Nikon Imaging | Türkiye | Europe

25-02-2019

2019 iF Design Awards'ta kazanan Nikon'un aynasız fotoğraf makinesi sistemi ve COOLPIX P1000 oldu

Amsterdam - Hollanda, 25 Şubat 2019: Nikon, aynasız fotoğraf makinesi sisteminin ve COOLPIX P1000 dijital fotoğraf makinesinin kendi ürün disiplinlerinde iF Design Awards tasarım ödülünü aldığını duyurmaktan mutluluk duyar.

iF International Forum Design GmbH sponsorluğunda düzenlenen ve prestiji tüm dünyada kabul gören iF Design Awards; ürün, iletişim ve ambalaj alanlarında mükemmelliği ödüllendiriyor. Bu yıl, 52 ülkeden 6375'i aşkın başvuru; ünlü tasarım uzmanlarından oluşan 67 kişilik bir jüri tarafından değerlendirildi. Başvurular inovasyon, işlevsellik, estetik, sorumluluk ve konumlandırma boyutları bakımından değerlendirmeye tabi tutuldu.

Nikon'un aynasız fotoğraf makinesi sistemi

Nikon'un devrim niteliğindeki aynasız fotoğraf makinesi sistemi, daha fazla ışık girişine ve çığır açan optik performansı seviyelerine imkan veren dünyanın en geniş objektif yuvası¹ üzerine inşa edilmiştir.

Bu sistem, Z 7 ve Z 6 olmak üzere iki adet aynasız fotoğraf makinesinden oluşmaktadır. Bu fotoğraf makinelerinin ikisi de S-line NIKKOR Z objektifler ile tamamlanan yeni, daha geniş çaplı objektif yuvasına sahiptir. Hızlı, keskin ve sessiz olan bu üstün objektifler, çerçevenin dört bir yanında muazzam ayrıntı seviyeleri sunmak için çerçevenin tamamında içeriye daha fazla ışık alır. Bu set, Z serisi fotoğraf makinelerinin mevcut F objektif yuvalı NIKKOR objektiflerle kullanılmasına olanak tanıyan FTZ Objektif Yuvası Adaptörü ile tamamlanmaktadır.

¹ 23 Ağustos 2018 itibarıyla

COOLPIX P1000

Nikon'un COOLPIX P1000 süper telefoto dijital fotoğraf makinesi dünyanın en büyük 125x optik zoom'una sahiptir. 24 ila 3000 mm odak uzaklığı aralığı ile kullanıcılar konunun ne kadar uzakta olduğu fark etmeksizin keskin fotoğraflar ve videolar çekebilir. Parlak f/2,8 - 8 NIKKOR objektifi ve 16 MP sensörü; spor, yaban hayatı ve seyahat fotoğrafçıları için mükemmel, devrim niteliğinde bir sisteme katkı yapmaktadır.

Daha fazla bilgi için, lütfen iF Design Awards web sitesini ziyaret edin: https://ifworlddesignguide.com/our-awards/professional-awards/if-design-award-2019