23-02-2016

YENİ SNAPBRIDGE SENKRONİZASYON VE PAYLAŞIM UYGULAMASINA SAHİP SON COOLPIX FOTOĞRAF MAKİNELERİYLE TANIŞIN

Amsterdam, Hollanda, 23 Şubat 2016: Nikon'un COOLPIX fotoğraf makineleri serisine, son Nikon görüntüleme teknolojisi ve güvenilen NIKKOR optiklerini süper zoom objektifleriyle birleştirerek üstün performans sağlayan yeni ve güçlü fotoğraf makineleri eklendi.

Hem 60x optik zoom'lu COOLPIX B700 hem de 35x optik zoom'lu COOLPIX A900, süper telefoto ve son teknoloji ürünü 4K UHD video kaydı özelliklerine sahipken COOLPIX B500, 16 megapiksel çözünürlüklü etkileyici bir CMOS sensörü 40x optik zoom'la birleştiriyor. Şık bir inceliğe sahip COOLPIX A300 8x optik zoom'la donatıldı.

Bu fotoğraf makinelerinin her biri, fotoğraf makineniz ile akıllı cihazınız arasındaki otomatik bağlantıyı daima sürdüren yeni Nikon uygulaması SnapBridge ile uyumlu olduğundan fotoğrafçılık yaşamınız üzerinde kontrol sahibi olmak kolaydır.

60x optik zoom Super ED camlı objektifteki (120x Dynamic Fine Zoom'a¹ genişletilebilir) efsanevi NIKKOR optikleri sayesinde COOLPIX B700, ay gibi uzak konuların, vahşi yaşamın veya hızlı aksiyon içeren spor etkinliklerinin net ayrıntılarla çekilmesini kolaylaştırır. 4K UHD/30p filmler metrajlarınızın geleceğe hazır olmasını sağlarken RAW (NRW) biçiminde çekim olanağı yüksek kaliteli tab işlemine imkan tanır. 20,3 megapiksel süper zoom fotoğraf makinesi, hassas çekim için Yüksek performanslı otomatik netleme (AF) sisteminin yanı sıra makine sarsıntısını en düşük seviyeye indiren 5 duraklamalı Çift Algılamalı Optik VR (Titreşim Azaltma)² ve Yan zoom kontrolüne sahiptir. Çekimlerinizi, dahili elektronik vizör veya 7,5 cm'lik (3 inç) değişken açılı LCD ekrandan biriyle (her ikisi de dilediğiniz açıdan yaratıcı kompozisyonlar oluşturmanızı mümkün kılan 921k nokta çözünürlüğe sahiptir) çerçevelendirin ve SnapBridge uygulamasıyla görüntüleri anında paylaşın.

20,3 megapiksel COOLPIX A900, tüm yaşam tarzlarına uyum sağlayacak cep boyundaki bir gövdeye üstün kaliteli NIKKOR optiklerini sığdırıyor. Güçlü 35x optik zoom objektifiyle (70x Dynamic Fine Zoom'a¹ genişletilebilir) büyüleyici seyahat sahnelerini en ince ayrıntılarıyla çekin veya evinizde yaşanan unutulmayacak anları net 4K UHD/30p filmlere kaydedin. 7,5 cm'lik (3 inç) dik açılı ve yüksek çözünürlüklü 921k nokta LCD ekran ve manuel pozlama modları (P/S/A/M) ile yaratıcılığınızı konuşturun ve SnapBridge uygulaması ile görüntüleri anında paylaşın. Yüksek hızlı AF ile her an çekim yapmaya hazır olun, Geri adımlı zoom düğmesiyle bir konuyu kolayca tekrar yakalayın ve hiç zorlanmadan etkileyici Hızlı atlamalı ve Zaman aralıklı filmler oluşturun. Yüksek performanslı titreşim azaltma (VR), tam zoom yapıldığında bile çekimlerinizin net, filmlerinizin akıcı olmasını sağlar.

16 megapiksel COOLPIX B500 ile büyüleyici resim kalitesini kolaylıkla elde edin. NIKKOR 40x optik zoom (80x Dynamic Fine Zoom'a¹ genişletilebilir) sizi aksiyonun tam kalbine götürürken Yan zoom kontrolü olağanüstü sabitliğe katkı sağlar. 7,5 cm'lik (3 inç) 921k nokta dik açılı LCD ekranla benzersiz bakış açılarını keşfedin, Geri adımlı zoom düğmesiyle bir konuyu kolayca tekrar yakalayın ve Full HD filmler çekin.

20,1 megapiksel çözünürlüklü ince ve şık COOLPIX A300, hareket halindeyken fotoğraf çekmeyi kolaylaştırır. 16x Dynamic Fine Zoom'a¹ genişletilebilen NIKKOR 8x optik zoom ile harika yakın çekimler elde edebileceğiniz gibi, Akıllı portre modu kusursuz portreler çekmeyi kolaylaştırır ve Otomatik sahne seçimi fotoğraf makinesi ayarlarını otomatik olarak optimize eder.

SNAPBRIDGE

Nikon fotoğraf makinenizle bir akıllı cihazı eşleştirme tek seferlik, basit bir işlemdir. SnapBridge uygulamasını akıllı telefonunuza veya tabletinize yükleyip fotoğraf makinenizi açmanız ve uygulamadaki kullanılabilir cihazlar listesinden seçmeniz yeterlidir. SnapBridge arka planda fotoğraf makinenize bağlı kalır: Artık çekim sırasında fotoğrafları aktarmanız için her seferinde yeniden bağlanmanıza gerek yok. Görüntüler fotoğraf makineniz uyku modundayken bile makineyle senkronize olur; siz de akıllı cihazınızı kesinti yaşamadan kullanmaya devam edebilirsiniz. SnapBridge ile akıllı cihazınız, Nikon fotoğraf makinenizin gördüğü her şeyin canlı görüntüsünü gösterebilir. Akıllı telefonunuzun veya tabletinizin ekranında çekimlerin kompozisyonunu sağlayın ve deklanşöre uzaktan basarak görüntüyü yakalayın.

En yeni COOLPIX fotoğraf makinelerini ve SnapBridge uygulamasını tanıtan Nikon Avrupa'nın COOLPIX Ürün Müdürü Ines Bernardes şöyle diyor: "COOLPIX serisinin yeni üyeleri, olağanüstü bir performans sağlıyor ve ayrıntılara hiç olmadığı kadar hayat katıyor. Süper zoom'larla daha önce mümkün olduğunu hayal bile edemediğiniz görüntüler yakalayabilirsiniz; yeni SnapBridge uygulaması, anında paylaşımı ve otomatik görüntü aktarımını son derece basitleştirir. İster spor etkinlikleri veya seyahat çekimiyle ilgileniyor ister yalnızca evde arkadaşlarınızın veya ailenizin portrelerini çekiyor olun, tam size göre yeni bir COOLPIX fotoğraf makinesi var."

¹ Dynamic Fine Zoom büyütmesi, optik zoom'un maksimum geniş açı pozisyonundan hesaplanmıştır.
² Yaklaşık 350 mm'de (35 mm [135] formatında eşdeğer odak uzaklığı) CIPA standartlarına göre ölçülmüştür.