01-04-2018

NIKON, 2018 HABERCİLİK VE USTALIK SINIFLARI İÇİN NOOR İLE BİRLİKTE ÇALIŞIYOR

Amsterdam, Hollanda, 1 Nisan 2018: Nikon ve NOOR, Amsterdam'da bulunan belgesel fotoğrafçıları kolektifini, anlatılması gereken hikayelerin anlatılması için desteklemek üzere 2018'de tekrar bir araya geliyor. Nikon, küresel sorunların nedenlerini vurgulayan uzun vadeli NOOR projeleri için kameraları ve objektif ekipmanını sağlıyor. Bu iş birliği aynı zamanda, Nikon-NOOR Academy eğitimi yoluyla tüm Avrupa'daki istekli belgesel fotoğrafçılarına uzmanlıklarını götürüyor.

Nikon tarafından desteklenen NOOR grup projeleri arasında, çevresel değişiklikler ve yükselen deniz seviyelerinden kaynaklanan sorunları Sonuçlar ve Çözümler başlıklı iki bölümde ele alan Climate Change (İklim Değişikliği) projesi var. Modern Day Slavery (Modern Zaman Köleliği) grup projesi, bugün devam etmekte olan insan kaçakçılığını ve dünya çapındaki köle ticaretini araştırıyor.

Nikon-NOOR Academy, 2018 sezonunu Polonya, İsveç ve Belçika'daki bahar eğitimleriyle başlattı; diğer tarihler yıl içinde daha sonra duyurulacak. Her ustalık sınıfına her lokasyonda 15 kişi kaydedilecek ve bu kişiler portföylerini geliştirmek üzere önde gelen foto muhabirleri ile yakın çalışma içinde olacaklar. Katılımcılara görüntü sıralama ve görsel hikaye anlatıcılığı becerilerini geliştirmeleri ve sahada çalışarak hikayelerini satabilmeleri için gereken becerileri kazanmaları konusunda yol gösterilecek. NOOR eğitmenleri, tüm dünyadan, sosyal değişim, çatışma ve çevre sorunları konularındaki çalışmalarından öngörüler sunuyor. Nikon, yetenekli genç belgesel fotoğrafçılarını teşvik ederek kariyerlerine destek vermek amacıyla eğitimin tüm katılımcılar için ücretsiz olmasını sağlamak üzere Akademi'ye sponsorluk yapıyor.

Nikon Avrupa'nın Müşteri Deneyimi Departmanı Genel Müdürü Michel du Croix şöyle konuştu:

"Nikon, NOOR ile iş birliğinin hayati sorunların belgelenmesine ve Nikon-NOOR Academy aracılığıyla yeni nesil fotoğrafçılara ilham verilmesine yaptığı katkıdan gurur duyuyor. Merak uyandıran ve düşündürücü haberciliği destekleyerek ve geleceği parlak foto muhabirleri ile deneyimlerimizi paylaşarak fotoğrafçılık topluluğuna destek olmayı taahhüt ediyoruz."

Daha fazla bilgi için bkz.:

http://noorimages.com/announcing-the-2018-nikon-noor-academy-masterclasses/