15-02-2017

Nikon ürünleri "iF Design Award 2017" tasarım ödülünü aldı

Amsterdam, Hollanda, 15 Şubat 2017: Nikon ve Nikon'un öz kaynak yönetimli kuruluşu Nikon-Trimble Co., Ltd*, ürünlerinden beşinin kendi ürün disiplinlerinde "iF Design Award 2017" ödülü aldığını duyurmaktan mutluluk duyar.

Kazanan ürünler:

Dijital SLR Fotoğraf Makinesi - "Nikon D5"

Nikon'un en son amiral gemisi modeli D5, üstün yüksek hızlı sürekli çekim ve yüksek duyarlılık performansı ile çok çeşitli sahne ve konu çekimlerine cevap verebilmektedir. Beşli prizmanın her iki tarafı da fotoğraf makinesinin daha güçlü ve daha hızlı görünmesini sağlayan genel tasarıma sahip olacak şekilde, bir profesyonel cihazın taleplerini karşılamak üzere geliştirilmiştir.

Dijital SLR Fotoğraf Makinesi - "Nikon D500"

Profesyonel tüketicinin tercihi D500, amiral gemisi D5'tekiyle aynı 153 noktalı AF sistemine sahiptir. APS-C sensörü, yaklaşık 10 fps yüksek hızlı sürekli çekim özelliği ile üstün çeviklik ve bir FX objektif ile eşleştirildiğinde telefoto efekti ortaya koyar. D500, ön tarafta daralan, konuyu hedefleyen küçük bir beşli prizma (flaşsız) ile Nikon D serisi tasarımının ardındaki temel tema olan yeniliği ve hareket algısını açığa çıkarır.

Aksiyon Kamera - "KeyMission 360"

Nikon'un ilk aksiyon kamerası KeyMission 360; olağanüstü gerçekçi 360 derece 4K UHD video kaydetmeyi mümkün hale getiren iki NIKKOR objektifin yanı sıra, hem ön hem de arka görüntü sensörüyle donatılmış, giyilebilir aksiyon kameradır. 30 metre derinliğe kadar su geçirmez, darbeye, donmaya ve toza dayanıklıdır.

Ters Mikroskop - "ECLIPSE Ti2"

Ters mikroskoplar serisinin biyoloji, tıp ve eczacılık endüstrilerinde kullanıma yönelik amiral gemisi modelidir.

Bu mikroskop, ileri uygulamalara ve gelişmiş kullanılabilirliğe/kararlılığa/esnekliğe olanak tanıyan özellikleriyle çeşitli araştırma ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Dijital Görüntüleme Çözümü - "Nivo-i"

Nivo-i, dijital görüntüleri ve hassas konumlama verilerini aynı anda alabilen dijital görüntüleme çözümleri açısından endüstrinin ilk ölçüm ekipmanıdır.

Altyapı yönetiminden afet önlemeye kadar uzanan ve betonarme köprüdeki çatlakların tespiti ve teftişini, toprak kaymalarının izlenmesini ve çelik şasi düzeltme yönlendirmesini içeren farklı kullanım alanları bulunmaktadır.

"iF Design Awards", 1953 yılından bu yana, iF International Forum Design GmbH sponsorluğunda verilen prestijli, global tasarım ödülleridir. Ödüller; ürün, iletişim ve ambalaj gibi çeşitli disiplinleri içerir. Bu yıl, 59 ülkeden 5.500'ün üstünde başvuru tanınmış uzmanlar tarafından değerlendirmeye alınmıştır.

* Nikon-Trimble Co., Ltd., Nikon ile ABD merkezli Trimble Inc'in, verimliliği artıran yüksek hassasiyetli ölçme çözümleri sunan ortak girişimidir