Nikon Imaging | Türkiye | Europe

18-02-2020

İKİ DONANIM YAZILIMI GÜNCELLEMESİ İLE NIKON Z SERİSİ FOTOĞRAF MAKİNELERİNE GELİŞMİŞ ÖZELLİKLER GELİYOR

Amsterdam, Hollanda - 18 Şubat 2020: Nikon bugün, Nikon Z 7 ve Z 6 tam çerçeve aynasız fotoğraf makineleri için donanım yazılımı sürüm 3.00'ı ve Z 50 DX biçimli aynasız fotoğraf makineleri için donanım yazılımı sürüm 1.10'u duyurdu. Bu donanım yazılımı güncellemeleri, mevcut özelliklere ek olarak birtakım iyileştirmeler sunarak aynasız fotoğraf makineleri serisini daha da güçlü hale getiriyor.

Z 7/Z 6 donanım yazılımının sürüm 3.00'a güncellenmesiyle, mevcut Yüz algılama/göz takibi AF özelliklerine yeni Hayvan tanıma AF özelliği ekleniyor. Yüz tanıma/göz takibi AF insan yüzünü ve gözlerini tanıma yeteneğine sahipken, Hayvan tanıma AF gelişmiş netleme için köpeklerin ve kedilerin gözlerini ve yüzlerini ayırt edebiliyor. Hayvan tanıma AF, sizin için netleme yaparak resimleri yaratıcı bir şekilde kadrajlamaya odaklanmanızı sağlıyor. Nikon dijital SLR fotoğraf makinelerindeki gibi işleyecek şekilde geliştirilen konu izleme özelliği de daha fazla kullanım kolaylığı sağlıyor. İlave CFexpress* hafıza kartı markaları da desteklenir hale geldi.

*CFexpress, CompactFlash Association'ın (CFA) ticari markasıdır.

Z 50 için donanım yazılımı sürüm 1.10, Film modunda kendi resminizi kaydederken AF kullanımını geliştirir. Bu iyileştirme, fotoğraf makinesinin kaydedilmekte olan yüzlere netleme yapmayı sürdürmesine yönelik kullanıcı taleplerine yanıt olarak yapılmıştır.

Nikon, kullanıcılarımız geliştikçe onların ihtiyaçlarına esnek bir şekilde cevap vermeye ve yaratıcılığı teşvik etmeye devam eden fotoğraf deneyimleri sunmaya büyük önem vermektedir.

Bu donanım yazılımı güncellemeleriyle geliştirilen işlevler

Z 7/Z 6 donanım yazılımı Sürüm 3.00

1. Köpeklerin ve kedilerin yüzüne ve gözlerine otomatik netleme için hayvan tanıma AF
Hayvan tanıma AF, yüz tanıma ve göz takibi özelliğine köpek ve kedi konularını tanıma desteği ekler. Birden fazla hayvan yüzü veya gözü algılandığında, fotoğraf makinesinin hangi yüze veya göze netleme yapacağını seçmek için çoklu seçici veya dokunmatik ekran kullanılabilir. Video kaydında hayvanların yüzleri algılanabilir.

2. Konu izleme AF için daha fazla kullanım alanı
AF-C modunda durağan görüntü çekiminde konu izleme, daha çok Nikon dijital SLR fotoğraf makinelerindeki 3D izleme gibi bir kullanım hissi verecek şekilde geliştirilmiştir. Deklanşöre yarım basıldığında veya AF-ON düğmesi basılıyken fotoğraf makinesi konuyu izler. Kullanıcı düğmeyi bıraktığında konu izleme sona erer ve daha fazla kullanılabilirlik için, konu izleme başlamadan önce seçilen netleme noktası yeniden etkinleştirilir. Ayrıca, Otomatik alan AF ekranından Konu seçimi ekranına geçiş özel bir kontrole atanabilir. Bu değişikliklerin tümü, konu izleme işlemini iyileştirir ve vizörden bakarken hedef konuyu etkinleştirmeyi ve değiştirmeyi kolaylaştırır.

3. CFexpress hafıza kartları desteği
Z 7/Z6 donanım yazılımı sürüm 3.00 ile Sony CFexpress hafıza kartlarına ek olarak, ProGrade ve Lexar tarafından üretilen Type B CFexpress kartlar da desteklenir.

Z 7 için donanım yazılımı sürüm 3.00'ı buradan indirin.
Z 6 için donanım yazılımı sürüm 3.00'ı buradan indirin.

Z 50 donanım yazılımı Sürüm 1.10

Film modunda kendi resimlerinizi kaydetmek için kontrol özelliklerinde değişiklik
Şu anda, Film modunda kendi resimleriniz kaydedildiğinde, netleme modu AF-S modunda kilitlenir. Sürüm 1.10 güncellemesiyle, netleme modu AF-F modunda kilitlenir. Bu değişiklik, film kaydında fotoğraf makinesinin kullanıcının yüzüne netleme yapmasına imkan vererek kullanımı iyileştirir.

Z 50 için donanım yazılımı sürüm 1.10'u buradan indirin.