Nikon Imaging | Türkiye | Europe

07-01-2020

İKİ ADET OLAĞANÜSTÜ TELEFOTO ZOOM OBJEKTİF

Amsterdam - Hollanda, 7 Ocak 2020: Nikon, iki yeni profesyonel telefoto zoom objektif tanıttı. DSLR fotoğraf makineleri için AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR ve Nikon Z serisi aynasız fotoğraf makineleri için NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S. Objektif tasarımı konusunda çıtayı yükselten bu sağlam telefoto zoom objektifler, bir prime objektifinkine eşdeğer optik performansı sunuyor.

İster bir spor karşılaşmasında ister dış mekanda çekim yapıyor olun, olağanüstü çözünürlük gücüne ve AF performansına sahip AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR size mükemmeli sunar. Bu şaşırtıcı objektif, çok beklenen bir odak uzaklığı aralığının da artık kullanılabilir olduğuna işaret ediyor. Şu andan itibaren, 300 mm'de çekim yapmak isteyen DSLR fotoğrafçılarının artık tek bir odak uzaklığıyla yetinmesi gerekmiyor. Ayrıca, objektif dönüştürücü takılı bir zoom objektif kullanarak optik performansını riske atmaları da gerekmiyor.

Hızlı, tam çerçeve NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S; Nikon aynasız fotoğraf makinesi objektifleri üçlemesinin piyasaya sunulacak olan ikinci objektifidir. İster spor ister etkinlik veya röportaj çekiminde olun, bu S-Line telefoto zoom objektif durağan görüntülerde ve videolarda tüm detayları yakalar. Hızlı, akıcı ve sessiz şekilde netleyin. En geniş diyafram açıklığında çekim yaparken bile çerçeve alanının tamamında mükemmel keskinlik elde edersiniz. Video çekiminde oluşan netleme gürültüsü neredeyse tümüyle giderilmiştir.

Optik performansı konusunda bir adım öne çıkan bu profesyonel sınıf objektiflerin her ikisi de renk sapmasıyla başa çıkmak için ED cam merceğin yanı sıra, Nikon'un yeni SR cam merceğini kullanır. Bunun sonucunda, renk bozulması büyük ölçüde azaltılır ve kontrol edilmesi zor olan mavi ışık (kısa dalga boyu spektrumu) tümüyle telafi edilir. Her zamankinden daha keskin ve olağanüstü kontrastlı görüntüler elde edersiniz.

Nikon D5 | 1/800 sn | f/2,8 300 mm | ISO 4000 | AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR

Nikon Z 7 | 1/1250 sn | f/2,8 200 mm | ISO 200 | NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S

Nikon Europe Ürün Müdürü Dirk Jasper: "Nikon'un bugüne kadarki tüm zoom objektiflerinin en gelişmiş optik tasarımlarına sahip olan bu yeni telefoto zoom objektifler, profesyonel objektif performansı açısından yeni bir standart belirliyor. Nikon'un akıllı ergonomisi ve kapsamlı hava yalıtımı da bu resmi tamamlıyor. Ne çektiğiniz fark etmeksizin sonuna kadar gitmeye hazır olacaksınız" diye belirtiyor.

AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR

Profesyonel F objektif yuvalı telefoto zoom objektif. Kararlı f/2,8 maksimum diyafram açıklığı ile çok yönlü kullanım sağlayan 120 - 300 mm odak uzaklığı aralığına sahiptir.
Akıcı ve hassas AF. Bir prime objektifinkine eşdeğer performansı, hızlı veya düzensiz şekilde hareket eden konuların hızına ayak uydurur. Elektromanyetik diyafram, yüksek kare hızlarında hassas pozlamalar sağlar.
Gelişmiş optik tasarım. Nikon'un ED cam merceği ve SR cam merceğinin yanı sıra, ARNEO ve Nano Kristal kaplamaları da barındıran 19 grupta 25 eleman. Renk sapmaları, koma, gölgelenme ve parlamaya tümüyle karşı koyar.
Tam kararlı VR. Nikon'un Titreşim Azaltma (VR) teknolojisi, bir teleobjektif dönüştürücü etkinleştirildiğinde bile size dörtlü duraklama avantajı sunar.
Ünlü Nikon ergonomisi. Atanabilir işlev düğmeleri, yatay ve dikey yönlendirmeler arasında yumuşak geçişler ve daha fazlası.
Entegre tripod ayağı. Optimum denge ve daha kolay taşıma için objektifin ön tarafına gelecek şekilde konumlandırılmıştır.
Sağlam yapı. Dayanıklı yapısı ve kapsamlı yalıtımı, bu objektifi her türlü hava koşulunda yarış pisti şartlarına hazırlıklı kılar.

NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S

Profesyonel sınıf Z objektif yuvalı telefoto zoom objektif. Kararlı f/2,8 maksimum diyafram açıklığı ile çok yönlü kullanım sağlayan 70 - 200 mm odak uzaklığı aralığına sahiptir.
Üstün performans. Çerçeve alanının tamamında olağanüstü keskinlik ve kontrast sunar. Akıcı, hızlı ve sessiz şekilde netlemeyi mümkün kılar.
Gelişmiş optik tasarım. Nikon'un ED cam merceği ve SR cam merceğinin yanı sıra, yansıma önleyici ARNEO ve Nano Kristal kaplamaları da barındıran 15 grupta 17 eleman. Renk sapmaları, koma, gölgelenme ve parlamaya tümüyle karşı koyar.
Videoya hazır. Netleme gürültüsü neredeyse tamamen giderilmiştir ve kararlı diyafram kontrolü sahne boyunca doğal pozlama değişimleri sunar.
OLED objektif bilgi paneli. Diyafram açıklığını, netleme mesafesini, kesin odak uzaklığını, ISO'yu ve alan derinliğini hızlıca ve doğrudan objektif üzerinden onaylayın.
Fn düğmesi. Objektifin Fn düğmesine AF kilidi, ölçüm, basamaklama ve daha fazlasını içeren maksimum 21 farklı işlev atayabilirsiniz.
Performans canavarı: tozdan ve nemden korumaya yönelik kapsamlı yalıtıma sahip sağlam, kompakt yapı.