis verilmesi
Hissedar: Tamamen Nikon Corporation’a aittir

* Nikon U.K. Ltd.’nin Nikon Holdings Europe BV ile birleşmesi benzer şekilde, 1 Aralık 2020’den itibaren yürürlüğe girmiştir.