14-06-2018

Nikon, AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR'ın geliştirildiğini duyurdu

Sabit odak uzaklığına sahip yeni telefoto objektif üstün kıvraklık ve optik performansı sunuyor

Amsterdam - Hollanda, 14 Haziran 2018: Nikon bugün, Nikon FX biçimli dijital SLR fotoğraf makineleriyle uyumlu, sabit odak uzaklığına sahip bir süper telefoto objektif olan AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR'ın geliştirildiğini duyuruyor.

Yüksek performanslı AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR objektif, Ocak 2015'te piyasaya sürülen AF-S NIKKOR 300mm f/4E PF ED VR'da kullanılanla aynı tür Phase Fresnel (PF) objektif elemanının kullanılmasına bağlı olarak aynı odak uzaklığına sahip diğer objektiflerden hatırı sayılır ölçüde daha küçük ve daha hafiftir. Elde çekimler bu kompakt objektif ile kolay hale gelirken, objektifin taşınabilirliği onu, spor etkinliklerinde hızlı hareket eden konulardan kestirilemez yaban hayatı çekimlerine varan çok çeşitli durumlar için uygun hale getiriyor.

Bu objektifin piyasaya sürülme tarihi ve tavsiye edilen perakende fiyatı daha ileriki bir tarihte paylaşılacaktır.

Nikon'un Phase Fresnel (PF) Lens Elemanı Hakkında

Nikon tarafından geliştirilen Phase Fresnel (PF) lens elemanı, sıradan bir cam lens elemanıyla birleştiğinde üstün bir renk sapması telafisi performansı sağlar. PF lens kullanılması sayesinde, daha az lens elemanına sahip, belirgin biçimde daha kompakt ve hafif bir objektif gövdesi elde edilebilir.