14-07-2016

Yeni Nikon MONARCH HG - En gelişmiş MONARCH dürbün modelleri

Amsterdam, Hollanda, 14 Temmuz 2016: Tüm alan boyunca keskinlik ve güzel doğal renklerini yüksek optik performansla birlikte kompakt bir gövdede sunan MONARCH HG 8x42 ve 10x42 dürbünler, MONARCH modelleri arasındaki en iyi performansı sağlamaktadır.

Geniş görünür bakış alanı (8×42 için 60,3˚ ve 10×42 için 62,2˚) harika görüntüleme sunarken Field Flattener Lens System (Alan Düzleyici Objektif Sistemi) objektifin çeperi boyunca keskin ve net bir görüş sağlar.

Ekstra düşük dağılım (ED) camı, renk sapmalarını düzelterek doğal renk çoğaltımı ile daha yüksek kontrast ve yüksek çözünürlüklü görüntü sağlar. Tüm objektiflere ve prizmalara yüksek kaliteli, çok katmanlı bir kaplama uygulanmıştır, ayrıca roof prizmaya dielektrik özellikte son derece yansıtıcı çok katmanlı prizma kaplaması yapılmıştır. Bu birleşim, %92 ve üzerinde ışık geçirgenliği ile inanılmaz parlak bir görünüm sağlar.

Kompakt ve hafif olan şık tasarımı, nereye giderseniz gidin taşımanızı kolaylaştırırken çizilmeye karşı dayanıklı objektif kaplaması ile magnezyum alaşım gövdesi sayesinde sağlam ve dayanıklıdır. Uzun göz-dürbün mesafesi, gözlük taksanız bile net bir bakış alanı oluşmasını sağlar, geçmeli vizör lastiği de gözlerinizi doğru bakış noktasına konumlandırmanızı kolaylaştırır. Tüm açık hava faaliyetleri için ideal olan MONARCH HG'nin nitrojen dolu gövdesi, bu dürbünlere 5 metreye kadar ve 10 dakika boyunca üstün su geçirmezlik performansı katar. Optik sistemin içerisindeki iç buğulanma, 5.000 m rakıma denk gelen düşük basınçlı ortamlarda dahi önlenmiştir; böylece en çok ihtiyacınız olan anda her zaman net görürsünüz.