10-11-2016

Tümüyle yeni ve daima bağlı D5600 ile içinizdeki yaratıcı ruhu harekete geçirin

Amsterdam - Hollanda, 10 Kasım 2016: Nikon, SnapBridge uyumlu fotoğraf makinesi yelpazesini, fotoğrafçılığın yaratıcı dünyasını keşfetmeyi isteyenlere ilham kaynağı olacak DX biçimli D-SLR, D5600 ile genişletiyor. Amacınız ister güneş tepedeyken gölge oyunları yapmak ister şaşırtıcı açılardan filmler çekmek olsun, yeni Nikon D5600 yeni fikirlere güç veren fotoğraf makinesidir.

Resim kalitesi demek her şey demektir ve D5600'ün 24,2 megapiksel DX biçimli büyük görüntü sensörü, en ince ayrıntıları net bir şekilde yakalar ve olağanüstü çarpıcı detaylara sahip fotoğraflar ve filmler elde etmenizi sağlar. 100 - 25600 arasında değişen ISO aralığı ve Gece Manzarası modunda sunduğu 6400'lük genişletilmiş ISO duyarlılığı, düşük ışıklı sahneleri garantiler ve zorlu aydınlatma koşullarının kolayca üstesinden gelinmesini sağlar. Nikon'un SnapBridge teknolojisi sayesinde, kullanıcılar fotoğrafları, çekim sırasında bir akıllı cihazla otomatik olarak senkronize edebilirler ve ardından, ilham verici sonuçları anında paylaşabilirler. D5600'de sunulan SnapBridge, fotoğraf makinesinin dahili Wi-Fi® özelliği¹ üzerinden bağlı akıllı cihazı kullanarak uzaktan çekim yapmayı da mümkün hale getirir. Vizörle çekim sırasında, geliştirilmiş dokunmatik Fn işlevi, ayar kadranını veya çoklu seçiciyi kullanmaya yönelik sezgisel bir alternatif sunar: Artık fotoğrafçılar, büyük dokunmatik ekran üzerinden Otomatik Duyarlılık kontrolünü kullanabilmenin yanı sıra, netleme noktasını seçebilir veya önemli diğer ayarları gerçekleştirebilirler. Nikon'un profesyonel D5 ve D500 fotoğraf makinelerinden miras çerçeve ilerletme çubuğu da izleme modunda görüntüleri hızlıca kaydırarak gezinmeyi mümkün kılar. Film çekenlere yönelik yeni Zaman Aralıklı Film işlevi (Nikon'un üst düzey D-SLR'larından miras), yavaş ilerleyen sahneleri çarpıcı yüksek hızlı sekanslara dönüştürmeyi kolaylaştırır.

Nikon Avrupa Ürün Müdürü Jordi Brinkman: "Yeni D5600, fotoğrafçılık becerilerini artırmak ve sonrasında, yaratıcılığını başkalarıyla paylaşmak isteyen akıllı telefon kullanıcıları için mükemmeldir. Hassas değişken açılı dokunmatik ekran ve optik vizör size, dünyayı kendi gözünüzden gördüğünüz şekilde çekme özgürlüğü verir. Nikon'un güçlü görüntü teknolojisi, her fotoğrafı paylaşmaya değer kılar ve SnapBridge, paylaşımı kolay hale getirir" diyor.

Temel özelliklerin özeti

- Nikon D-SLR resim kalitesi: 24,2 megapiksel DX biçimli büyük sensör, 100 - 25600 arasında değişen geniş ISO aralığı ve EXPEED 4 görüntü işleme sistemi düşük ışıkta bile nefes kesen görüntüler ve inanılmaz detay sağlamak üzere bir araya getirilmiştir.
- SnapBridge: D5600'ün bir akıllı telefonla veya tabletle sabit ve düşük güç tüketimli bağlantı kurmasını sağlayan Bluetooth® low energy teknolojisinden² yararlanır. D-SLR kalitesinde resimleri hareket halindeyken Bluetooth bağlantısı üzerinden senkronize edin ve paylaşın. Fotoğraf makinesinin dahili Wi-Fi özelliği üzerinden filmleri kolayca aktarın veya uzaktan çekim yapmak için bir akıllı cihaz kullanın.
- Değişken açılı dokunmatik ekran: Geniş resim açısına ve 1,037 k-nokta yüksek çözünürlüğe sahip 8,1 cm (3,2 inç) büyük LCD.
- Optik vizör: yaklaşık 0,82x büyütme ile yaklaşık %95 çerçeve alanı
- AF hassasiyeti: Ortada dokuz adet çapraz tip sensörlü, cam gibi berrak görüntüler sağlayan 39 noktalı otomatik netleme sistemi sayesinde hiçbir şeyi kaçırmayın ve saniyede 5 kareye kadar sürekli çekim yapın.
- Paylaşmaya değer filmler: 50p/60p'ye varan kare hızlarında akıcı, ince ayrıntılı Full HD videolar kaydedin.
- Seyahate hazır: Yalnızca 415 gram (yaklaşık) gövde ağırlığı³ ile dengeli ve olağanüstü konforlu bir tutuş sağlayan güçlü bir kavrama yüzeyine sahiptir.
- Genişletilebilir sistem: Geniş seçenekler sunan NIKKOR objektiflere ve Nikon Speedlight flaşlara ek olarak, Nikon'un ME-1 stereo mikrofonu ve ME-W1 Kablosuz Mikrofonu ile de uyumludur.
- Setler: D5600, çoklu set seçenekleriyle birlikte sunulmaktadır. Olağanüstü bir çok yönlülüğe sahip çift zoom'lu VR objektif seti, benzersiz seyahat fotoğraflarından uzak mesafeli aksiyon çekimlerine kadar her konuda harikadır. D5600 fotoğraf makinesi, AF-P DX NIKKOR 18-55 mm VR geniş açılı zoom objektifi ve AF-P DX NIKKOR 70-300 mm VR telefoto zoom objektifi içerir. AF-P NIKKOR objektifleri, film çekenler için mükemmel bir seçenektir. Bu objektifler, hiç sürücü gürültüsü olmadan sorunsuz video metrajı çekmenize olanak sağlayan hızlı ve sessiz netleme yapma özelliğine sahiptir.

¹Wi-Fi® Wi-Fi Alliance kuruluşunun tescilli ticari markasıdır.
²Bluetooth® marka adı ve logoları, Bluetooth SIG, Inc. şirketine ait tescilli ticari markalardır ve bu tür markalar, Nikon ve Bağlı Kuruluşları tarafından lisans kapsamında kullanılmaktadır.
³Pil/SD kart hariç
Paylaşım Uyumluluğu
Bu fotoğraf makinasıyla birlikte kullanılabilmesi için, uyumlu bir akıllı cihaza Nikon SnapBridge uygulaması yüklenmiş olmalıdır.
SnapBridge Uygulama Gereksinimleri:
Android 5.0 veya sonrası 
Bluetooth 4.0 veya sonrasına sahip bir cihaz