01-08-2016

TATİLLERİNİZ İÇİN İDEAL FOTOĞRAF MAKİNESİYLE TANIŞIN: SUYA VE ŞOKA DAYANIKLI YENİ COOLPIX W100

Amsterdam, Hollanda, 1 Ağustos 2016: Nikon’un COOLPIX kompakt fotoğraf makineleri serisine, hem evinizde hem de çok uzaklarda yaşayacağınız maceralar için tasarlanan yeni bir ürün eklendi: 13,2 megapiksel COOLPIX W100. Yüzerken veya 10 metreye¹ kadar dalış yaparken su altında size eşlik edebilen bu ürün 1,8 metreye² kadar şoka, -10°C³ dereceye kadar soğuğa ve toza dayanıklı⁴ olduğundan, fotoğraf makinenizi hiç endişelenmeden gittiğiniz her yere götürebilirsiniz.

Yüksek kaliteli fotoğraflar çekin ve SnapBridge ile anında paylaşın. SnapBridge, görüntüleri hareket halindeyken kolayca depolayabilmeniz ve sosyal ağlarınızda paylaşabilmeniz için görüntüleri otomatik olarak akıllı cihazınıza aktarır. Bluetooth®⁵ düşük enerji (BLE) teknolojisini kullanan SnapBridge, COOLPIX W100 fotoğraf makinenizle akıllı telefonunuz veya tabletiniz arasında sürekli, düşük güç tüketimli bir bağlantı kurarak çekim hayatınız üzerinde daha kolay bir denetim elde etmenizi sağlar. Tek bir düğmeye basarak stereo ses ile kaydedebileceğiniz Full HD filmler (1080p), Elektronik VR (Titreşim Azaltma) teknolojisi sayesinde akıcı ve net olur.

Kullanımı son derece kolay olan COOLPIX W100, özel tek dokunuşluk düğmelerin ve kullanımı kolay bir arabirimin yanı sıra sahip olduğu özel çocuk menüsüyle her yaştan fotoğrafçının kullanımı için uygundur. Kolay otomatik modu seçin ve fotoğraf makinenizin tüm ayarları sizin yerinize optimize etmesine izin vererek her seferinde harika görüntüler elde edin; üstelik, 230 k-noktalı 6,7 cm (2,7 inç) TFT LCD ekran sayesinde düşük ışıkta ya da doğrudan güneş ışığında bile kadrajınızı net bir biçimde oluşturabilirsiniz.

Su üstünde veya altında kusursuz portreler çekmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Akıllı portre sistemi konunuzun yüz bölgesini otomatik olarak algılayıp bu bölgeyi netleyen Yüz öncelikli AF gibi işlevleri etkinleştirirken, Su altı yüz çerçeveleme özelliği denizde veya havuzda insan yüzünü algıladığında otomatik olarak fotoğraf çeker.

Suya ve şoka dayanıklı yeni fotoğraf makinesini tanıtan Nikon Avrupa'nın COOLPIX Ürün Müdürü Ines Bernardes şöyle konuştu: “Dayanıklılık konusunda hiç endişelenmeden kaliteli fotoğraflar ve Full HD filmler elde etmenizi sağlayan COOLPIX W100, beklenmedik bir şekilde elinizden düşürmeniz ya da şöyle bir havuza daldırıp çıkarmanız gibi durumlara dayanıklı olacak biçimde tasarlanmıştır. SnapBridge, seyahat ettiğiniz her yerde görüntüleri anında paylaşılmak ya da depolanmak üzere otomatik olarak Bluetooth®⁵ düşük enerji (BLE) teknolojisi aracılığıyla akıllı telefonunuzla veya tabletinizle senkronize edebilir. Kolay ve sezgisel kullanımıyla yolculuk sırasında fotoğraf çekmek için ideal bir seçenek olan bu fotoğraf makinesi, çocuklara uygun menüsü sayesinde fotoğraf çekmeyi ailenizin her bir üyesi için eğlenceli hale getirir.”

¹ JIS/IEC koruma sınıfı 8'e eşdeğer (IPX8: 10 m (33 ft) derinlikte 60 dakika su altı çekim yapılabilir).
² (MIL-STD 810F Yöntem 516.5- Şok ile uyumlu olan NIKON düşürme testi koşullarından başarıyla geçmiştir).
³ Yaklaşık -10°C (14°F) sıcaklığa kadar.
⁴ JIS/IEC koruma sınıfı 6'ya (IP6X) eşdeğer.
⁵ Bluetooth® marka adı, Bluetooth SIG, Inc. şirketine ait tescilli bir ticari markadır ve bu tür markalar, Nikon Corporation tarafından lisans kapsamında kullanılmaktadır.