06-10-2016

Nikon, Golf için yeni COOLSHOT 80i VR/COOLSHOT 80 VR Lazer Telemetreyi sunar

Amsterdam, Hollanda, 6 Ekim 2016: Nikon, optik VR (Titreşim Azaltma) fonksiyonuna sahip yenilikçi Lazer Telemetre Modelleri COOLSHOT 80i VR ve COOLSHOT 80 VR Lazer Telemetreleri takdim etmekten gurur duyar.

Nikon'un Titreşim Azaltma sistemi, el hareketinden dolayı vizörde meydana gelen titreşimleri (sinuzoidal dalgalar) etkin bir şekilde 1/5 veya daha aza indirgeyecek şekilde azaltır (Nikon ölçüm standartları temelinde). Konu, vizörde sabit durduğundan, hedefleme yapmak kolaydır. Bu teknoloji mesafe ölçmeyi önemli oranda kolaylaştırır ve lazer demetinin hedefi vurmaması veya yanlış ölçüm yapması gibi hataları azaltır.

Her iki model Birinci Hedef Önceliği moduna sahiptir, arka planda ağaçların olduğu çim bölgedeki bayrak direğine olan mesafeyi ölçmek için oldukça kullanışlıdır. Ek olarak, yeni LOCKED ON Teknolojisi, golf oyuncularının bayrağa olan doğru mesafeyi ölçme konusunda kendilerine her zaman güvenmelerini sağlamak için Birinci Hedefe mesafenin bildirilmesi amacıyla vizörde LOCKED ON işaretinin görülmesini sağlar.

COOLSHOT 80 VR özellikle gerçek mesafeyi ölçmek için tasarlanmıştır, COOLSHOT 80i VR eğim ayarlı mesafeyi (Yatay mesafe ± yükseklik) gösteren ID Teknolojisine sahiptir, bu nedenle tepelik golf kortları için idealdir.

Hem COOLSHOT 80i VR hem COOLSHOT 80 VR, Nikon'un orijinal veri işleme algoritması olan HYPER READ sayesinde yaklaşık 0,5 saniye içerisinde ölçüm sonuçlarını gösterir ve aydınlık, net görüntüler için çok katmanla kaplanmış x6 büyütme özelliğine sahip yüksek kaliteli telemetre sunar. Kompakt tasarım kolay taşıma ve rahat kavrama sağlarken, su geçirmez ve buğu yapmaz yapısı (yağmura dayanıklı pil yuvası) sayesinde hava koşullarından bağımsız olarak kullanıma hazır durumdadır, stressiz ölçümle oyununuza odaklanmanıza olanak tanır.