25-07-2017

Nikon 100. Doğum Gününü Özel Yıl Dönümü İçerik Serisi ile Kutluyor

Amsterdam - Hollanda, 25 Temmuz 2017: Nikon, 25 Temmuz 2017'deki 100. Yıl Dönümü kutlamasında bir özel içerik serisi sunuyor. Nikon'un Yıl Dönümü Web Sitesinde sunulan bu seri, yaz boyunca yayınlanacak ve bir asırdır hayal gücümüz ile markanın zengin geçmişini şekillendirmeye yön vermiş olan tüm dünyadan fotoğrafçıların paylaştığı simgesel resimler, hikayeler ve tavsiyelerden oluşacak. Seri aynı zamanda, Tokyo'daki Nikon Müzesi'nin sahne arkası sanal turuna da yer verecek.

1917 yılında Nippon Kogaku K.K. olarak faaliyete başlamasından bu yana Nikon dünyaya, optik ve hassasiyet teknolojilerinin sınırlarını zorlayan benzersiz ürünler ve ihtisas becerileri sundu. Sektörün içinden haberlerden Nikon'u takip eden ünlülere, bu içerik; fotoğrafçılar ve fotoğrafçılık meraklıları gibi kitlelere esin kaynağı olmaya devam etmek üzere tasarlandı.

Bu içerik serisi, beş ana kategoride yayınlanacak:

100 Yılın Öyküleri

Nikon, geçtiğimiz 100 yıl boyunca görüntüleme dünyasının dönüşümünde önemli rol oynadı. Nikon; simgesel dönüm noktaları, fotoğraf makinesi lansmanları ve ürün inovasyonlarından profesyonel fotoğrafçıların, amatörlerin ve meraklıların kişisel esin kaynaklarına kadar, tüm Avrupa'nın ve dünyanın en önemli, kişisel ve keyifli hikayelerinden bazılarını paylaşıyor.

Sanal Nikon Müzesi

Nikon'un mirasını ve her şeyin nerede başladığını göstermek amacıyla Nikon, Tokyo'daki dünyaca ünlü müzesinin 360 derece sanal turunu oluşturdu. Nikon'un dünyasına giren ziyaretçiler; Nikon'un teknolojileri, ürünleri ve Nikon'un biyobilim, tıp ve hatta uzay bilimleri alanlarına yönelik yardımlarını içeren tarihteki önemli dönüm noktaları hakkında derinlemesine bilgi sahibi olacak.

Icons with Nikons

Nikon fotoğraf makineleri ve objektifleri, kişilerce hayatın her aşamasında kullanılır. Bu fotoğraf serisi; müzik, televizyon, sinema ve spor dünyası ünlülerinin, ellerinde Nikon'la çekilmiş fotoğraflarını sergilemektedir.

100 Yıllık Destek

Nikon, 1917'den beri görüş ve tavsiyelerini sunarak fotoğrafçılara seçtikleri disiplinde imkanların sınırlarını zorlamaları için destek vermiş olmasının yanı sıra, tüm bu zaman zarfında, amatörlere ve meraklılara yol göstermiştir. Bunu kutlamak amacıyla ve markanın global fotoğrafçı tabanından derlenen görüşlerle Nikon, bir asırlık uzmanlığındaki en iyi ipuçlarını bir araya getirdi.

#LookBackAtNikon

Nikon ayrıca, Avrupa'daki Nikon meraklıları ve tutkunları için Nikon fotoğraf makineleri de dahil olmak üzere, seçkin ödülleri içeren bir Instagram yarışması düzenliyor. Bu yarışma, katılımcıları; kendilerinin ve Nikon fotoğraf makinelerinin yansımasını betimleyen bir fotoğraf çekmeye davet ediyor. Bir aynanın, cam parçasının, su birikintisinin veya başka bir özgün seçeneğin önünde en iyi "selfie"yi çeken katılımcılar, bir Nikon D500 veya D7500 dahil olmak üzere, çeşitli ödülleri kazanma şansına sahip olacak. Daha fazla bilgi için, lütfen Instagram'da @NikonEurope sayfasını takip edin.

Nikon'un 100. Yıl Dönümü hakkında daha fazla bilgi ve yıl dönümü içeriğine erişmek için, Yıl Dönümü Web Sitesini ziyaret edin.