31-05-2017

Geniş. Ultra geniş. Balık gözü. Yeni olanaklar sağlayan üç yeni NIKKOR objektif

Amsterdam, Hollanda, 31 Mayıs 2017: Nikon, şimdiye kadarki ilk NIKKOR FX balık gözü zoom objektif, hızlı bir FX 28 mm prime objektif ve ultra geniş bir DX zoom objektif ile objektif portföyünü genişletiyor. Mekan genişletmek ve abartılı perspektifler yakalamak isteyen fotoğrafçılar için bu üç objektif, şaşırtıcı olanaklar sağlıyor.

Etkinlik, düğün, portre, seyahat ve manzara fotoğrafçıları yeni AF-S NIKKOR 28mm f/1.4E ED ile hikayelerini anlatmak için daha fazla özgürlüğe sahip oluyor. Nikon'un beğenilen f/1.4 NIKKOR serisinin en son üyesi olan bu objektif, her türlü ışıkta olağanüstü estetik kontrolü sunuyor. Zor açılar çekmek isteyen fotoğrafçılar, Nikon'un ilk balık gözü zoom objektifi ile gerçek dairesel perspektiften kadrajı dolduran bir görüntüye geçebilir. AF-S FISHEYE NIKKOR 8–15 mm objektifin gelişmiş optik yapısı kaliteden ödün vermeden çok yönlülüğü garantiler. Çarpıcı perspektifler keşfetmeye hazır DX kullanıcıları yeni AF-P DX NIKKOR 10–20 mm VR zoom objektifin yeteneklerini takdirle karşılayacak. Kullanımı kolay ve seyahat özgürlüğü için geliştirilmiş, bu düşük ağırlıklı geniş açılı zoom objektif olağanüstü resim kalitesi ve ödediğinizin karşılığını fazlasıyla sunar. Nikon'un pratik, yüksek çözünürlüklü DX biçimli D-SLR'ları için mükemmel bir yol arkadaşıdır.

Nikon BV Ürün Pazarlama Müdürü Dirk Jasper, "Fotoğrafçılık zorlu bir hikaye anlatma biçimidir ve dünyayı benzersiz bir şekilde resmetmek için geniş bir perspektife sahip olmak elinizi güçlendirir. NIKKOR objektif serimize geniş açılı üç yeni model eklemiş olmaktan gurur duyuyoruz. Bu modellerin her biri, olağanüstü resim kalitesiyle ünlü NIKKOR ile hikayeler anlatmaya yönelik yeni olanaklar sunuyor" diyor.

AF-S FISHEYE NIKKOR 8–15mm f/3.5–4.5E ED. Tek bir objektifte iki farklı balık gözü efekti. 8 mm dairesel perspektiften 15 mm tam kadrajlı balık gözü resme kolayca geçin. f/3.5'lik en geniş diyafram ayarında bile uçtan uca görüntü keskinliğine sahip olağanüstü yüksek çözünürlüklü resimler alın. 0,16 m'lik minimum netleme mesafesinden yararlanın. Bu objektif, sağlam, toza ve suya karşı dirençli bir yapıya ve kombine bir objektif koruyucu ve objektif kapağına sahiptir.

AF-S NIKKOR 28mm f/1.4E ED. Vizyonunuza ayak uydurun. Asıl hikayeyi aktarın. Her ayrıntıyı daha da ayrıntılı bir şekilde fotoğraflayın. Her türlü ışıkta ve diyafram tamamen açıkken bile, olağanüstü yüksek çözme gücüyle muazzam estetik kontrolden yararlanın. Yalnızca 0,28 m'lik minimum netleme mesafesi daha fazla çok yönlülük sunar. Zorlu hava koşullarında güvenilir çekim için toza ve suya karşı dirençli bir yapıya sahiptir.

AF-P DX NIKKOR 10–20mm f/4.5-5.6G VR. Etkileyici perspektiflere yolculuk. Engin bulutlardan tam kadrajlı yakın çekimlere, 10 - 20 mm odak uzaklığı aralığı ve 0,22 m minimum netleme mesafesiyle zorlu resimleri kolayca çekin. Nikon'un titreşim azaltma (VR) teknolojisi, düşük ışıkta bulanıklaşma olmayan ve daha keskin çekimlere ulaşmaya yardımcı olur. AF-P Stepping Motor, sarsıntısız, hızlı ve neredeyse sessiz otomatik netleme sağlar. Bu ise, film çekiminde ekstra avantaj sunar.