19-10-2016

Yeni PC NIKKOR 19mm f/4E ED eğmeli-kaydırmalı objektifle kontrolü ele geçirmeye hazır olun

Amsterdam, Hollanda, 19 Ekim 2016: Nikon, iki PC döndürme mekanizması kullanan ilk FX biçimli perspektif denetimli (PC) objektif sayesinde kompozisyon esnekliğini yeni bir düzeye taşıyor. Mimari, güzel sanatlar ve manzara çekimi için ideal olan PC NIKKOR 19mm f/4E ED, alan duygusu güçlü fotoğrafçılara yöneliktir.

Resim açısı ve benzersiz eğme, kaydırma ve çift katmanlı döndürme özellikleriyle bu manuel netleme objektifi, fotoğrafçılara çekim için mükemmel bir başlangıç noktası sunar. Hem eğme hem de kaydırma ayrı ayrı kullanılabilir ve birlikte kullanıldığında esas olarak görünüm boyutu büyük biçimli olan bir fotoğraf makinesinin hareketlerini kopyalar. Fotoğrafçılar objektifin odak düzleminde kapsamlı denetime sahip olabilir ve konverjanstan etkilenmeyen görüntüler oluşturmak için kolayca kaydırabilirler. Veya eğme özelliğini kullanarak ön plandan arka plana kadar keskin hatlara sahip manzaralar oluşturabilirler ve bunu yaparken standart objektiflerde olduğu gibi diyaframı kapatmaya gerek yoktur. 19 mm görüş açısı, büyük yapılar ve geniş alanlar için idealdir ve benzersiz optik tasarım, geniş açılı objektiflerde yaygın olan dağılmanın çerçeve kenarlarında bile en aza indirgenmesini sağlar.

Nikon Avrupa'nın Ürün Pazarlama Müdürü Dirk Jasper şöyle diyor: “Bu FX biçimli objektif, Nikon'un perspektif denetimli NIKKOR objektif serisinde uzun zamandır beklenen bir yenilik. PC objektiflerle çalışan profesyonellerin talebi doğrultusunda geliştirilen objektif, olağanüstü resim açısı ile çerçevenin kenarına kadar bozulmayan resim kalitesinin güçlü bir bileşimini sunar."

Temel özelliklerin özeti

19 mm ultra geniş görüş açısı
19 mm görüş açısı, fotoğrafçıların bir sahnenin gerçek oranlarını yakalayabileceği veya yapının daha büyük bir bölümünü ve ön planın daha küçük bir bölümünü yakalayabileceği anlamına gelir.

Yüksek hassasiyet: Efsanevi NIKKOR kalitesi
İki asferik objektif elemanı, saçılmayı ve diğer türdeki renk sapmalarını büyük oranda azaltır. Üç ekstra düşük dağılımlı cam eleman, eksenel renk sapmasını en aza indirir. Nikon Nano Kristal Kaplama, çerçeve genelinde gölgelenmeyi ve parlamayı ters ışıklı durumlarda bile neredeyse yok eder.

Çift katmanlı PC döndürme: Mükemmel bir başlangıç noktasından çekim yapın
Eğme ve kaydırma özellikleri ayrı ayrı veya birlikte kullanılabilir. Eğme işlevi her iki yönde de 90°'ye kadar uygulanabilir ve ayrıca objektifin tamamı 90°'ye kadar döndürülebilir.

Sorunsuz çalışma: üstün yapı, sıra dışı ergonomik tasarım
Sağlam kaydırma mekanizması sorunsuz çalışma sağlar. Objektif kompakttır ve ağırlığı yaklaşık 885 g'dır. Objektifte Nikon'un resim kalitesinden ödün vermeyen su, toz ve kire karşı etkin koruma sağlayan flor kaplama bulunur.