15-08-2020

EISA AWARDS 2020-2021'DE DÖRT FARKLI KATEGORİDE ÖDÜL ALAN NIKON'UN BAŞARISI

Amsterdam - Hollanda, 15 Ağustos 2020: Nikon, bugün dört ürünüyle EISA Awards 2020-2021'de ödül aldığını duyurmaktan memnuniyet duyar. Nikon Z 50 ile "Best Buy Camera" (Satın Alınabilecek En Kaliteli Fotoğraf Makinesi) ödülüne ve Nikon D780 ile "Full Frame Camera" (Tam Çerçeveli Fotoğraf Makinesi) ödülüne layık görüldü. NIKKOR objektiflerinden AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR'ye "Professional Telephoto Zoom Lens" (Profesyonel Telefoto Zoom Özellikli Objektif) ve NIKKOR Z 85mm f/1.8 S'ye de "Portrait Lens" (Portre Fotoğrafçılığı Objektifi) ödülü verildi.

Nikon'un amiral gemisi aynasız fotoğraf makinesi sistemlerinden bir APS-C/DX fotoğraf makinesi olan Z 50, ışığı ve kompakt yapısının yanı sıra rekabetçi nokta fiyatıyla da ödül kazandı. Ayrıca, Nikon'un en son donanım yazılımı sürüm 2.0 güncellemesiyle bu modele diğer Nikon fotoğraf makinelerinde popüler bir işlev olan Hayvan Algılama AF özelliği de eklendi. Aynı zamanda, fotoğraf makinesinin hızı ve video kabiliyetleri ile kendi kategorisinde güçlü bir rakip olan D780'nin yeni Karma AF sistemi de ödül almasında etkili oldu.

Bu dört ödül, Nikon'un fotoğrafçılara yaratıcılık ve teknik anlamda sınırların ötesine geçme olanağı sunan yenilikçi ekipmanlar geliştirmeye sürekli bağlılığını gösteriyor.

EISA, 2020-2021 ödüllerinde Nikon Z 50'ye verilen "Best Buy Camera" ödülünü yorumladı

Nikon Z 50, rekabetçi fiyatı ve mükemmel kalitesiyle EISA 2020-2021 Best Buy Camera ödülünün sahibi oldu. Kullanımı oldukça kolay olan APS-C (DX) sensörlü bu kompakt aynasız fotoğraf makinesi, sağlam ve hava koşullarına dayanıklı gövdesi ile seyahat için ideal bir seçim. Hem parlak noktalarda hem de derin gölgelerde ayrıntıları yakalamaya olanak tanıyan iyi dinamik aralığı ile iyi görüntü kalitesi sunuyor. Z 50 modelinde, 30 fps'de 4K veya 120 fps'ye kadar Full HD video kaydı olanağı sunan ve Nikon'un tam çerçeveli modellerinde de bulunan EXPEED 6 işlemci kullanılıyor. Oldukça kullanışlı Göz Algılama AF işlevi ve ayrıca Hayvan Algılama AF işlevi (bir donanım yazılımı güncellemesi sayesinde) hızlı ve doğru otomatik netleme sunuyor.

EISA, 2020-2021 ödüllerinde Nikon D780'a verilen "Full Frame Camera" ödülünü yorumladı

Nikon'un D780 modeli, 24,5 milyon piksel BSI CMOS sensörlü bir tam çerçeve DSLR fotoğraf makinesi. Hızlı EXPEED 6 görüntü işlemcisiyle bir araya getirilen bu model, ISO 51.200'e kadar yerel duyarlılıklar sunarak yaratıcı fotoğrafçılığın olanaklarını genişletiyor. Eğilebilir LCD dokunmatik ekranı, fotoğrafçıların ve video işletmenlerinin yüksek veya düşük açılardan bile istedikleri çekimi yapmalarına yardımcı oluyor. Nikon D750'nin halefi olan bu model; olağanüstü görüntü işleme, daha iyi video kabiliyetleri (N-Log ile 4K UHD 30 fps'ye kadar), ağır çekim ve hızlandırılmış çekim gibi çok sayıda yükseltmeyle lanse edildi. Dahası, büyük ölçüde iyileştirilen Karma AF sistemi de LCD ekran kullanılarak çekim yaparken veya film kaydederken hızlı otomatik netleme sağlıyor.

EISA, 2020-2021 ödüllerinde AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR'ye verilen "Professional Telephoto Zoom Lens" ödülünü yorumladı

Bu güçlü telefoto zoom özellikli objektif, zorlu koşullarda profesyonel kullanıma uygun bir ürün. Tam odak uzaklığı aralığında tutarlı ve hızlı olan maksimum diyaframı; portre, kapalı saha ve açık hava sporları ile doğa fotoğrafçılığı da dâhil olmak üzere pek çok durumda avantaj sunuyor. NIKKOR, Nikon'un yeni Kısa Dalga Boyu Kırılma (SR) merceğini kullanması sayesinde tam çerçeveli DSLR fotoğraf makinelerinde f/2,8'lik maksimum diyaframında bile minimum renk sapmasıyla olağanüstü çözünürlük sunuyor. Aynı zamanda, etkili görüntü sabitleme ve hava koşullarına karşı kapsamlı koruma özellikleriyle ustaca çalışıyor. Nikon'un 1.4x ve 2x teleobjektif dönüştürücüleriyle uyumluluğu da ekstra esneklik sağlıyor.

ESIA, 2020-2021 ödüllerinde NIKKOR Z 85mm f/1.8 S'ye verilen "Portrait Lens" ödülünü yorumladı

Nikon'un aynasız Z sistemine müthiş bir ekleme olan bu objektif, zorlu rakiplerinin arasından sıyrılıp çıktığı klasik 85 mm'lik odak uzaklığı ile mükemmel bir portre objektifi. Nikon'un şimdiye kadarki en iyi 85 mm'lik objektifi olan bu model, tam da talepkâr portre fotoğrafçılarının ihtiyaç duyduğu doğru kenar yumuşaklığı ve gölgelenmesi ile f/1,8 hızında hayranlık uyandıran bir performans gösteriyor. Öte yandan, diyafram birkaç duraklamayla kapatıldığında teknik anlamda mükemmel bir optik performans sergiliyor. Ek olarak, hiç dağılma olmayan ve hızlı otomatik netleme sunan bu objektif, tüm koşullarda hava etkilerine karşı dayanıklılık da dâhil olmak üzere yüksek standartlarda geliştirilmiş.

EISA Awards, her yıl en gelişmiş teknolojiyi ve tüketici tarafından istenen özellikleri birinci sınıf performansla bir araya getiren bu yeni ürünleri kutlamaktadır. EISA Awards, en uygun fiyatlı ve yüksek değerli ürünlerden modern tüketici elektroniğinin en ilham verici örneklerine kadar geniş bir yelpazede ürünleri değerlendirmektedir. Ödül kategorileri, her yıl ürün tasarımı ve bağlantısallığının gelişimini yansıtacak şekilde değişmektedir, ancak her EISA Award kazananı, sınıfının en iyisi olmaya devam etmektedir.

Daha fazla bilgi edinmek için lütfen EISA web sitesini ziyaret edin: https://www.eisa.eu/