13-10-2017

Nikon D850, tam çerçeve D-SLR Sensörü için Verilen Gelmiş Geçmiş En Yüksek DxOMark Puanı olan 100 Puan ile Ödüllendirildi

Amsterdam - Hollanda, 13 Ekim 2017: Nikon; Nikon D850'nin, tam çerçeve bir D-SLR sensörü için DxOMark tarafından verilen gelmiş geçmiş en yüksek puan olan 100 puan ile ödüllendirildiğini duyurmaktan mutluluk duyar.

Tam çerçeve arkadan aydınlatmalı, 45,7 MP ultra yüksek çözünürlüklü FX biçimli CMOS sensöre sahip ilk Nikon D-SLR'ı olan D850, DxOMark tarafından gerçekleştirilen zorlu testler sonucunda aldığı puanla bir rekora imza attı.

Fotoğraf makinesinin üstün görüntü kalitesine ve ISO özelliklerine vurgu yapan DxOMark incelemesi, "ilk BSI sensörün 45,7 MP çok yüksek çözünürlüklü bir tam çerçeve Nikon D-SLR'da kullanılmaya başlanması, Nikon D850'nin görüntü kalitesini orta boy fotoğraf makineleriyle eşit ve hatta çoğu zaman, bunlardan daha iyi bir yere taşıyor" ve "Nikon D850'yi, görüntü kalitesi bakımından kendine özgü bir sınıfa konumlandırıyor" ifadelerine yer veriyor.

Nikon Avrupa Ürün Müdürü Dirk Jasper'ın ifadesiyle: "D850, görüntü kalitesi bakımından yeni bir çığır açtı ve bizler de bunun, bugüne kadarki en yüksek DxOMark puanıyla kabul görmüş olmasından dolayı çok mutluyuz" diye yorumluyor.

DxOMark; fotoğraf makineleri, objektifler ve akıllı telefonlar için bağımsız objektif görüntü kalitesi ölçüm ve derecelendirmelerine yönelik güvenilir sektör standardıdır. DxOMark; fotoğraf makineleri, objektifler ve akıllı telefonlar için bağımsız objektif görüntü kalitesi ölçüm ve derecelendirmelerine yönelik güvenilir sektör standardıdır. DxOMark Sensör Genel Puanı; portre fotoğrafçılığı için renk derinliği, manzara fotoğrafçılığı için dinamik aralık; spor, yaban hayatı ve diğer aksiyon fotoğrafçılığı dalları için düşük ışıkta ISO özellikleri dahil olmak üzere, üç bileşenin test edilmesi ile belirlenmektedir.

Bu 100 puan, bu yıl Nikon'un 100. yıldönümü olması dolayısıyla devam eden kutlamalara da tam denk gelmiş oldu.

DxOMark incelemesinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Nikon’un ödül kazanmış ürünleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen HYPERLINK www.europe-nikon.com adresini ziyaret edin.