12-04-2017

Tümüyle yeni D7500 ile ömre bedel bir kare yakalayın

Amsterdam - Hollanda, 12 Nisan 2017: Nikon, tutkularının peşinden giden fotoğrafçıların sahip oldukları kreatif olanakları genişletmek için tasarlanan D7500'ü duyurdu. Güçlü, seri ve tüm bağlantı olanaklarını barındıran D7500, Nikon'un amiral gemisi DX biçimli DSLR D500 ile aynı resim kalitesini ve pek çok zorlu koşulun üstesinden gelen bir performans sunar.

Güçlü görüntü teknolojisini her zaman yola çıkmaya hazır bir gövdede bir araya getiren D7500, mümkün olan en iyi resimlerin peşinde olan fotoğrafçılar için idealdir. Tıpkı D500 gibi D7500'ün de sahip olduğu 20,9 MP DX biçimli CMOS sensörü, muazzam 1.640.000 ISO eşdeğerine uzanan bir ISO aralığı sunar. Nikon'un EXPEED 5 entegre işlemcisi, daha hızlı, daha net görüntü işleme olanağı sunar. Piksel sayısı muazzam oranda artan 180.000 piksellik RGB sensörü ise iyileştirilmiş ölçüm doğruluğuna imkân sağlar. Video çekmekten keyif alanlar, 4K/UHD filmler kaydedebilir ve Nikon'un fotoğraf makinesinin dahili Elektronik Titreşim Azaltma sistemi, istenmeyen makine hareketlerinin etkilerine karşı koyar. Dokunmatik ekranlı kullanım olanağı sunan yeni dik açılı ekran ve dengeli, olağanüstü konforlu bir tutuş sağlayan güçlü bir kavrama yüzeyini içeren ergonomik iyileştirmelere yer verilmiştir. Bu aynı zamanda, radyo kontrollü Gelişmiş Kablosuz Aydınlatmayı destekleyen dahili flaşa sahip ilk Nikon DSLR olma özelliği taşımaktadır.

Nikon Avrupa Ürün Müdürü Jordi Brinkman: "Nikon Avrupa Ürün Müdürü Jordi Brinkman, "D7500; D500'ün çıkardığı işleri takdirle karşılayan ama çok fazla profesyonel özelliğe ihtiyaç duymayan amatör fotoğrafçılara yönelik mükemmel bir terfi niteliğindeki fotoğraf makinesi. D500 ile aynı ama kullanımı daha kolay, daha küçük bir gövdede; kendi sınıfının en iyi resim kalitesine sahip olursunuz. Tam AF/AE izleme ile 8 fps'ye kadar çekim yapma şansı size, harika aksiyon çekimleri yapabilecek hızı ve hassasiyeti kazandırır. SnapBridge, nerede oldukları hiç fark etmeksizin fotoğrafçıların bu efsane çekimleri paylaşmalarına olanak tanır", diyor.

Temel özelliklerin özeti

Amiral gemisi D500 resim kalitesi: 20,9 MP DX biçimli sensör. EXPEED 5. 180.000 piksellik RGB ölçüm sensörü.
Olağanüstü ışık duyarlılığı: ISO 100 - 51.200, 1.640.000 ISO'ya (eşdeğeri) kadar artırılabilir ışık hassasiyeti ile düşük ışıkta mükemmel.
Üstün konu tanıma: 180.000 piksellik RGB ölçüm sensörü ve Gelişmiş Sahne Tanıma sistemi. Hassas pozları ve dinamik kompozisyonları fotoğraflayın.
Parlaklık ağırlıklı ölçüm: Çerçevede en parlak bileşenlere öncelik vererek resimlerde parlak nokta oluşumlarını önlemeye yardımcı olur.
Muazzam AF hassasiyeti: 51 noktalı AF sistemi, -3 EV'ye varan etkileyici bir doğruluk sağlar. Tek ışık kaynağının ay ışığı olduğu anlarda bile konuları izleyin, konulara kilitlenin ve netlemeyi koruyun.
Sinematik 4K/UHD video görüntüler: 4K/UHD 30p görüntüler veya 50p/60p'ye varan kare hızlarında Full HD (1080p) video kaydedin.
Zaman Aralıklı Film: Tam DX biçimli fotoğraf makinesinde kolayca, akıcı ve mükemmel pozlanmış 4K/UHD videolar ile Full HD zaman aralıklı filmler oluşturun.
Tam AF/AE izleme ile 8 fps: Yüksek hızda arka arkaya çekimler yaparak 50 adet NEF (RAW) veya 100 adet Büyük JPEG İyi biçiminde resimler çekin.
Dik açılı ekran ve dokunmatik kontroller: İnce yapılı, 8 cm (3,2 inç) dik açılı ekran. Canlı görüntüde çekim yaparken AF ve deklanşör fonksiyonlarını dokunmatik kontrollerle kullanın.
Optik beşli prizma vizör: %100'e varan çerçeve alanı sunar.
Picture Control Otomatik: Fotoğraf makinesinin dahili Picture Control sistemi, renk, kontrast ve parlaklığı sahneye göre optimize eden yeni Picture Control Otomatik dahil sekiz kontrole sahiptir. Birden çok çerçeveli çekim yaparken değişkenleri otomatik olarak ayarlar.
DX hızı: Yalnızca 640 gram (yaklaşık) ağırlığındaki fotoğraf makinesi gövdesi, güçlü bir kavrama yüzeyine sahiptir ve hava koşullarına dayanıklıdır. DX NIKKOR objektifler kompakt boyutlara sahiptir ve fotoğraf makinesi sensörünün 1,5x kesme faktörü, bir FX objektifle çekim yapıldığında telefoto efekti sağlar.
Genişletilebilir sistem: Nikon Speedlight flaşlara ek olarak, Nikon'un ME-1 Stereo Mikrofonu ve ME-W1 Kablosuz Mikrofonu ile de uyumludur.
Setler: D7500, birçok set seçeneğiyle birlikte sunulmaktadır. Portre veya şehir mizansenlerinde çekim yapmak mı dediniz? AF-S DX NIKKOR 16-80mm f/2.8-4E ED VR içeren bir set tercih edin. Kompakt AF-S DX NIKKOR 18–140mm f/3.5-5.6G ED VR objektif ile rahat hareket edin. AF-S DX NIKKOR 18–300mm f/3.5–6.3G ED VR telefoto zoom objektif ile dünyanın ilham veren manzaralarını fotoğraflayın.

SnapBridge uyumluluğu
Fotoğraf makinesinin Bluetooth® ve Wi-Fi® özellikleri, yalnızca SnapBridge ile kullanılabilir. SnapBridge'in bu fotoğraf makinesiyle birlikte kullanılabilmesi için, Nikon'un SnapBridge uygulamasının uyumlu bir akıllı cihaza yüklenmiş olması gerekir.

Bluetooth® sözcük işareti ve logoları, Bluetooth SIG, Inc.'e ait tescilli ticari markalardır ve söz konusu markalar, Nikon ve Nikon'un Bağlı Kuruluşları tarafından lisans kapsamında kullanılmaktadır.
Wi-Fi® ve Wi-Fi Certified logosu, Wi-Fi Alliance®'ın tescilli ticari markalarıdır.
Android ve Google Play, Google Inc.'in ticari markalarıdır.