08-01-2019

YENİ NIKKOR Z TAM ÇERÇEVE ULTRA GENİŞ AÇILI ZOOM OBJEKTİF İLE SAHNENİN İÇİNE GİRİN

Amsterdam - Hollanda, 8 Ocak 2019: Nikon bugün, Nikon Z aynasız fotoğraf makineleri için tasarlanmış yeni tam çerçeve S-Line objektifler serisine NIKKOR Z 14–30mm f/4 S objektifi ekliyor. Kompakt bir yapıya ve düz bir ön elemana sahip bu geri çekilebilir ultra geniş açılı zoom objektif, Nikon Z kullanan fotoğrafçıların kreatif olanaklarını genişletiyor. Durağan görüntülerde harika, videolarda daha da iyi.

NIKKOR Z 14–30mm f/4 S, dünyanın ilk düz ön elemanlı tam çerçeve ultra geniş açılı objektifidir.¹ Bu benzersiz tasarım özelliği, hantal filtre tutucular gerekmeden 82 mm filtrelerin kullanılmasına olanak tanıyor. Fotoğrafçılar doğa manzarası, şehir manzarası, mimari, iç mekan fotoğraflarında veya filmlerde daha fazla kontrol ve daha fazla özgürlüğe sahip oluyor.

Kompakt yapı, geri çekilebilir objektif mekanizması ve kapsamlı hava yalıtımı bu objektifi seyahate hazır hale getiriyor. Yeni NIKKOR Z optik formüllerinin yanı sıra, objektif ve fotoğraf makinesi arasındaki hızlı iletişim; geniş açılı fotoğraf çekimlerinde yaygın bir durum olan dağılmanın en aza indirgenmesini sağlıyor. Olağanüstü keskinlik. Sabit f/4 diyafram, film çekenlerin parlak gün ışığından gölgeli iç mekanlara kadar her ortamda konuları takip etmesini sağlıyor.

Nikon Europe Ürün Müdürü Jordi Brinkman, "Bu ultra geniş açılı NIKKOR Z zoom objektif, Nikon Z sahiplerinin her yerde sürükleyici durağan görüntüler ve filmler yakalamasına olanak tanıyacak. Kompakt yapısı, bu objektifi daha küçük boyutlu çantalara sığdırmanızı mümkün kılıyor. Filtreleri böylesine kolay bir şekilde kullanabiliyor olmak, daha fazla kreatif kontrol sağlamak için harika bir fırsat" diyor.

Temel özelliklerin özeti

Filtre uyumlu: Hantal filtre tutucular gerekmeden 82 mm filtreler¹ takılabilen dünyanın ilk tam çerçeve ultra geniş açılı objektifidir.
NIKKOR Z: Nikon Z serisi geniş objektif yuvası için tasarlanan bu objektif, çerçevenin tamamında içeriye daha fazla ışık alabilir.
S-Line: optik tasarımda bir sonraki boyut. Yansıtma önleyici Nano Kristal Kaplama. Akıcı, sessiz çoklu netleme sistemi.
Özelleştirilebilir kontrol halkası: Manuel netleme (varsayılan), diyafram kontrolü (video kaydı sırasında iris geçişleri için harikadır) veya pozlama telafisi için kullanılabilir.
Filmler için harika: sessiz diyafram ayarı. Tıpkı netleme kaydırma gibi, zoom sırasında da netleme gürültüsü azaltılmıştır.
Kompakt ve korumalı: Geri çekilebilir objektif mekanizması, bu objektifin kullanılmadığında en az oranda yer kaplamasını sağlar. Kapsamlı hava yalıtımı tozdan ve nemden korur.


¹ Dijital fotoğraf makineleri için değiştirilebilir objektifler arasında, 8 Ocak 2019 itibarıyla.