14-07-2016

Nikon Yeni MONARCH Saha Teleskopları Serisini Sunar

Amsterdam, Hollanda, 14 Temmuz 2016: Nikon Corporation, bu seri için özel olarak tasarlanmış dört Saha Telekobu gövdesi ve üç göz merceğinden oluşan yeni MONARCH Saha Teleskobu modellerini açıklamaktan mutluluk duyar. Yeni bir optik tasarımın kullanıldığı bu MONARCH Saha Teleskopları, kristal netliğinde bakış alanı ve yüksek optik performans sunar. ED82/EDIII Saha Teleskoplarından sonra gelen modeller olarak doğa gözlemciliğinde heyecan verici yeni deneyimler sağlayacaklardır.

MONARCH Saha Teleskopları, Nikon'un ED (ekstra düşük dağılım) camı ve gerçek renkleri koruma becerisi sayesinde yüksek kontrastlı bir bakış alanı sunar ve bütün objektifler ile prizma yüzeylerine uygulanan çok katmanlı kaplama da güçlü bir ışık iletimi sağlar. Optimised Focusing System (Optimize Netleme Sistemi) daha hızlı ve daha güvenli netlemeyi mümkün kılar.

MEP göz merceklerinde yeni bir optik sistem kullanılmıştır ve uzun göz-dürbün mesafesinin yanı sıra bütün bakış alanı boyunca sürekli keskinlik ve netlik sağlayan Field Flattener Lens System (Alan Düzleyici Objektif Sistemi) bulunmaktadır. Bu MEP göz merceklerinin her biri Saha Teleskobuna takıldığında su geçirmez özellik kazanır; bu sayede beklenmedik hava değişimlerinde dahi güvenle kullanabilirsiniz.

İster kuş gözlemciliği yapın ister gece gökyüzünde doğanın sunduğu gösteriyi izleyin, saha teleskoplarının alüminyum alaşımdan yapılan gövdeleri doğaya uygun şekilde yapılmış bir sağlamlık ve dayanıklılık sunar. Ne kadar uzağa giderseniz gidin ve ne kadar zorlu koşullarda olursanız olun, MONARCH Saha Teleskopları bu yolu kat etmek için tasarlanmıştır.