21-07-2020

NIKON, KULLANICILARIN FOTOĞRAF MAKİNELERİNİ TAM İŞLEVSEL BİR WEB FOTOĞRAF MAKİNESİNE DÖNÜŞTÜRMELERİNE OLANAK TANIYACAK BİR YAZILIM GELİŞTİRİYOR

Geliştirilen yeni yazılım, Nikon kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacak

Amsterdam - Hollanda, 21 Temmuz 2020: Nikon, bugün Nikon aynasız veya dijital SLR fotoğraf makinelerinin bir web fotoğraf makinesi olarak kullanılmasına olanak tanıyacak Webcam Utility yazılımının beta sürümünü yayınlamayı planladığını duyurmaktan memnuniyet duymaktadır. Windows bilgisayarlarla uyumlu olan yazılım, 2020 yılının Ağustos ayı başlarında yayınlanacak.

Evden çalışmanın ve sanal toplantıların giderek yaygınlaşması nedeniyle web fotoğraf makinelerine talebin artmasından dolayı, Nikon fotoğraf makinesi sahiplerinin mevcut aynasız veya dijital SLR fotoğraf makinelerini bir web fotoğraf makinesi olarak kullanmalarını sağlamak için Webcam Utility (beta sürümü) geliştirilmiştir. Kullanıcıların yalnızca Webcam Utility (beta sürümü) yazılımını bir bilgisayara yükleyip uyumlu Nikon fotoğraf makinesi gövdesini USB kablosuyla bilgisayara bağlamaları gerekmektedir. Daha sonra kullanıcılar, Nikon fotoğraf makinelerinin üstün görüntü kalitesinden yararlanarak fotoğraf makinelerini web fotoğraf makineleri olarak kullanabilirler.

Desteklenen İşletim Sistemi

Windows 10 (64 bit)

Uyumlu fotoğraf makineleri

Z 7, Z 6, Z 5, Z 50, D6, D850, D780, D500, D7500, D5600

Ayrıca, bundan sonra piyasaya sürülecek Nikon aynasız ve dijital SLR fotoğraf makinelerinin bu yeni yazılımla uyumlu olması da planlanmaktadır.

• Bu yeni yazılım uygulaması, hâlâ beta geliştirme aşamasındadır. Önceden bildirimde bulunulmaksızın işlevler eklenebilir veya değiştirilebilir ya da hizmet sonlandırılabilir.
• Windows, ABD ve diğer ülkelerde Microsoft Corporation'ın tescilli ticari markasıdır.
• Diğer ticari markalar ve ticari adlar, ilgili sahiplerine aittir.