19/09/2013

LD-1000 LED ışık

LD-1000 LED ışık: Esnek sürekli ışık kaynağı

Şık görünümlü ve benzersiz kullanım kolaylığına sahip, çok kolay taşınabilen bu ultra-portatif ışık, yakın çekim fotoğraflar ve filmler için kesintisiz bir ışık kaynağı sağlar. Kamera üzerinde veya kameradan ayrı kullanılabilecek şekilde tasarlanan bu ışık, çekimlerinizi daha etkileyici bir hale getirmenin inanılmaz derecede kolay bir yoludur. Cansız görünen fotoğrafları düzeltmeye, gölgeli alanları yumuşatmaya, arkadan aydınlatmayı telafi etmeye ya da renklere derinlik katmaya yardımcı olması için bu ışığı kullanabilirsiniz. Yakın video çekimi yaparken, küçük ve hafif tasarımı sayesinde konumunu kolayca ayarlayabildiğiniz harika bir ışık kaynağına sahip olursunuz.

Sürekli bir ışık kaynağı kullanmanız, aydınlatma yöntemlerinizin işe yarayıp yaramadığını anlamak için çekim yapmayı beklemenize gerek olmayacağı anlamına gelir. Flaşla çalışmanın aksine, çekim yapmadan önce LCD ekranda ya da vizörde LED ışığın efektini görebilirsiniz. Doğru flaş ayarlarını bulup ayarlama konusunda endişelenmenize gerek yoktur ve arzu ettiğiniz efekti elde etmek için LED ışığın açısını ayarlamak kolaydır.

Fotoğraf makinesine bağlı olduğunda bile LED ışığın açısı rahat bir şekilde ayarlanabilir. Çekeceğiniz kişi veya nesneyle ışık arasındaki yükseklik ve mesafeyi daha iyi kontrol etmek için kameradan bağımsız olarak da kullanabilirsiniz. Dışarıda çekim yaparken ışığı alttan vererek doğal ortamın renklerine derinlik katın ya da çektiğiniz kişinin yüzünü aydınlatmanın farklı yollarını deneyin. Flaştan daha yumuşak bir ışık kaynağı olan bu LED ışık, özellikle fotoğraf çektirmeye fazla alışkın olmayan birinin güzel portre karelerini yakalamanıza yardımcı olur. LED ışık sayesinde, flaş çektiğiniz kişiyi rahatsız etmez veya kişi sürekli olarak göz kırpmak durumunda kalmaz. Kişinin yüzü etrafında parlaklık oluşturmak veya gözlerindeki ışıltıyı yakalamak için ışığın farklı açılarını deneyebilirsiniz.

Kullanımı inanılmaz derecede kolay olan bu ışık, fotoğraf makinesindeki tripod yuvasına bağlanır ve bağımsız aydınlatma için fotoğraf makinesinden kolayca çıkarılabilir. Işığın arkasındaki tek anahtar ile ışın yoğunluğunu ‘yüksek’ veya ‘düşük’ olacak şekilde ayarlayabilir, ışığı ‘açık’ veya ‘kapalı’ konuma getirebilirsiniz. Ayrıca ışık, LED penceresinde, gölgelerin yumuşak ve doğal görünmesini sağlayan ve parlak nesneleri çekerken güçlü yansımaları azaltmaya yardımcı olan bir difüzöre sahiptir.

Siyah ve beyaz renkleri olan bu şık ve taşınabilir LED ışık, Nikon 1 kameraları mükemmel bir şekilde tamamlar. Tripod yuvasına sahip tüm kameralarla uyumlu olan LD-1000, COOLPIX kompakt dijital fotoğraf makineleriyle de uyumludur.LD-1000, SK-1000 braketiyle ve ışığı fotoğraf makinesinin tripod yuvasına takmak için LS-32 kilit vidasıyla birlikte gelir.