19-10-2016

Yeni AF-S NIKKOR 70–200mm f/2.8E FL ED VR ile elinizi güçlendirin

Amsterdam, Hollanda, 19 Ekim 2016: Nikon, profesyonel fotoğrafçıların tercihi olan FX biçimli telefoto zoom'u hiç olmadığı kadar hızlı, hafif ve çevik hale getiriyor. Kusursuzu yakalamak için tasarlanan AF-S NIKKOR 70–200mm f/2.8E FL ED VR, Nikon'un yüksek çekim hızına sahip DSLR makineleri ile çalışan fotoğrafçıların bir adım önde olmasını sağlayacak.

Spor veya aksiyon, haber veya röportaj çekimi yapmanız fark etmeksizin, bu ünlü objektifin en yeni versiyonunda alanında gerçekten fark yaratan bir dizi geliştirme yapıldı. Geliştirilmiş AF izleme ve pozlama kontrolü ile VR SPORT modu, sıra dışı arka arkaya çekim sunmak için bir araya getirildi. Önceki modele göre kenardan kenara performans iyileştirildi ve ışık düşmesi azaltıldı. En yakın netleme mesafesi 1,1 m ile etkileyicidir ve maksimum reprodüksiyon oranı 0,11x değerinden 0,21x'e yükseldi. Çerçeve üzerindeki yapılandırılabilir düğmeler, kullanımı daha sorunsuz bir hale getirirken zoom ve netleme halkası konumları daha dengeli bir tutuş için yer değiştirdi. Yeni magnezyum alaşımlı objektif çerçevesi, HRI ve florit elemanlar sayesinde bu objektif artık hiç olmadığı kadar hafif ve bir o kadar sağlam.

Nikon Avrupa'nın Ürün Pazarlama Müdürü Dirk Jasper şöyle diyor: “Yeni NIKKOR 70–200mm f/2.8E resim kalitesinde inanılmaz bir gelişmedir ve genel olarak daha hızlı ve sorunsuz bir çekim deneyimi sunar. Nikon’un yeni 400 mm, 500 mm ve 600 mm telefoto objektiflerinden miras kalan SPORT VR özelliği ve ergonomik tasarım, D5 gibi profesyonel bir D-SLR ile hızlı ve öngörülemeyen hareketleri yakalamaya çalışan fotoğrafçılar için gerçek bir fark yaratacak.”

Temel özelliklerin özeti

Geliştirilmiş Titreşim Azaltma (VR) ve objektiften fotoğraf makinesine hassasiyet
Nikon'un VR özelliğinin en son nesli, VR¹ olmadan yapılan çekimlere göre 4 duraklatmaya kadar daha yavaş deklanşör hızlarında çekim yapmaya olanak sağlar ve deklanşörü yarım basılıyken etkinleştirir. SPORTS VR sıra dışı hızlarda hareket çekimi yaparken vizördeki görüntünün daha stabil olmasını sağlar. Geliştirilmiş AF izleme özelliği, fotoğrafçıların otomatik netleme değişikliklerine daha çabuk ve hassas tepki vermesine olanak tanır. Elektromanyetik diyafram mekanizması, yüksek hızda arka arkaya çekim sırasında bile son derece stabil AE kontrolü sağlar.

Sıra dışı bütünlük: çerçevenin kenarına kadar optik hassasiyet
Yepyeni optik tasarım kenardan kenara üstün performans sağlar. Yeni optik tasarımda altı ED cam eleman, bir florit objektif elemanı ve bir Yüksek Kırılma İndeksi (HRI) elemanı bulunur. Nano Kristal Kaplama daha fazla resim netliği için gölgelenme ve parlamayı azaltırken, renk bozulması, renk sapması ve dağılma zoom aralığının tamamında kontrol edilir.

¹ CIPA standardına göre Normal modda.