15-05-2018

Nikon, Golf Oynayanlar İçin Tasarlanmış COOLSHOT PRO STABILIZED Lazer Telemetreyi Sunar

Amsterdam, Hollanda, 15 Mayıs 2018: Nikon bugün golf oynayanlar için tasarlanmış COOLSHOT PRO STABILIZED lazer telemetrenin piyasaya sürüldüğünü ilan etmektedir - bu amiral gemisi ürünü yeni olmanın yanı sıra COOLSHOT 80 serisinin geliştirilmiş bir modelidir.

COOLSHOT PRO STABILIZED, COOLSHOT 80 serisinin titreşim azaltma işlevini daha küçük ve hafif bir gövdeyle bütünleştirir. Ortamın ışık düzeyine göre ekran parlaklığına ince ayar yapan otomatik bir ayarlama işlevi ile görüntülemesi kolay kırmızı dâhili OLED ekran ile donatılmıştır. Ölçüm yanıt süresi yaklaşık olarak 0,3 saniyeye kadar kısaltılmıştır. Gövdenin beklenmedik yağmur ve su sıçramalarından koruyan su geçirmez ve buğu yapmaz bir yapısı vardır.

COOLSHOT PRO STABILIZED ayrıca fiili mesafe modu kullanılırken cihazın ön tarafında yanıp sönen yeşil LED ışığı olan “Fiili Mesafe Göstergesi” özelliğine de sahiptir. Bu yüzden, yükseliş/azalış ölçüm işlevinin (ID Teknolojisi) açık bir biçimde kullanılmadığını gösterdiğinden mesafe ölçüm cihazlarına izin verilen resmi yarışmalarda* kullanılabilir.

Bir Nikon ürünü olan COOLSHOT, kullanıcının stratejik kararlar vermesini ve her bir hedefe odaklanmasını sağlayarak mesafe ile ilgili belirsizliği ortadan kaldırır.

Golf oynayanlar için tasarlanmış lazer telemetre cihazlarından beklediğiniz her şey yeni COOLSHOT PRO STABILIZED'da bir araya getirilmiştir. Geliştirilen kullanım ve ölçüm kolaylığı sayesinde golf oynayanlar için tasarlanmış lazer telemetreyi ilk kez kullananlar ve geleneksel lazer telemetrelerden tam anlamıyla memnun olmayanlar için idealdir.

*Resmi bir yarışmada COOLSHOT kullanmadan önce yerel kuralları kontrol edin.

COOLSHOT PRO STABILIZED

Kırmızı dahili ekran
*Simüle edilen görüntü

Önemli Özellikler

· Ölçüm mesafesi: 7,5-1090 m
· STABILIZED işlevi, elin hareketliliği nedeniyle oluşan titreşimi azaltırken bir bayrak direğine olan mesafeyi ölçmeyi kolaylaştırmak için kullanılmaktadır. Titreşim azaltma etkisi: Elin hareketliliği (sinusoidal dalgalar) nedeniyle oluşan vizördeki görüntü titreşimleri yaklaşık olarak 1/5 veya daha az¹ bir orana indirgenir.
· Kırmızı dâhili OLED ekranı, her türlü koşulda daha kolay görüntüleme sağlar. Otomatik parlaklık ayarlama işlevi, bulunduğunuz ortamın ışık düzeyine göre ekran parlaklığına ince ayar yapar.
· Mesafe ne olursa olsun hızlı ve stabil ölçüm yanıtı olan HYPER READ geliştirilmiştir ve ölçüm sonucunu yaklaşık 0,3 saniyede görüntüler.
· Yeşil ışık LOCKED ON Teknolojisi²: LOCKED ON işareti yeşil bir ışıktır ve nesneye en yakın mesafe konusunda sizi bilgilendirir. Üst üste binen nesneleri ölçerken en yakın nesneye olan mesafe vizörde LOCKED ON işareti ile görüntülenir. Örneğin bir golf sahasında, arka planda ağaçlar olmasına rağmen bir bayrak direğine olan mesafenin ölçüldüğü net şekilde görülür.
· Topu ne kadar uzağa göndermeniz gerektiğine dair kılavuzluk sağlayan ve inişli/çıkışlı bir parkurda golf oynarken oldukça kullanışlı olan golf modu, eğim ayarlı mesafeyi (Yatay mesafe ± Yükseliş) görüntüler - ID (yükseliş/azalış) Teknolojisi.
· Fiili Mesafe Göstergesi, yükseliş/azalış ölçüm işlevinin (ID Teknolojisi) uygulanmadığını göstermek için kullanılmaktadır. Fiili mesafe modunu kullanırken göstergenin çalışır durumda olduğunu belirten yeşil ışık yanıp söner. Yükseliş/azalış ölçüm işlevinin (ID Teknolojisi) kullanılmıyor olması gözlemciler tarafından kolaylıkla doğrulanabilir. Fiili Mesafe Göstergesi ayrıca kapatılabilir.
· Birinci Hedef Öncelikli modu kullanılmaktadır. Üst üste binen nesneleri ölçerken en yakın nesnenin mesafesi görüntülenir — arka planda ağaçların bulunduğu bir golf sahasındaki bayrak direğine olan mesafeyi ölçerken kullanışlıdır.
· Mesafe ölçümü ekran adımı: 0,5 m
· Tek veya sürekli ölçüm (8 saniyeye kadar)
· Parlak, net görüntüler için çok katmanlı kaplamaya sahip yüksek kaliteli 6x monoküler
· Kolay görüntüleme için geniş oküler (18 mm)
· Geniş görüş alanı (7,5 derece)
· Uzun göz-dürbün mesafeli tasarım, gözlük kullananlar için kolay bir görüntüleme sağlar
· Dioptri ayarı işlevi
· Konforlu tutuş için kompakt gövde tasarımı
· Su geçirmez ve buğu yapmaz
· Geniş sıcaklık toleransı: -10°C ila +50°C

¹ Nikon ölçüm standartları baz alınmıştır.
² Tek ölçümler: Üst üste binen nesneler ölçülürken ve en yakın nesneye olan mesafe görüntülenirken LOCKED ON işareti görünür. Sürekli ölçüm: Gösterilen değerler daha yakın bir nesneye geçtiğinde, LOCKED ON işareti görünür.