24-08-2017

Olağanüstü resimler burada. Ultra yüksek çözünürlüklü D850 ile hünerinizi sergileyin

Amsterdam - Hollanda, 24 Ağustos 2017: Nikon, D850'yi tanıtıyor ve tam çerçeve çekimlere yoğunlaşan fotoğrafçılara çözünürlük, hız ve ışık duyarlılığının birleşimi konusunda son noktayı sunuyor. Stüdyodan dünyanın en uzak yerlerine kadar, bu FX biçimli D-SLR sadece işini iyi yapmakla kalmıyor, aynı zamanda mükemmelliği tümüyle yeni bir seviyeye taşıyor.

İster doğa, ticari amaçlı spor, düğün, moda fotoğrafları ister film çekiyor olun, D850 yoğun rekabete sahne olan alanlarda çalışan fotoğrafçılara başarılı olmak için ihtiyaç duydukları yaratıcı esnekliği veriyor. Hızlı, ultra yüksek çözünürlüklü FX biçimli sensör, 45,4 MP'lik dosyalar ortaya çıkarmak için 45,7 megapiksellik etkin çözünürlükten yararlanıyor. Yeni yonga üstü boşluksuz lens mimarisi, muazzam detaylar ve inanılmaz bir dinamik aralık sunuyor. Opsiyonel MB-D18 Çok Yönlü Pil Paketi kullanıldığında, 9 fps'ye varan kare hızları ile çekim yapmanızı sağlıyor. Film yapımcıları artık, sıfır kesme faktörüyle 4K çözünürlükte tam çerçeve filmler kaydedebilecek. Bu, Nikon'un hızlı prime objektifleriyle yapılan çekimlerde olanakların kapısını aralayacak. Ayrıca, 4K çözünürlükte çekilen zaman aralıklı filmler fotoğraf makinesinde kaydedilebilecek.

Daha fazla esneklik sağlayan diğer yeni özellikler, RAW boyutunda Büyük, Orta veya Küçük resimler çekme seçeneğini içeriyor. Sessiz Çekim modu, sıfır deklanşör gürültüsüyle ultra keskin ve ultra yüksek çözünürlüklü çekimlere olanak tanıyor. Hassas Hedef AF modunun Canlı Görüntü çekimlerinde kullanılabilir olmasıyla, hassas makro çekimler mümkün hale geliyor. Bu aynı zamanda, çok geniş bir alan derinliğiyle olağanüstü keskin resimler için fotoğraf makinesinde odak istifleme moduna sahip şimdiye kadarki ilk D-SLR fotoğraf makinesi olma özelliğini taşıyor.

Nikon Avrupa'nın Ürün Pazarlama Müdürü Dirk Jasper: "D850 öylesine inanılmaz bir çok yönlülük sunuyor ki, sanki iç içe geçmiş üç fotoğraf makinesiyle çalışıyormuşsunuz gibi. İhtiyacınız olan ister megapiksel sayısı, dosya boyutu, hız ister ISO duyarlılığı bakımından esneklik olsun, D850 işini mükemmel yapıyor. O, hiç istisnasız muazzam sonuçlar ortaya koymak için özgürlüğü isteyen fotoğrafçılara hitap eden akıllıca bir yatırım" diyor.

Ana özelliklerin özeti

- Çözünürlük: 45,7 megapiksel etkin çözünürlük. Zengin ayrıntılarla bezenmiş 45,4 MP'lik dosyalar. Arkadan aydınlatmalı, optik sensör koruyucu filtresiz FX biçimli CMOS sensör.
- Hız: 7 fps kare hızında çekimler yapın. Veya opsiyonel MB-D18 Çok Yönlü Pil Paketi (EN-EL18B pil takılmış) kullanarak 9 fps kare hızında tam çözünürlüklü resimler çekin.
- Işık duyarlılığı: Güçlü EXPEED 5 resim işlemcisi, 32 - 102.400 arasında genişletilebilir (eşdeğer), ISO 64 - 25600 aralığında son derece net resimler sunar. Tam ISO aralığı, 4K video çekimleri için de kullanılabilir.
- Hassasiyet: Amiral gemisi D5'tekinin aynısı, olağanüstü 153 noktalı AF sistemi, merkez noktasında (ISO 100, 20 °C) -4 EV'ye kadar düşürülebilen bir hassasiyet sunar. -3 EV'ye kadar düşürülebilen ölçüm, tek ışık kaynağının ay ışığı olduğu durumlarda bile hassas otomatik pozlamalara imkan verir.
- Sıfır kesme faktörlü 4K video: Kesme faktörü sınırlamaları olmadan 30p kare hızında tam çerçeve 4K/UHD filmler kaydedin. MB-D18 Çok Yönlü Pil Paketini kullanarak üç saatten daha uzun süreli çekimler gerçekleştirin.
- Fotoğraf makinesinde 4K zaman aralıklı çekim: Fotoğraf makinesinde 4K zaman aralıklı filmler kaydedin ve post-prodüksiyonda muhteşem 8K zaman aralıklı filmler yaratmak için, D850'nin 45,7 megapiksel etkin çözünürlüğüyle dizginleri elinize alın.
- RAW esnekliği: 45,4 MP RAW boyutlu Büyük, 25,6 MP RAW boyutlu Orta veya 11,4 MP RAW boyutlu Küçük (hem Orta hem de Küçük resimler 12 bitlik kayıpsız sıkıştırılmış dosyalardır) resimler çekin.
-Her ortama uygun: Kapsamlı hava yalıtımı, D850'yi sert ortamlara hazır hale getirir. Nikon D5'te görünenin aynısı, tümüyle aydınlatmalı düğmeler, gecenin karanlığında kolay kullanımı garantiler.
- Hızlı depolama medyası: Çift kart yuvası ünitesi, mümkün olan en hızlı kombinasyonu sağlayan bir adet UHS-II SD kart ve bir adet XQD kartın kullanılmasına imkan verir.