14-04-2020

NIKON; DSLR, AYNASIZ LENS VE NIKKOR ÜRÜN PORTFÖYLERİYLE DÖRT ADET TIPA WORLD AWARDS ÖDÜLÜ KAZANDI

Amsterdam, Hollanda, 14 Nisan 2020: Nikon, 2020 TIPA Dünya Ödülleri'nde dört ayrı ürün kategorisinde dört ödül kazandığını duyurmaktan mutluluk duyar. Nikon D780, Nikon Z 50, AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR ve NIKKOR Z 58mm f/0.95 S Noct; ürünleri kalite, performans ve değer kriterlerine göre değerlendiren TIPA editörleri paneli tarafından sırasıyla kendi kategorilerinde ödüle layık görüldü.

Nikon ürünleri aşağıdaki kategorilerde başarıya imza attı:

  • Best DSLR Expert Camera: Nikon D780
  • Best APS-C Camera Advanced: Nikon Z 50
  • Best DSLR Professional Lens: AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR
  • Best Mirrorless Prime Standard Lens: NIKKOR Z 58mm f/0.95 S Noct  

Nikon D780 için TIPA yorumları:

“Nikon, D780 modeli ile kısa sürede bir klasik haline geldi. Efsanevi D750 ile aynı DNA'yı taşıyan bu fotoğraf makinesi, aynı zamanda Nikon'un Z aynasız fotoğraf makinesi serilerinde bulunan en son teknolojilerin çoğunu da bünyesinde barındırıyor. Daha geniş dinamik aralık sunmak için geliştirilen çift UHS-II kart yuvası ve düşük ışıkta daha iyi performans göstererek daha yüksek kazanım sunmak için geliştirilen iki ölçüm modu da dahil olmak üzere, fotoğrafçıların hayallerini süsleyen hız, görüntü işleme, video özelliği ve otomatik netleme performansı açısından değerlendirme sonuçlarında tam not alıyor.”

Nikon Z 50 için TIPA yorumları:

Nikon Z 50 aynasız Z objektif yuvalı fotoğraf makinesi; aile, seyahat ve yaratıcı fotoğraf çekimi/videografi için ideal. Aralarında durağan görüntüler ve video görüntüleri arasında kolay geçiş özelliği, kolay bağlantı özelliği ve pek çok Creative Picture Control (Kreatif Picture Control) efekti bulunan kapsamlı kreatif kontroller, kullanım kolaylığı ve kompakt boyut gibi özelliklerle bir araya geliyor. Geniş dik açılı LCD ekran; kolay erişilebilen hassas kadranları ve menü yapıları, etkileyici 11 fps hızı (sürekli AF) ve geniş ISO aralığı ile zorlu ışık koşullarında bile parlak bir görüntü sunuyor.”

AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR için TIPA yorumları:

AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR objektif; spor, vahşi yaşam ve seçili portre çekimleri için ideal tek objektif çözümü niteliğinde. İster spor stadyumunda, isterse vahşi doğada olsun, açık hava çalışmalarına yoğunlaşılarak tasarlanan objektif; hızlı hareket eden konular için özel olarak geliştirilen “Sports VR” modu da dahil olmak üzere, sağlam hava geçirmez yapı ve 4 duraklamalı VR gibi özelliklere sahip. Aynı derecede etkileyici diğer özellikler arasında iki metrelik yakın netleme mesafesi ve hareketi yakalamaya yönelik pek çok yararlı araç sunan özelleştirme kontrolleri bulunuyor.”

NIKKOR Z 58mm f/0.95 S Noct için TIPA yorumları:

“Düşük ışıkta olağanüstü çekim özelliği, NIKKOR Z 58mm f/0.95 S Noct objektifin alametifarikalarından biri. Noktasal ışık kaynaklarını çekerken maksimum diyafram açıklığında bile parlamayı ortadan kaldırmak için tasarlanan bu büyüleyici objektif; gece sahneleri, şafakta veya alaca karanlıkta manzara ve doğa çalışmaları, gökyüzü fotoğrafçılığı ve hatta konunun arkasında yansıtıcı parlak noktalar bulunan arka planı aydınlatılmış portrelerde bile inanılmaz sonuçlar veriyor. Çerçeve alanının tamamında netlik ve hiper gerçek işleme olanağı sunan bu manuel netlemeli objektif, tamamen açık çekim yaparken gerçek parlaklığını mükemmel bir şekilde gösteriyor.”

TIPA World Awards, birinci sınıf şirketlere ve sektördeki en kaliteli ürünlere verilen, dünya çapında tanınmış ödüllerdir. Ayrıca, tüketicilere alışveriş kararlarını verirken önemli bir karşılaştırma ve rehberlik sunmaya hizmet etmektedir.

Daha fazla bilgi edinmek için lütfen şu adresteki TIPA web sitesini ziyaret edin: www.tipa.com 

Nikon’un ödül kazanmış ürünleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen www.europe-nikon.com adresini ziyaret edin