21-07-2020

MENZİLİNİZİ GENİŞLETİN. YENİ NIKON TELEOBJEKTİF DÖNÜŞTÜRÜCÜLER, NIKON Z KULLANICILARININ SEÇENEK YELPAZESİNİ GENİŞLETİYOR.

Amsterdam - Hollanda, 21 Temmuz 2020: Nikon, bugün uyumlu NIKKOR Z serisi objektiflerin menzilini genişleten iki yeni Z Serisi Teleobjektif Dönüştürücüyü lanse ediyor. Z TELEOBJEKTIF DÖNÜŞTÜRÜCÜ TC-1.4x modeli kullanıcılara %40 daha fazla menzil sunarken, Z TELEOBJEKTIF DÖNÜŞTÜRÜCÜ TC-2.0x modeli de kullanıcıların menzili iki katına çıkarmalarını sağlıyor. Bu teleobjektif dönüştürücülerle uyumlu ilk objektif, NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S oldu. NIKKOR Z serisi objektif yelpazesi genişlerken, daha fazla objektif de Z Serisi Teleobjektif Dönüştürücüler ile uyumlu hale gelecek.

Nikon'un bu iki teleobjektif dönüştürücüden herhangi birini kullanırken keskin ve yüksek çözünürlüklü görüntüler sunan gelişmiş optik tasarımı, aynı zamanda objektifin minimum netleme mesafesinin de aynı kalmasını sağlıyor. Buna ek olarak, Nikon Z sisteminin üstün otomatik netleme ve kaya gibi sağlam Titreşim Azaltma özellikleri, kullanıcıların Nikon Z serisinden bekledikleri hassasiyeti ve hızı sağlıyor. Kullanıcılar, bir telefoto zoom objektifi süper telefoto objektife dönüştürebilecek veya prime objektifin menzilini genişletebilecek. Tüm bunlar, görüntü performansını etkilemeden gerçekleşecek.

Yeni Z Serisi Teleobjektif Dönüştürücülerin her ikisi de adeta birer performans canavarı. Tozu ve nemi dışarıda tutmak üzere yalıtılan bu teleobjektif dönüştürücüler, aynı zamanda Nikon'un toza ve kire karşı etkili koruma sağlayan flor kaplama işleminden geçirilmiştir. Sağlam, dokulu ve eloksallı alüminyumdan üretilen yeni teleobjektif dönüştürücülerin tasarımı, Nikon Z serisi fotoğraf makineleri ile NIKKOR Z serisi objektifleri sorunsuz bir şekilde buluşturuyor.

Nikon Europe Ürün Müdürü, Ines Bernardes: “Nikon'un yeni teleobjektif dönüştürücüleri, Nikon Z serisi aynasız fotoğraf makinesi sisteminin esnekliğine yepyeni bir boyut getiriyor. NIKKOR Z serisi objektif ailesi genişledikçe Z Serisi Teleobjektif Dönüştürücü kullanım seçenekleriniz de artacak. İster aksiyon, ister vahşi yaşam, isterse doğa fotoğrafları çekiyor olun, objektif değiştirmeden detayları daha iyi yakalayabileceksiniz.”

Temel özelliklerin özeti

Z TELEOBJEKTIF DÖNÜŞTÜRÜCÜ TC-1.4x. Uyumlu bir NIKKOR Z serisi objektifin odak uzaklığı aralığını %40 oranında artırır.
Z TELEOBJEKTIF DÖNÜŞTÜRÜCÜ TC-2.0x. Uyumlu bir NIKKOR Z serisi objektifin odak uzaklığı aralığını %100 oranında artırır.
Mükemmel Nikon Z görüntü kalitesi. Nikon'un gelişmiş optik formülü, kullanılan teleobjektif dönüştürücüye bağlı olarak yalnızca bir veya iki ışık kaybı duraklamasıyla keskin ve yüksek çözünürlüklü görüntüler elde etmeyi sağlıyor.
Keskin ve hızlı. Mükemmel otomatik netleme. Kaya gibi sağlam Titreşim Azaltma. Kullanıcılar, Nikon Z serisinden alışık oldukları keskinliğe ve hıza kavuşuyor.
İçten dışa dayanıklılık. Z Serisi Teleobjektif Dönüştürücüler, tozu ve nemi dışarıda tutmak üzere yalıtılmıştır. Nikon'un flor kaplaması, görüntü kalitesinden ödün vermeden toza ve kire karşı etkili koruma sağlar.
Orijinal olarak Nikon. Sağlam, dokulu ve eloksallı alüminyumdan üretilen Z Serisi Teleobjektif Dönüştürücüler, Nikon Z serisi fotoğraf makineleri ile NIKKOR Z serisi objektifleri sorunsuz bir şekilde buluşturuyor.