17-01-2019

NIKON'UN KEŞFETMEYİ SEVEN YENİ COOLPIX SUPER ZOOM'LARIYLA TANIŞIN

Amsterdam, Hollanda, 17 Ocak 2019: Nikon, güçlü özelliklere sahip ve çarpıcı görüntüler için NIKKOR optiklerle donatılmış iki yeni COOLPIX super zoom fotoğraf makinesini tanıttı. Uzak manzaralardan şehrin sokaklarına; düşük ağırlıklı, kullanımı kolay bu kompakt fotoğraf makineleri, geniş açıdan süper telefotoya uzanan bir yelpazede düşük ışıkta bile keskin görüntüler sunar.

COOLPIX A1000 35x optik zoom, yeni bir dahili elektronik vizör ve RAW görüntü kaydetme özelliklerini barındırıyor. Harika bir yol arkadaşı olan bu fotoğraf makinesi, kullanıcıların atmosferik geniş açılı görüntülerden ayrıntılı süper telefoto karelere kolayca geçmesine olanak tanıyor. 4K film çekiyor ve abartılı açılardan çekim yapmayı kolaylaştıran değişken açılı bir dokunmatik ekrana sahip.

COOLPIX B600 bridge fotoğraf makinesi 60x optik zoom, büyük ekran ve sağlam bir kavrama yüzeyini bir arada sunuyor. İster ailecek çıktığınız bir park gezintisinde ister bir şehir turunda bu fotoğraf makinesi her duruma mükemmel şekilde uyum sağlıyor. Stereo sesli Full HD video çekiyor. Bir sürü dahili yaratıcı modu ile fotoğraflara veya filmlere sanatsal bir dokunuş katmayı basit hale getiriyor.

Nikon Europe Ürün Müdürü, Ines Bernardes: "Bu fotoğraf makinelerinin ikisi de, kreatif yanlarını keşfetmek isteyen kullanıcılar için harika birer seçenek. Geniş açıdan süper telefotoya uzanan zoom aralığı, kullanıcılara neredeyse her türlü konuyu çekme özgürlüğü kazandırıyor. Nikon'un 16 MP arka plan aydınlatmalı CMOS sensörü ve Titreşim Azaltma teknolojisi, düşük ışıkta harikulade sonuçlar ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor. SnapBridge en iyi kareleri paylaşmayı veya bir akıllı cihazı uzaktan çekim için kullanmayı kolaylaştırıyor" diyor.¹

COOLPIX A1000 temel özellikleri

NIKKOR 35x optik zoom objektif. 24 ila 840 mm odak uzaklığı.² Dynamic Fine Zoom ile yaklaşık 1680 mm'ye ulaşır.³
4K filmler. Çarpıcı 4K/UHD 30p videolar veya 60 fps'ye varan Full HD hareketli görüntüler çekin.
Büyük elektronik vizör. Yüksek kontrastlı, 1166 k-nokta elektronik vizör (EVF) net görüş sunar.
Değişken açılı dokunmatik ekran. 3 inç, 1036 k-nokta parlak LCD ekran, hemen her yöne eğilebilir ve döndürülebilir.
Akıcı zoom kontrolü. Yan zoom kontrolü ve geri adımlı zoom düğmesi, zoom'u hızlı ve akıcı şekilde ayarlamayı kolaylaştırır.
RAW desteği. Kullanıcılar sıkıştırılmamış görüntü dosyaları kaydederek bunları işleme/düzenleme programlarına aktarabiliyor.

COOLPIX B600 temel özellikleri

NIKKOR 60x optik zoom objektif. 24 ila 1440 mm odak uzaklığı.² Dynamic Fine Zoom ile yaklaşık 2880 mm'ye ulaşır.³
Full HD filmler. Stereo sesli Full HD (1080p/30p) video kaydetmeye başlamak için tek yapmanız gereken özel film düğmesine basmaktır.
Büyük ekran. Parlaklığı ayarlanabilen, 3 inç 921 k-nokta LCD ekran. Yansıtma önleyici yüzeyle kaplanmıştır.
Hızlı otomatik netleme. Hedef bulan AF, düşük ışıkta bile konuların hızlıca odağa yerleşmesini garantiler.
Kolay sanat. Fotoğraflar ve filmler için Yaratıcı Modları. Minik harikaların muhteşem kareleri için Makro Modu.


¹ SnapBridge'in bu fotoğraf makinesiyle birlikte kullanılabilmesi için, Nikon'un SnapBridge uygulamasının uyumlu bir akıllı cihaza yüklenmiş olması gerekir.
² 35 mm eşdeğeri.
³ Dynamic Fine Zoom'un büyütmesi, optik zoom'un maksimum geniş açılı konumundan hesaplanmıştır.