31-05-2017

Macerayı, her türlü hava koşuluna uygun; tümüyle yeni COOLPIX W300 ile yaşayın

Amsterdam - Hollanda, 31 Mayıs 2017: Nikon; su altı onaylı, her türlü hava koşuluna uygun; tümüyle yeni kompakt fotoğraf makinesi COOLPIX W300'ü tanıtıyor. Maceracılar için mükemmel; harika dış mekanların, şehrin ve bunların arasında kalan her şeyin resmini çekmeye hazır, kullanımı kolay bir fotoğraf makinesi.

COOLPIX W300; 16 MP fotoğrafları ve 4K/UHD videoları, 30 metreye kadar olan derinliklerde, muhafaza kullanmaya gerek kalmadan kolayca çeker.¹ Karada da bir o kadar somut bir performans sunan toza dayanıklı, bu kompakt fotoğraf makinesi, -10 °C'ye kadar düşen sıcaklıklarda çekim yapmayı sürdürür.² Darbeye dayanıklı gövdesi, 2,4 metreye kadar olan yüksekliklerden düşmeye dayanabilir.³ Becerikli NIKKOR geniş açılı zoom objektif, kullanıcılara düşük ışıkta veya karanlık su altı ortamlarda mükemmel aksiyon fotoğrafları çekme özgürlüğü verir. Makro modu, su üstündeki veya altındaki küçük mucizelerin muazzam yakın çekimlerini alır. GPS/GLONASS/QZS desteği, fotoğraflarda coğrafi etiketlemeyi ve gezi günlükleri kaydetmeyi kolay hale getirir. Ve SnapBridge bağlantısı, çekim sırasında kullanıcıların fotoğraflarını bir akıllı cihazla senkronize etmelerine veya uzaktan çekim yapmak için akıllı cihazı kullanmalarına olanak tanır.

Nikon Avrupa Ürün Müdürü, Ines Bernardes: Birazcık maceradan hoşlanıyorsanız, bu kompakt fotoğraf makinesi tam da size göre. COOLPIX W300'le yola çıkın ve havuz eğlencesini, şnorkelle daldığınızda gördüğünüz güzellikleri fotoğraflayın veya İleri Seviye Açık Su sertifikanızı alırken yaptığınız dalışları kaydedin! Fotoğraf makinesini hiç dert etmeden, bir arazi aracının arkasında manzara fotoğrafları çekebilir veya yamaçlarda aksiyonu kaydedebilirsiniz. Siz maceralar yaşarken, SnapBridge bağlantısı da onları paylaşmayı kolay hale getirir" diyor.

Temel özelliklerin özeti

- Sağlam yapı. Yüksek performans. Gerçek özgürlük. Muhafaza olmadan, 30 metreye kadar olan derinliklerde suya dayanıklı.¹ 2,4 metreye kadar yüksekten düşmede darbeye dayanıklı.² Toza ve -10 °C'ye kadar olan düşük sıcaklıkta donmaya dayanıklı.³
- Baş döndürücü anlar. Olağanüstü resimler. Hassas arka aydınlatmalı 16 MP CMOS sensör ve 5x optik zoom'lu parlak f/2,8 objektif. 10x Dynamic Fine Zoom⁴ aksiyonu daha da yakına taşımak için objektifin menzilini iki katına çıkarır.
- Dünyanın harikalarına daha fazla yer verin. Karada veya su altında 4K/UHD 30p kısa filmler veya Full HD (1080p) videolar kaydedin. Işık değişimlerinde kusursuz videolar çekmeye yardımcı yeni AE kilidi, özellikle su altını çekerken yaparken kullanışlıdır.
- Net ve sarsıntısız. Hızlı otomatik netleme ve Nikon'un etkileyici beş eksenli Karma Titreşim Azaltma teknolojisi su altında veya su üstünde, hızlı ve sarsıntısız, noktasal çekimler sağlar.
- Nereye gittiğinizi bilir. Bulunduğunuz yerleri gösterir. Fotoğraf makinesinin yeni Araç düğmesi; GPS, atılan adım sayısı ve yükseklik/derinlik veya hava basıncı/su basıncı değerlerini ekranda anlık olarak görüntüler.
- Macerası bol hayatlar için kolay kontrol. Derin bir kavrama yüzeyi, büyük bir ekran ve su altında veya eldiven giyerken kolay kontrol.
- Dünya sizi bekliyor. Gidin ve keşfedin. Fotoğraf makinesinin tripod yuvası, bir tripodla zaman aralıklı filmler çekmek için olduğu kadar, Nikon'un SB-N10 su altı flaşı gibi aksesuarlar için de kullanışlıdır.


¹Su geçirmez: Nikon'un, JIS/IEC Koruma Sınıfı 8'e (IPX8) eşdeğer test koşullarını karşıladığının açık bir kanıtıdır. 30 metreye kadar olan derinliklerde yaklaşık 60 dakika çekim yapmak mümkündür.
²Donmaya/toza dayanıklı: Nikon'un, JIS/IEC Koruma Sınıfı 6'ya (IPX6) eşdeğer test koşullarını karşıladığının açık bir kanıtıdır.
³Darbeye dayanıklı: Nikon'un, MIL-STD 810F Method 516.5-Shock (240 santimetre yükseklikten 5 santimetre kalınlığında bir kontrplak üzerine düşme) gerekliliklerine uygun test koşullarını karşıladığının açık bir kanıtıdır.
⁴Dynamic Fine Zoom, en yüksek görüntü çözünürlüğünü kaybetmeden en uzun optik telefoto menzilinin 2 katına kadar yakınlaştırma yapar.

SnapBridge uyumluluğu
Fotoğraf makinesinin Bluetooth® ve Wi-Fi® özellikleri, yalnızca SnapBridge ile kullanılabilir. SnapBridge'in bu fotoğraf makinesiyle birlikte kullanılabilmesi için, Nikon'un SnapBridge uygulamasının uyumlu bir akıllı cihaza yüklenmiş olması gerekir.

Bluetooth® sözcük işareti ve logoları, Bluetooth SIG, Inc.'e ait tescilli ticari markalardır ve söz konusu markalar, Nikon ve Nikon'un Bağlı Kuruluşları tarafından lisans kapsamında kullanılmaktadır.
Wi-Fi® ve Wi-Fi Certified logosu, Wi-Fi Alliance® kuruluşunun tescilli ticari markalarıdır.
Android ve Google Play, Google Inc.'in ticari markalarıdır.