06-09-2018

Nikon, photokina 2018'de Tam Çerçeve Aynasız Fotoğraf Makinesi Sisteminin Demosunu Yapacak

Halle 2.2'deki stant için yeni fotoğraf makineleri, objektifler ve sektörün önde gelen konuşmacıları gündemi oluşturmaktadır

Amsterdam - Hollanda, 06 Eylül 2018 – Nikon, Köln'de düzenlenen dünyanın lider fotoğrafçılık ve dijital görüntüleme fuarı photokina'da bir kez daha ilgi odağı olmaya hazırlanıyor. Yeni duyurusu yapılan tam çerçeve, Nikon FX biçimli Z objektif yuvası olan aynasız fotoğraf makineleri, objektifler ve objektif montajı adaptörünü incelemek de dahil olmak üzere ziyaretçilerin en son ürünlerle tanışması sağlanacak.

Ayrıca Halle 2.2'de Nikon standına gelen ziyaretçiler, 64–25.600 ISO aralığı ve 45,7 MP keskinlik ile üst düzey çözünürlük, hız ve ışık hassasiyeti kombinasyonu sağlayan ödüllü FX biçimli Nikon D850 de dahil olmak üzere geniş bir profesyonel D-SLR ürünleri yelpazesini de test edebilecek. Ayrıca yeni duyurusu yapılmış olan giriş düzeyi D3500, mega zoom COOLPIX P1000’ün yanı sıra yüksek performanslı, süper telefoto AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR objektifleri ve dahili 1,4x teleobjektif dönüştürücüye sahip olan NIKKOR ürün serisinde ilk telefoto objektifler olan AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC1.4 FL ED gibi zor işlerin üstesinden gelecek olan geniş bir Nikon fotoğraf makinesi ve NIKKOR objektif yelpazesi olacak.

Ayrıca piyasadaki en iyi fotoğrafçılardan bazıları da Nikon ekipmanı ile çekim yapmaya dair deneyimlerini paylaşarak Nikon standında bulunacaklar. Nikon Avrupa Temsilcisi ve ünlü sanat fotoğrafçısı David Yarrow, dünyadaki yaşamı anlatan mükemmel ve etkileyici çekimi ve böyle benzersiz bir tarz edinebilmek için yaşadığı zorlu yolculuk hakkında konuşma yapacak. Ayrıca diğer Avrupa temsilcisi, İtalya doğumlu düğün fotoğrafçısı Nadia Meli yeni Z objektif yuvalı sisteminin yanı sıra yeni ve mevcut NIKKOR objektiflerinin her ikisi ile uyumluluğunu denemesine dair deneyimini de paylaşacak. İngiliz fotoğrafçı ve şehirli film yapımcısı Rob Whitworth, yükselen yıldız Jamari Lior, ödüllü fotoğrafçı ve film yapımcısı Pep Bonet, Nikon Nordik Temsilcisi Frøydis Geithus yanı sıra spor ve haber foto muhabiris Lukas Schulze bu yıl çıkan mükemmel ürün serisini tamamladılar.

Nikon Nikon Avrupa Ürün Pazarlama Müdürü Dirk Jasper'ın ifadesiyle: “Yeni aynasız fotoğraf makinesi sistemimiz, çözünürlüğün, kalitenin sınırlarını zorlayan ve sonraki projelerini keşfe çıkan yaratıcılara yeni bir olasılıklar düzeyi sunan optik performansta yeni bir boyut tutkumuza vurgu yapmaktadır. Nikon, her fotoğrafçı için bir çözüme sahiptir ve katılımcı, yeni endüstride önde giden ürünlerimizle yeni sistemi hissetme, öğrenme ve deneyimle fırsatı bulacaktır.

Daha da ötesi, fotoğrafçılık deneyimlerini, zorlukları ve tavsiyelerini Nikon standında paylaşacak olan mükemmel konuşmacılar sayesinde, bu yıl şimdiye kadar gerçekleştirilen en iyi photokina olmaya hazırdır.”

Photokina, 26-29 Eylül 2018 tarihlerinde, ziyarete açık. En son haberler ve görüntüler, ayrıca konuşmacıların tam programı için bizi Twitter @NikonEurope sayfasından takip edebilirsiniz. Twitter #NikonPhotokina sayfasında sohbete katılın.