17-08-2016

Nikon, yeni AF-P Stepping Motor'a sahip ilk süper telefoto zoom objektiflerini piyasaya sürüyor

Amsterdam, Hollanda, 17 Ağustos 2016: Nikon, DX NIKKOR objektif portföyünü iki hafif süper telefoto zoom objektifiyle güncelliyor: AF-P DX NIKKOR 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR ve AF-P DX NIKKOR 70-300mm f/4.5-6.3G ED.

Bu hızlı, alçak sesli ve hassas objektifler, telefoto çekimlerin yaratıcı avantajlarını keşfetmek için harika bir yoldur. İster uzak konular ister seyahat fotoğrafları ister amatör vahşi yaşam görüntüleri çekiyor olun, 70-300 mm'lik çok yönlü odak aralığı, aksiyonu kolayca yakınlaştırır. Her bir objektifteki ekstra düşük dağılım (ED) cam elemanı; canlı renklere, net ayrıntılara ve mükemmel şekilde işlenmiş kontrasta sahip görüntüler elde etmenizi sağlar. Nikon'un yeni ve son derece alçak sesli AF-P Stepping Motor teknolojisine sahip bu iki objektif, durağan görüntüler için olduğu kadar video çekimi için de idealdir. AF-P DX NIKKOR 70-300 mm ED VR, telefoto aralığının en uzak ucunda çekim yapılırken bile net, bulanıklık içermeyen görüntüler elde edilmesini sağlayan Nikon Titreşim Azaltma teknolojisine sahiptir. Üstelik her iki objektif de ciddi bir boyut avantajı sunuyor: Taşıma kolaylığı sağlayan kompakt tasarım, Nikon'un daha küçük boyutlu giriş seviyesi D-SLR makineleriyle kullanıldığında dengeli bir tutuş sağlar.* 

Nikon Avrupa'nın Ürün Müdürü Jordi Brinkman şöyle diyor: "Yeni 70-300 mm AF-P NIKKOR objektifler, telefoto çekim yapmayı denemek isteyen fotoğrafçılar için harika araçlardır. Modern objektif tasarımı sayesinde hafif bir ağırlığa sahip bu objektifler, aynı zamanda Nikon'un AF-P netleme motoruna sahip ilk telefoto objektiflerdir."

Stepping Motor

Nikon’un Stepping Motor teknolojisi akıcı, hızlı otomatik netleme yapılmasını sağlar. Fotoğraf çekmek için yakınlaştırdığınızda konular hızla ve kolayca netlenir. Video metrajı çekerken neredeyse hiç sürücü gürültüsü olmadan netlemeyi bir konudan diğerine sorunsuzca kaydırmanıza imkan tanıyan motor, filminizin objektif netleme yaparken çıkan sesler yüzünden mahvolmamasını sağlar.

Basitleştirilmiş kontrol, hafif tasarım

Bu süper telefoto objektiflerin her ikisi de ilk kez süper telefoto objektif kullanacaklara daha sezgisel bir çekim yöntemi sunar. Kullanıcılar, fotoğraf makinesinin menüsünü kullanarak Otomatik Netleme ile Manuel Netleme arasında geçiş yapabilir.** Objektif çerçevesinde düğme olmadığından çekim anı geldiğinde ayarların yanlışlıkla değiştirilmesi gibi bir olasılık yoktur. Bu objektifler çantanızda da ağırlık yapmaz. AF-P DX NIKKOR 70-300mm f/4.5-6.3G ED yalnızca 400 gram ağırlığındayken AF-P DX NIKKOR 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR 415 gram ağırlığındadır.

*Bu objektif D3300 sonrası D3000 serisi fotoğraf makineleri, D5200 sonrası D5000 serisi fotoğraf makineleri ve D7100 sonrası D7000 serisi fotoğraf makineleri ile uyumludur. D500 de uyumludur. Uyumlu fotoğraf makineleri için donanım yazılımı güncellemesi gerekebileceğini unutmayın.
**Yalnızca D3300 sonrası D3000 serisi fotoğraf makineleriyle ve D5200 sonrası D5000 serisi fotoğraf makineleriyle uyumludur. Uyumlu fotoğraf makineleri için donanım yazılımı güncellemesi gerekebilir.