Nikon Imaging | Türkiye | Europe

17-12-2019

NIKON Z 7 VE Z 6 İÇİN RAW VİDEO ÇIKIŞI

Amsterdam - Hollanda, 17 Aralık 2019Nikon bugün, tam çerçeve aynasız fotoğraf makineleri Z 7 ve Z 6 için RAW video çıkışının kullanıma hazır hale getirileceğini duyurdu. Bu yükseltme, donanım yazılımı sürüm 2.20'nin yayınlanmasıyla kullanılabilir olacaktır.

Nikon, tam çerçeve aynasız fotoğraf makinesi üzerinden doğrudan HDMI ile RAW video çıkışına olanak tanıyan ilk fotoğraf makinesi üreticisidir. Z 7 ve Z 6 fotoğraf makinelerinin kullanıcıları, Nikon Z 6 Temel Film Seti'nin¹ ² içerdiği Atomos Ninja V harici kayıt cihazına 12 bitlik RAW video görüntü akışı gönderebilecek. Bu video akışı, renk doğruluğunu koruyan ve parlaklık ile gölge detaylarını artıran ProRes RAW³ biçiminde kaydedilir. Videograflar, düzenleme sürecinde yavaşlama yaşamadan post prodüksiyonda maksimum esneklikten yararlanacak: HDR iş akışları için ideal.

Bộ phim Temel 6 của Nikon

Donanım yazılımı sürüm 2.20 güncellemesi indirildikten sonra, Z 7 ve Z 6 fotoğraf makineleri için RAW video çıkışı kurulumu Nikon hizmet merkezlerinde yapılabilir. Bu servis işlemi, Z 6 Temel Film Seti'nin bir parçası olarak satın alınan tüm Nikon Z 6 fotoğraf makineleri için ücretsiz olarak sağlanacaktır.

Nikon Z serisinin özünde üstün görüntü kalitesi yatar; HDMI üzerinden RAW çıkışına olanak tanıması, her türden videograf için önemli bir gelişmedir. Z serisi, değişen kullanıcı ihtiyaçlarına cevap vermeye ve ileriki donanım yazılımı güncellemeleri ile yeni nesil özellikler sunmaya devam edecektir.


¹ Z 7 veya Z 6 fotoğraf makinenizi 12 bit RAW video çıkışı için hazırlayın. RAW seçeneğini etkinleştirmek için, lütfen donanım yazılımı sürüm 2.20 güncellemesini indirin ve ardından, fotoğraf makinenizi Nikon hizmet merkezine götürün. Ücretlidir. Daha fazla bilgi için lütfen size en yakın Nikon hizmet merkezine danışın.
Z 7 için donanım yazılımı sürüm 2.20'yi buradan indirin.
Z 6 için donanım yazılımı sürüm 2.20'yi buradan indirin.
Size en yakın Nikon hizmet merkezini burada bulabilirsiniz.

² Nikon RAW video ile uyumlu olması için, Atomos Ninja V harici kayıt cihazları donanım yazılımı güncellemesi gerektirebilir. Daha fazla bilgi için, lütfen Atomos web sitesini ziyaret edin.
³ ProRes RAW, Apple Inc. tarafından 2018 yılında geliştirilmiş bir RAW video formatıdır.
⁴ Z 6'nız Z 6 Temel Film Seti'nin bir parçası olarak satın alındıysa ve RAW video çıkış desteği kurulumu önceden yapılmadıysa, kurulum işlemi size en yakın Nikon hizmet merkezi tarafından ücretsiz olarak sağlanacaktır. Satın alma belgesi gereklidir.

Nikon’un ödüllü ürünleri hakkında daha fazla bilgi için, lütfen www.europe-nikon.com adresini ziyaret edin.