11-07-2017

Daha hızlı. Daha keskin. Daha iyi. Yeni AF-P NIKKOR 70–300 mm ED VR telefoto zoom objektif.

Amsterdam, Hollanda, 11 Temmuz 2017: Nikon, yeni AF-P NIKKOR 70–300mm f/4.5-5.6E ED VR objektif ile spor, yaban hayatı ve seyahat fotoğrafçılarına daha iyi elde çekim telefoto karelerini yakalama gücü veriyor. Daha hızlı AF ve SPORT VR modu, keskinlikten ödün vermeden aksiyona odaklanır. Daha hafif, hava koşullarına dirençli yapısı sayesinde her yere gelir.

Kazananın anlatımından uçan kuşlara; bu tam çerçeve telefoto zoom objektifin en son versiyonu, olağanüstü durağan görüntüler ve filmler çeker. Bir AF-P NIKKOR objektif olarak, konuları son derece hızlı ve son derece alçak sesli bir şekilde netleyen Nikon Stepping Motor teknolojisine sahiptir. Titreşim Azaltma (VR) şimdi daha hızlı, daha alçak sesli ve daha etkili. Bu objektif ayrıca, Nikon'un profesyonel objektiflerinden miras SPORT VR modundan da yararlanır. Aksiyon çekimi yapan fotoğrafçıların gözdesi SPORT VR modu, fotoğrafçıların hızlı hareket eden konuları ani hareketlerde bile güvenilir bir şekilde fotoğraflamasına imkân verir. Yüksek kare hızlarında hassas pozlama sağlayan elektromanyetik diyafram, Nikon'un profesyonel objektiflerinden alınan ek özelliklerden biridir. A/M ve M/A netleme modu geçişleri, sadece netleme halkasını çevirerek manuel netleme geçersiz kılmayı kontrol etmeyi mümkün hale getirir. Spor fotoğrafçılarının tercihi M/A modu, neredeyse hiç gecikmesiz geçiş yapmaya olanak tanır. A/M netleme modu, manuel moda istemsiz geçişi önlemek için daha az hassasiyete sahiptir.

Nikon Avrupa'nın Ürün Pazarlama Müdürü Dirk Jasper şöyle diyor: "Yeni AF-P 70 - 300 mm objektif elde telefoto çekim için bir sürü olanağa kapı açıyor. Nikon, kanıtlanmış profesyonel teknolojileri daha hesaplı objektiflere entegre etme konusunda bir mirasa sahip ve bu mirasın en son yararlanıcısı da bu yeni zoom objektif. SPORT VR ve M/A manuel netleme geçersiz kılma gibi profesyonel özellikler, zorlu koşullarda çekim yapan fotoğrafçılar için tümüyle fark yaratacak" diyor.

Önemli bir terfi: AF-P NIKKOR 70–300mm f/4.5-5.6E ED VR objektifin yeni özellikleri

Daha fazla esneklik: Bu 70 - 300 mm telefoto zoom objektif (Nikon DX biçimli SLR ile kullanıldığında 105 - 450 mm) artık, tüm netleme aralığında 1,2 m minimum netleme mesafesine ve 0,25x maksimum reprodüksiyon oranına sahiptir.
AF-P Stepping Motor: Son derece hızlı, son derece alçak sesli otomatik netleme için. Neredeyse hiç sürücü gürültüsü olmadan video filmler kaydetmeye imkân verir.
Gelişmiş Titreşim Azaltma (VR) teknolojisi: Başka şekilde mümkün olmayan, 4,5 duraklatma kadar daha yavaş deklanşör hızlarında çekim yapmaya olanak tanır.¹
SPORT VR modu: Olağanüstü hızlı aksiyon çekimlerinde veya pan yaparken yardımcı olan daha stabil bir vizör görüntüsü sunar.
Hava koşullarına dirençli yapı: Objektif gövdesinin tüm hareketli parçaları toz ve su damlacıklarından korunmak üzere yalıtılmıştır.
Dokuz bıçaklı elektromanyetik diyafram: Yüksek hızlı arka arkaya çekimlerde bile kararlı otomatik pozlama kontrolü sağlar. Yuvarlak diyafram bıçakları doğal görünümlü bokeh efektine olanak tanır.
Üstün kontrol: A/M ve M/A netleme modu geçişleri. Netleme halkası ve zoom halkası, sıkı kavrama sağlayan tırtıklı kaplamaya sahiptir.

¹ CIPA standartlarına göre.