30-05-2018

2018'in Düğün Fotoğrafçılığı Trendleri Ortaya Çıktı

Nikon, Avrupa'daki en iyi fotoğrafçıların ve modaya yön verenlerin trend tahminlerini ortaya çıkaran düğün fotoğrafçılığı Look Book'unu yayınlıyor

Amsterdam - Hollanda, 30 Mayıs 2018: 2017 yılında Nikon Avrupa Düğün Topluluğu'nun oluşturulmasının ardından, Nikon ilk düğün fotoğrafçılığı Look Book'unu görücüye çıkarıyor. Klasik, güncel ve yükselen trendlere yönelik bir görsel kılavuz olan düğün fotoğrafçılığı Look Book'u, Nikon'un Avrupa'daki en iyi düğün fotoğrafçılarından ve modaya yön verenlerden oluşan bir heyetin düğün fotoğrafçılığına ilişkin tahminlerine yer veriyor.

Kendi portföylerinden ilham alan ve yılların deneyiminden yararlanan Topluluk, 2018 ile ilgili olarak, gelecek yıllarda daha da belirgin hale geleceğine inandığı üç yeni düğün fotoğrafçılığı trendi öngörüsünde bulunuyor. "Altın saat"te yapılan çekimler ve "editoryal tarz" yıllar boyu var olmayı sürdürecek klasikler olmakla birlikte, Topluluk bu sezon ve sonrasında üç ana trendin gitgide belirgin hale geleceğini tahmin ediyor.

"Moda Tarzı", Ross Harvey tarafından D750 ve AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G kullanılarak çekildi

"Sadelik", Nadia Meli tarafından D750 ve AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G kullanılarak çekildi

Moda tarzı

Lüks moda editoryal ve kişiye özel gelinlik tasarımlarından ilham alan Topluluk, daha çok çiftin fotoğraflarında kendinden daha güçlü bir şekilde söz ettiren görünümlere yer vereceğini öngörüyor. Nasıl ki gelin kişiye özel olarak tasarlanmış bir gelinlik giyiyorsa aynı şekilde, fotoğrafının da geçmişte rağbet gören daha geleneksel ve kurgulanmış fotoğraflardan ayrışan, "kişiye özel" bir tarzının olmasını isteyecek.

Sadelik

Çok fazla detaya odaklanmaktan aşırı düğün sahnesi kullanımına bazı fotoğrafçılık tarzları miadını çoktan doldurdu ve Topluluk, bunun topyekun bir trend "sıfırlanması" ile neticeleneceğini umuyor. Topluluk, 2018'de bazı çiftlerin sadeliğe, saflığa ve gösterişsizliğe vurgu yapan ve işaret eden zamansız fotoğrafları ön plana çıkararak öze dönüşe odaklanacağını öngörüyor.

Profesyonellere özel

Topluluk, sosyal medyanın günlük rutinimize yerleştiği bir çağda konuklarının evlilik töreni sırasında fotoğraf çekip paylaşmalarını istemeyen çiftler bile olduğuna tanıklık ediyor. Buna paralel olarak, profesyonel düğün fotoğrafçılığına olan güvenin daha da artmasının konukların tüm dikkatlerini törene yöneltmelerini sağlamasıyla, fotoğrafçının her anı ve duyguyu daha doğal bir şekilde, kolayca yakalamasının mümkün hale geleceğini tahmin ediyor.

"Profesyonellere Özel", Chloe Lapeyssonnie tarafından D750 ve AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED kullanılarak çekildi

"Sadelik", Simona Smrckova ve Kamil Saliba tarafından D750 ve AF-S NIKKOR 85mm f/1.8G kullanılarak çekildi

Nikon Avrupa Düğün Topluluğu Look Book'u, hepsi de bir Nikon fotoğraf makinesi ve NIKKOR objektifler ile çekilmiş göz alıcı gerçek düğün resimleriyle görselleştirilmiştir. Geleceğin trendlerine ek olarak, Topluluk ayrıca "yaratıcı flaş kullanımı", "kontrast oluşturan ışık" ve "röportaj tarzı" dahil olmak üzere, müşterilerinde gördükleri kendi favori klasik ve güncel trendlerini de paylaştı.

Resimler beraberinde, gelecek vaat eden ve deneyimli düğün fotoğrafçıları için resim tarzlarını yeniden oluşturmaya yönelik pratik ipuçlarına ve tavsiyelere de yer veriyor.

Nikon Avrupa Düğün Topluluğu'nun oluşturulma sürecine katılımını yorumlayan Fransız düğün fotoğrafçısı Chloe Lapeyssonnie: "Yıllar içerisinde yüzlerce düğüne katıldım ve düğün fotoğrafçılığının nasıl da evrilmeye devam ettiğine ilk elden şahit oldum. Nikon ile belirlemiş olduğumuz trendlerin, fotoğrafçılara kendilerini aşma ve fotoğraf çekmenin yeni yollarını bulma konusunda ilham vermesini ve ayrıca, gelecek vaat eden fotoğrafçılara bir düğünün pek çok farklı yoldan nasıl fotoğraflanabileceğini göstermesini umuyorum. Başka Nikon fotoğrafçıları ve modaya yön verenlerle birlikte çalışmak ve tüm deneyimimizi ve öğrenimimizi bir araya toplamak çok keyifliydi" diyor.

Çevrimiçi olarak sunulan Look Book, düğün fotoğrafçılığı Look Book'u adresindeki Nikon Europe web sitesinde bulunabilir. Nikon Avrupa Düğün Topluluğu hakkında daha fazla bilgi burada görüntülenebilir.

Look Book'ta kullanılan Nikon Ekipmanları:

Fotoğraf Makinesi Gövdeleri
• D850
• D750

Objektifler
• AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G
• AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G
• AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED
• AF-S NIKKOR 28mm f/1.8G
• AF-S NIKKOR 85mm f/1.8G
• AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED

Flaş
• SB-700 Speedlight Flaş Birimi