10-07-2018

KENDİNİ TELESKOP SANAN FOTOĞRAF MAKİNESİYLE TANIŞIN. COOLPIX P1000 MEGA ZOOM

Amsterdam - Hollanda, 10 Temmuz 2018: Nikon, 125x optik zoom yeteneğine sahip dünyanın tek kompakt fotoğraf makinesi olan yepyeni COOLPIX P1000'i tanıtıyor.¹ Ay manzaralarından yaban hayatına ve uzaktaki uçaklara kadar, kullanıcılar şimdiye dek ulaşılmaz olan konuları yakalayabilecek.

Bu olağanüstü 16 MP fotoğraf makinesi, harika fotoğraflar ve filmler çekmeyi kolay hale getiriyor. 125x optik zoom, 24 - 3000 mm ile dünyanın en geniş zoom aralığını sunuyor.¹ ² 250x Dynamic Fine Zoom, üst limiti dijital olarak 6000 mm ile inanılmaz bir seviyeye genişletiyor.² ³ Bu, ay yüzeyindeki kraterleri çekmeye yetecek zoom gücü demek.

Parlak f/2,8 NIKKOR objektif, düşük ışıkta harika sonuçlar veriyor. Nikon'un gelişmiş objektif teknolojileri, ultra yüksek telefoto odak uzaklıklarında çekim yaparken bile, fevkalade keskin görüntüler için dağılmayı en aza indiriyor. RAW desteği fotoğrafçıların sıkıştırılmamış görüntü dosyalarını kaydetmesine ve diledikleri işleme/düzenleme programına aktarmalarına olanak tanıyor. Film çekenler süper telefoto 4K/UHD video görüntüleri kaydedebilecek: Bu, uzak yaban hayatı konularını kendi doğal habitatlarında filme alırken mükemmeldir.

Nikon Europe Ürün Müdürü, Ines Bernardes: "Bir süper ayın fotoğraflarını çekmek veya yuvayı terk eden yavru kuşları filme almak istiyorsanız, COOLPIX P1000 tam sizin içindir. İnanılmaz geniş açıdan süper telefotoya uzanan zoom aralığı size tüm mizanseni yakalama veya en küçük ayrıntılara yakınlaştırma özgürlüğü veriyor. Bu kompakt mega zoom fotoğraf makinesi aynı zamanda, süper telefoto objektif takılmış bir DSLR fotoğraf makinesinin dörtte birinden daha hafiftir. Bu da onu doğa yürüyüşleri veya yolculuklar için harika kılıyor" şeklinde yorumluyor.

Temel özelliklerin özeti

- Ultra yüksek zoom. Artık sınırlar yok. 125x optik zoom (24 - 3000 mm) ve 250x Dynamic Fine Zoom (6000 mm) ile çekim yapın.² ³
- Dudak uçuklatan çekimler. Parlak f/2,8 NIKKOR objektif, 16 MP sensör, EXPEED görüntü işlemcisi ve RAW desteği, keskin sonuçlar ortaya koymak için bir araya geliyor.
- Süper telefoto 4K filmler. 4K/UHD 30p hareketli görüntüleri veya 60p'ye varan kare hızlarında Full HD (1080p) videoları kolayca kaydedin. Stereo sesli filmler çekin ve net HDMI çıkış avantajından faydalanın.
- Sarsıntısız görüntüler. Çift Algılamalı Optik Titreşim Azaltma (VR), daha keskin durağan resimler ve filmler için fotoğraf makinesi sarsıntısı efektlerine karşı koyar. Titreşim Azaltma Etkin modu daha stabil bir vizör ve ekran görüntüsü sunar.
- Açı sınırı yok. Parlak 3,2 inçlik 921 k-nokta LCD monitör, hemen her yöne eğilebilir ve döndürülebilir.
- Akıcı zoom kontrolü. Geniş kavrama yüzeyi ve yandan zoom kontrolü tutuşu kolaylaştırır. Geri adımlı zoom düğmesi, objektifi çabucak süper telefotodan daha geniş bir açıya çekerek karenin dışına çıkmış konuları yakalamayı kolaylaştırır.
- Mükemmel sonuçlar. RAW desteği, kullanıcıların sıkıştırılmamış görüntü dosyalarını kaydetmesine ve işleme/düzenleme programlarına aktarmasına olanak tanır.
- Harikaları paylaşın. SnapBridge bağlantısı, kullanıcıların çekim sırasında fotoğraflarını bir akıllı cihazla senkronize etmelerine olanak tanır. SnapBridge, akıllı cihazı kullanarak uzaktan çekim yapmayı da mümkün hale getirir.

¹ 10 Temmuz 2018 itibariyle
² 35 mm eşdeğeri
³ Dynamic Fine Zoom büyütmesi, optik zoom'un maksimum geniş açılı konumundan hesaplanmıştır.

SnapBridge uyumluluğu
SnapBridge'in bu fotoğraf makinesiyle birlikte kullanılabilmesi için, Nikon'un SnapBridge uygulamasının uyumlu bir akıllı cihaza yüklenmiş olması gerekir.