22-06-2018

David Douglas Duncan'ı sonsuzluğa uğurlarken

Ünlü Amerikalı foto muhabiri David Douglas Duncan'ın aramızdan ayrılmasının derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Nikon olarak, hem değerli bir arkadaşı hem de meslektaşı kaybetmenin acısını paylaşıyor, tüm fotoğraf camiasına baş sağlığı diliyoruz.

Sayın Duncan, başarılı bir savaş fotoğrafçısı olarak Pasifik Savaşı, Kore Savaşı ve Vietnam Savaşı'nın görüntülerini tarih sayfalarında yaşatmıştır. Uzun kariyer yolculuğunda yarattığı eserler, The New York Times gazetesi, LIFE dergisi ve daha pek çok kaynakta yayınlanmıştır. Değerli gazeteci, savaş muhabirliğinin yanı sıra çektiği Pablo Picasso fotoğraflarıyla da bilinir.

Görüntüleme teknolojimizle gerçekleştirdiği çalışmalar, Nikon ve NIKKOR'un tüm dünyada tanınmasını sağladı. Bunun için kendisine ayrıca müteşekkiriz. Tüm kariyeri boyunca Nikon için muhteşem bir iş ortağı olan Duncan'ı saygıyla anıyor, 102 yıllık hayatında gazetecilik sektöründeki paha biçilmez katkılarından dolayı kendisine sizlerin huzurunda da teşekkür etmek istiyoruz.

Kıymetli arkadaşımızı ve iş ortağımızı sonsuzluğa uğurlarken, son yüzyılın birlikte paylaştığımız hem acı hem de tatlı anlarını bir kez daha yad ediyoruz. O, sonsuza dek Nikon ailesinin kalbinde yaşayacak.