12-02-2020

NIKON Z AİLESİNE İKİ YENİ NIKKOR Z OBJEKTİF KATILDI

Amsterdam - Hollanda, 12 Şubat 2020: Nikon bugün, ultra geniş açılı NIKKOR Z 20mm f/1.8 S ve NIKKOR Z 24-200mm f/4-6.3 VR telefoto zoom objektif olmak üzere iki yeni NIKKOR Z objektif tanıttı. Her iki objektif de hızlı, sessiz ve akıcı şekilde netleme yapmaktadır ve tozdan ve nemden korumak için çok iyi şekilde yalıtılmıştır.

NIKKOR Z 20mm f/1.8 S, Nikon Z yüksek performanslı S-line f/1.8 objektifler serisini genişletiyor. Geniş açılı objektif yeterli olmadığında bu pratik, ultra geniş açılı 20 mm prime objektif heyecan verici bir seçenek haline geliyor. Gelişmiş optikler, geniş Z objektif yuvası ve f/1,8 yuvarlak 9 bıçaklı diyafram her türlü aydınlatma koşulunda nefes kesici performans sağlıyor. Uçtan uca mükemmel keskinlik sunar ve sadece 0,20 m'lik minimum netleme mesafesi sayesinde yakın mesafelerde olağanüstüdür. ED cam ve Nikon'un yansıma önleyici Nano Kristal Kaplaması, gölgelenme ve parlama ile mücadele eder. Hangi koşullarda çekim yaptığınız fark etmeksizin bu aynasız fotoğraf makinesi objektifi görünenden çok daha fazlasını yakalar.

Zengin detaylı durağan görüntüler ve filmler çekmek için mükemmel bir seyahat objektifi olan NIKKOR Z 24-200mm f/4-6.3 VR, Nikon Z ailesine katılıyor. Günümüzün en küçük boyutlu telefoto zoom objektiflerinden biri olması sayesinde, küçük set çantalarına kolayca sığar. Büyük Z objektif yuvası, daha büyük merceklerin artarda dizilmesine olanak tanıyan benzersiz bir tasarımla mükemmel denge ve kullanım sağlar. İster geniş açılı ister telefoto çekim yapıyor olun, optik tasarımı canlı renklere ve derin kontrasta sahip net görüntüler elde etmenizi sağlar. Nikon Z serisi fotoğraf makinenizin üstün görüntü kalitesini büyük oranda borçlu olduğu gelişmiş NIKKOR optikler sayesinde, videograflar harika tam çerçeve videolar çekebiliyor.

Nikon Europe ürün müdürü Dirk Jasper: "Bu yeni NIKKOR objektifler, Nikon Z fotoğraf makinesi sistemine günümüzde daha popüler olan odak uzaklıkları getiriyor. İster fotoğraf ister video veya video çekerken, ister dar alanlarda ister doğada, görüntü yapımcıları ihtiyaçları olan kreatif araçlarla içinde bulundukları koşullara cevap vermek için şimdi daha fazla olanağa sahip" şeklinde yorumluyor.

Görebildiğiniz her yer sizin. NIKKOR Z 20mm f/1.8 S

f/1,8 ultra geniş maksimum diyafram açıklığına sahip aynasız fotoğraf makinesi objektifi. Uçtan uca olağanüstü keskin ve düşük ışıkta muazzam yetenekli.
İnanılmaz keskinlik. Zaten mükemmel olan keskinliği, yakın mesafelerde olağanüstüdür. Yalnızca 0,20 m'lik minimum netleme mesafesi, yakın çekimden sonsuza uzanan bir kapsamda fotoğrafçıların çerçeve üzerinde tam kontrol sağlamasına olanak tanır.
Harika bokehler. Gelişmiş optik tasarım, göz alıcı yıldız yağmurları ve doğal görünümlü bokehler sağlar.
Canlı ve net görüntüler. ED cam ve asferik mercekler, renk sapmalarını düzeltir ve Nikon'un yansıma önleyici Nano Kristal Kaplaması gölgelenme ve parlama ile mücadele eder.
Film çekimlerine hazır. Hızlı, akıcı ve alçak sesli şekilde netleyin. Netleme gürültüsü neredeyse tümüyle giderilmiştir.
Hava koşullarına karşı yalıtımlı. Objektif gövdesinin tüm hareketli parçaları tozu ve nemi dışarıda tutmak üzere yalıtılmıştır.

Tüm yolculuklarınız için. NIKKOR Z 24-200mm f/4-6.3 VR

Ultra kompakt telefoto zoom objektif. Geniş açıdan telefoto zoom aralığına uzanan, 24 - 200 mm tam çerçeve aynasız fotoğraf makinesi objektifi.
Yolculuğa hazır. Sadece 570 gram ağırlığındadır ve küçük set çantalarına kolayca sığar. Zoom kilidi düğmesi, çantaya koyacağınızda objektifi tam olarak geriye çeker.
Yakın çekimde keskin görüntüler. 24 mm'de yalnızca 0,5 m'lik ve 200 mm'de 0,7 m'lik minimum netleme mesafesi.
Filmlerde harika. Otomatik netlemeler fısıltı kadar alçak seslidir. Tıpkı netleme kaydırma gibi, zoom sırasında netleme gürültüsü de azaltılmıştır.
Canlı ve net görüntüler. Asferik ED cam ve Asferik mercekler, zoom aralığının tamamında en az oranda dağılmayı garantiler. Nikon'un ARNEO kaplaması daha net görüntüler için gölgelenme ve parlama ile mücadele eder.
Toz ve suya karşı dirençli. Bu objektif, toz ve nemden korunmak üzere yalıtılmıştır. Flor kaplama; görüntü kalitesinden ödün vermeden toza ve toprağa karşı etkili koruma sağlar.